Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kommer mest sannsynlig til å kjøpe dette til samboer :)

https://www.superday.no/kjor-4-superbiler-p-123.aspx

Han er en bil og motorsykkel fyr. Driver å bygger om en bil, og er veldig Gatebil fan ol. Tror dette er midt i blinken for han :) Selve reisen og overnattingen spleiser vi på, da vi allerede har tenkt oss en tur til London til neste år. Da passet dette fin inn! :)

  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Holder fortsatt en knapp på at du pakker deg selv inn i kun en rød sløyfe og setter deg på trappa.

Har kjøpt denne til noen venninner - teknikkene som får han til å miste pusten Gleder meg til de åpner den på julaften foran foreldrene sine *ond på selveste julaften*

Altså, finnes denne i motsatt versjon? Jeg har et par stykker som kunne trengt den...

Skrevet

Trenger tips til en gutt på 7 som elsker hip hop og dans. Han synes det er kult med stooore t-skjorter, men hvor skal jeg finne kule sånne?

Det bruker å være endel store/lange t-skjorter på typiske snowboard og surfe butikker :)

Skrevet

Spørs hva slags besteforeldre du har tenker jeg da. Hos mine er det kun bestemor som lager mat, og hun har nok ikke sett ei oppskrift på maaaange år, alt sitter i hodet. Ser ikke for meg at hun hadde brukt en sånn bok om hun fikk den. Men jeg har ikke noe bedre forslag heller, da :P

Edit: Kjøpte en sånn type julegave som dette til noen i familien som har alt og egentlig ikke ønsket seg noe, men som man liksom "må" kjøpe til. De ble veldig glade. Så bryr de seg om sånne ting så kan jo det være en fin ting. :)

http://www.plan-norg...ernative-gaver/

Jeg kjøpte en san julepresang et år og du kan si det san at neste år så kunen jeg kjøpe et par mindre julepresanger hihi Det ble ikke godt motatt i min famillie

Skrevet

Jeg er temmelig blakk, så har prøvd å tenke ut noe lurt til mamma og pappa. Tror jeg skal kjøpe enten et stort lerret, eller 2-3 små, også lage til bilde og noe på. Et helt hvitt lerret, eller slik som man maler på(vet ikke hva det heter, kjøper på europris). Mamma scrapper kort, og har et helt rom fylt med slike ting, så jeg bruker bakgrunner, blomster og slikt fra der :) Jeg må bare være flink til å skjule sporene mine, så hun ikke får mistanke om hva hun får! Egentlig ønsker hun seg hjemmelaget kalender, men er redd jeg ikke rekker å lage den ferdig før jul, så det får bli til neste år, kanskje.

Ellers mangler jeg til tante&onkel, et søskenbarn (fotballjente på 19år), og til lillebror. Tips til rimelige presanger?

Tante og onkel får muligens bare et par tykke sokker hver, det er noe de alltid bruker. Lillebror blir nok leke av noe slag (han er 9år), men tips til noe billig, men likevel greit nok å gi?

Søskenbarn vet jeg ikke! Tips? Tenker kanskje bare noe sminke eller sånn gaveeske med parfyme...

Skrevet

Er det teit med gaver med navn på?

Vurderer å kjøpe dette:

Bror på 7 år: Bursdag: badekåpe med navn på fordi han elsker badekåper. Jul: toalettmappe, håndkle, gymbak og forkle med navn.

Søskenbarn 7år: Toalettmappe og håndkle med navn

Søskenbarn 6år: Ryggsekk med navn.

Søskenbarn 3år: Ryggsekk med navn.

Søster 12år: Skikkelig godt å tykt pledd med navn og stor bag med navn, eller bare badekåpe med initialer?

Mamma og pappa: Hver sin "hotell badekåpe" med initialer og et gavekort på kitchn på tilsammen 1000kr for da har jeg ikke råd til å gi de 2000kr på kitchn.

Jeg synes det høres ut som fine gaver til barn på den alderen, og "hotell badekåpe" med initialer høres fint og personlig ut til dine foreldre :)

Skrevet

er ikke det nei, men det ligger midt mellom alt da. 20 min til Askim, Mysen og særp 35 min til fredrikstad og halden

Jeg vet - jeg er selv opprinnelig fra indre Østfold; et kraftig steinkast fra Rakkestadgrensa, så jeg er relativt kjent i området ;) Østfold har mye å by på.

Men det er klart, å bo 3 km fra Letohallen vil alltid trumfe over alt Østfold måtte friste med... :D

  • Like 1
Skrevet

I går tittet jeg litt inne på Norli, og fant to ting som i alle fall jeg er lysten på å kjøpe, og som kanskje noen andre også kan synes er en passelig gave.

Det ene er boka "En dag på jorda" som rett og slett inneholder massevis av bilder tatt overalt på jordkloden gjennom ett døgn (finnes også på engelsk, den er litt rimeligere). Den var veldig fin og så veldig interessant ut, og er en sånn type praktbok som man kan sitte og bla i i evigheter. Tror kanskje søster og svoger skal få denne, sammen med broderiet jeg holder på med til dem.

Noe annet de hadde der (var på hoved-Norli i Oslo, de har jo større utvalg der enn mange andre steder), var mange forskjellige dagskalendere med ulike tema. For eksempel sudoku-kalender (en ny sudoko hver dag gjennom et helt år), teite sitater, morsomme sitater, bilder av hunder, origami-kalender også videre. Fin sånn ekstra-ting til folk som er vanskelig å finne på noe spesielt til.

  • Like 1
Skrevet

Tror dette kan bli bok-julaften fra meg, jeg. Denne er helt perfekt for mamma! Hun liker å dille litt med sånne ting, lager kirsebærlikør hvert år for eksempel. Og nå som hun har stor hage med frukttrær og bærbusker, og har skogens frukter rett utenfor døra, er det på tide at hun prøver seg fram litt mer.

Skrevet

Har kjøpt denne til noen venninner :lol:

9788279002482.jpg

- teknikkene som får han til å miste pusten :lol:

Gleder meg til de åpner den på julaften foran foreldrene sine *ond på selveste julaften*

Altså, finnes denne i motsatt versjon? Jeg har et par stykker som kunne trengt den...

  • Like 3
Skrevet

Ja! "Kunsten å elske med en kvinne" heter den :lol:

Det var faktisk ment som en spøk, men haha! Kanskje jeg må finne =D

Altså, urettferdig! Finner den ikke i salg noe steder! Hint om at kvinner bare er uoppnåelige :P

Skrevet (endret)

Det var faktisk ment som en spøk, men haha! Kanskje jeg må finne =D

Altså, urettferdig! Finner den ikke i salg noe steder! Hint om at kvinner bare er uoppnåelige :P

Nei, feil link :P

Endret av soelvd
Skrevet

Jeg har vært ganske flink og handlet masse julegaver allerede!

- Mamma: gavekort på spa/hudpleie på 2000 kr (fordi hun er verdens beste mamma!)

- Pappa: Kokebøker om tapas + noe mer

- Kjæresten: En blazer til penbruk + noe mer

- Søstern: Hello kitty matboks (hun er gæærn! :P 22 år og elsker hello kitty) og ett eller annet mer.. Men aner ikke hva!

- Lillebrør: Creationary brettspill fra lego og "den store eventyrboka"

- Bestevenninne: Store flasker med frisørbalsam/sjampo (2x759 ml) fra TGI Bed Head

- Venniner: Smågodis til hund/katt

- 2 andre venninner: Hjemmeheklede pannebånd i ull

- Venninne: Sko som ikke passer til meg som hun ville kjøpe, men som hun heller skal få

- Svigers: Kokebøker fra Hellstrøm

Og resten er ennå under planlegging.. Mangler å gjøre ferdig til pappa, søstern og kjæresten, bestemødrene mine (som sikkert får noe fra enklere liv eller noe hjemmebakt) og til venninner. :)

Skrevet

Jeg er i innmari god rute, ser jeg, enda jeg egentlig har som policy å ikke begynne på julegaver før adventstiden.

Mormor og morfar får kjøkkenhåndklær, julenisser, fluesmekker og hjemmedekorerte kubbelys.

Tante får såpedispenser og tannbørsteholder med rasemotiv fra Bamses Bollar.

Mamma og samboer skal få et bilde av meg og hundene hun ønsket seg, og antagelig to asjetter til juleservise hun samler på.

Pappa ønsker seg det samme bildet som mamma, og skal i tillegg få nye puter til kjøkkenstolene sine og en serviettholder, for det trenger han.

Hundene skal få et par svømmetimer hver.

Søster og samboer fikk jule- og bursdagsgave for fem år i slengen i fjor, da de fikk et dyrt maleri de siklet på og ikke turte ønske seg. Men de må jo få noe symbolsk, så de har pakke å pakke opp i år også. Så søster får 12 silikon muffinsformer til 39 kroner fra eBay, også må jeg finne noe til ham. Han har nettopp kjøpt seg båt, så jeg lurte på å kjøpe noe tøysete, maritimt.

Nevø ønsker seg masse bøker, og jeg elsker å stimulere leseglede, så det vil jeg gjerne gi. Mulig han får ei bukse også.

Niese skal få to bodyer, og ønsker seg visstnok ting hun kan gripe og holde, for å stimulere sin fire måneder gamle motorikk. Jeg tenker apportbukk???

Bestevenninna mi og jeg har blitt enig om at årets gave er en real jentedag sammen, uten barn og hunder, på kafé, og oppdatere hverandre om det meste. Vi ser hverandre ikke så ofte, med 15 mil mellom oss, så det gleder jeg meg til.

infant_bodysuit.jpg

party_at_my_crib_tee_infant_bodysuit.jpg

  • Like 2
Skrevet

En av dem jeg skal kjøpe gave til ønsker seg en god DVD. Så har noen tips til en god film som en voksen dame kan sette pris på? Jeg vet at hun gjerne ser franske filmer, men vet ikke hvor mange gode franske filmer det finnes som hun ikke har sett.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

En av dem jeg skal kjøpe gave til ønsker seg en god DVD. Så har noen tips til en god film som en voksen dame kan sette pris på? Jeg vet at hun gjerne ser franske filmer, men vet ikke hvor mange gode franske filmer det finnes som hun ikke har sett.

chocolate. Men den har hun sikkert sett?

Skrevet

En av dem jeg skal kjøpe gave til ønsker seg en god DVD. Så har noen tips til en god film som en voksen dame kan sette pris på? Jeg vet at hun gjerne ser franske filmer, men vet ikke hvor mange gode franske filmer det finnes som hun ikke har sett.

Den her likte jeg utrolig godt. Anbefales!

http://www.imdb.com/title/tt1675434/

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg nærmer meg ferdig med julegavene, utrolig men sant.. Bladkongen sine supre abbonementer reddet meg i år. I tillegg så har jeg kjøpt litt alkohol og jammen ble det ikke tid til noen hjemmesnekra kaffe/ te varmere også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...