Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 826
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ganske tydelig at dette forumet har flest kvinnfolk, ALLE vil ha bilde av RunkePer! Her er han sist jeg så han, klarte til og med å skremme en hund i skogen!

Egentlig finner jeg bare bilder på google og faker alt mulig! Marvel også. Egentlig bor jeg i Sveits og er mann!

Woho, dette lovar godt . ØYH! Kva har eg sagt om å publisere det biletet der!?

Skrevet

Lill sier alltid at hun+gjærbakst er kræsj. Skjønner godt at jeg(!) dronningen av gjærbakst ble grinete når HUN plutselig skulle bake brød :aww: Jepp, fremdeles grinete :aww:

( :lol: )

  • Like 2
Skrevet

AHA! *peke ned*

Men jeg vil ikke ha noe av at det er gale katteoppdrettere som har kidnappet nissen altså! I noens øyne er jeg en slik en (selv om jeg ikke er så aktiv på den fronten lenger). Og jeg elsker jula :)

Jeg vet hvor Nissen er, jeg :o Det er Snøfrost som tok han. Hun elsker jula, og er gal katteoppdretter :o Så hun vil sikkert ha Nissen for seg selv, og har dermed kidnappet han og fått hundene til å slepe ham bort. Antar han sitter i et rom sammen med hundrevis av katter og forsøker fortvilet å komme seg ut :no:

  • Like 2
Skrevet

Men seriøst, med så mange sporhunder på sonen må vel NOEN klare å spore opp nissen? Jeg tenker bare høyt her.. Men hvorfor er ingen av disse sporhuene ute å sporer?!

Se ikke på meg, min såkalte sporhund er bare 11 uker gammel, og han sporer bare blod..

Og hvor i allverden er Rudolf?

Skrevet

Tror alle sporhundene har fått desemberferie jeg,enten det eller så virker de ikke i snø?

Eller hvem vet hva de spiser der oppe hos Godseieren..Noe som har rasert luktesansen til det blir bart igjen... :fear:

Skrevet

Spennende! :heart:

Men denne personen som driver å legger igjen pepperkake oppskrift og lager lapskaus må jo vite hvem som bor der.. For det er jo ikke uten grunn at det står SONISER på lappene og slikt..

Er nok en sonis da som driver å sniker rundt vil jeg tro..

Og hvorfor var ALLE sint på samme dag, hva var det egentlig i den lapskausen? Sintemiddel? :P

Og dolokk som ikke er tatt ned er irriterende!

Skrevet

Nå ble jeg så opphengt i alle kommentarene deres at jeg glemte sjokoladekjeksen i ovnen :shocked: Bra jeg har et brett til :santa:

Mine sporhunder fungerer ikke når det er over 15-, så der må noen med pels ta over! Se til å ta ansvar! Og guri så glad jeg er for at jeg ikke har barn, utspekulerte j*****, tenk å kidnape nissen :sint_01: Får jeg ikke food processoren min til jul veit jeg hvor dere bor!

Skrevet

AHA! *peke ned*

Jeg vet hvor Nissen er, jeg :o Det er Snøfrost som tok han. Hun elsker jula, og er gal katteoppdretter :o Så hun vil sikkert ha Nissen for seg selv, og har dermed kidnappet han og fått hundene til å slepe ham bort. Antar han sitter i et rom sammen med hundrevis av katter og forsøker fortvilet å komme seg ut :no:

:fear:

Guest Dratini
Skrevet

:shocked: Kan uskyldige Sindre med hjelp av Magnus ha klart å svinebinde en voksen nisse?

Helt klart at de fikser det! For nissen er snill med alle barn, så da Sindre og Magnus spurte pent om han kunne holde hendene inntil hverandre, så gjorde han det og ergo fikk de bundet han fast. Og etter på var det en smal sak å binde sammen beina hans...

MEN hvem hjalp guttene med å frakte nissen bort???

Skrevet

Sammensvergelse!!

Bare for å ha en ting klart. Mine englebarn gjør da aldri noe galt?? a020.gifa020.gif

Se på Siri sier jeg jo. SIRI! Om ikke den pepperkakebakende godseieren er mistenkt- who is?? c028.gif

  • Like 1
Skrevet
Se på Siri sier jeg jo. SIRI! Om ikke den pepperkakebakende godseieren er mistenkt- who is?? c028.gif

Men hvordan kan jeg - selveste MOR THERESA i nesten egen høye person - være så slem at jeg kidnapper nissen? Hva SKAL jeg med en nisse da? Jeg er jo så snill at jeg uansett kommer til å få all verdens gode gaver i fanget... :aww:

  • Like 4
Skrevet

Men hvordan kan jeg - selveste MOR THERESA i nesten egen høye person - være så slem at jeg kidnapper nissen? Hva SKAL jeg med en nisse da? Jeg er jo så snill at jeg uansett kommer til å få all verdens gode gaver i fanget... :aww:

Slik snakker kun mennesker med veldig mørke sjeler og skumle hensikter! :angry:

  • Like 1
Skrevet

Her kommer jeg inn døra, lykkelig fordi jeg har fått en hobbyjulebok i posten, hva møter meg?? Rudolf er død, han lyser ikke lenger. Tesh har gnagd over lednigen. Jeg tror det er et tegn..

  • Like 1
Skrevet (endret)

Men seriøst, med så mange sporhunder på sonen må vel NOEN klare å spore opp nissen? Jeg tenker bare høyt her.. Men hvorfor er ingen av disse sporhuene ute å sporer?!

Se ikke på meg, min såkalte sporhund er bare 11 uker gammel, og han sporer bare blod..

Og hvor i allverden er Rudolf?

Det har jeg sånn at Ivo ligger ved bena mine og har ferie han... Verdens beste sporhund/redningshund ligger hjemme og slapper av når jeg er syk... Hadde jeg bare vært frisk så hadde nisse vært funnet rimelig fort skal jeg fortelle deg. :yes: meeeen jeg låner han heller ikke bort til soniser(eller noe andre) for så glad er ikke jeg i nisse at jeg klarer låne bort prinsen...

Endret av Arielle
Skrevet

God avreagering på sonisene syns jeg, som går rett fra å være opprørte over spor på gårdsplassen og lapp fra nissekidnappere til snøballkrig og latter :ahappy:

Og du Snoppen, vi legger merke til at du plutselig er med i historien.. Det er bare fordi vi har mistenkt deg det, sant? Men mistanken går ikke over av at du sier en setning vettu, vi antar at det er en avledningsmanøver vi.. :yes:

Jeg tipper du kidnappa nissen jeg, for å få en historie å skrive :aww:

Guest Dratini
Skrevet

fikk lyst på kakao ! Hver ødelegger snølykter egentlig??

Sikkert de samme pøblene som ødela islyktene og lekeapparatene på barnehagen til MiniTini :aww:

Og de vennene til AnetteH, hvordan kunne de bare snike seg inn og montere det utstyret uten at en eneste hund reagerte??? Hmmmm...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...