Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ånei! Masse god bedring til Fyda'en, og stor klem til deg, Mari :hug: Bra du fikk kommet deg til vetten, for sånn skal jo ikke snuppa være :( Håper de finner en rask og enkelt løsning i morra!

  • Like 1
  • Svar 184
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå drar vi! Kryss fingre og tær og poter og ører (de som har lange nok)!

Si ifra hvis du trenger skyss.. Henter deg jeg Sent from my GT-I9100

Muligens hun er på feil antibiotika, og derfor er blitt så klein? For den skulle definitivt tatt knekken på det verste etter 6 dager. Jeg tenker ikke kreft, men feil antibiotika, så det burde dyrkes v

Skrevet

Du er søt, Kanger. :heart: Jeg er ikke noen superhundeeier, bare helt vanlig pluss nerdekunnskap. Men jeg har en superhund, og hun fortjener å leve friskt og lenge! Nå ligger hun bare og rasper og syk. :(

Jeg har lovt henne Vom og Hundemat på pinne i kveld, for soelvd sa at når man er syk så skal man få is. Ellers hilser hun slapt til alle snille soniser.

8043353583_5cbb27396b.jpg

I morgen er det ikke noe problem med skyss/bil. Takk fine dere! :)

  • Like 1
Skrevet

God bedring til Fyda, dette klarer hun fint å komme over, det er jeg sikker på! Stor klem til veldig flink, omsorgsfull og bekymret eier også :console: Vi som har hatt vår share av syke hunder får gjerne et litt skrudd syn på sykhet vs friskhet - men du er en nydelig hundeeier, og Fyda er vanvittig heldig som har deg :)

  • Like 1
Skrevet

Hvis du ikke har, så er det lurt å få resept på Cosylan fra dyrlegen.. Det hjalp min gamle mye :) Selv om det var en real kamp hver gang hun skulle ta medisinen sin da.. :P

  • Like 1
Skrevet

Tusen, tusen takk alle sammen! Dere er så fine! :heart:

Fyda er helt slakt stakkar, jeg ble litt glad når hun tigget til middag (som hun selvsagt fikk! :D ), men Marimannen måtte bære henne opp trappen fra tissetur... Nå får hun hvilt iallfall, og jeg ser hun ikke puster like fort. Håper på det beste.

Cosylan fikk hun på resept når jeg var der på onsdag, men siden det er hostedempende så vil jeg ikke gi det til henne. Hun trenger å få opp alt eventuelt slim som er i lungene.

Jeg er spent på hva morgendagen bringer. Jeg skulle få være med hele veien, det setter jeg pris på.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...