Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem planlegger valpekjøp i 2013? Eller er det sånn at din 2012 valp ikke er leveringsklar før i 2013?

Kom med bilder! Planlegging, fundering og igjen! BILDER! (viktig det)

Valpegjengen 2013, slå dere løs!! :D

  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Planlegger kjøp av en akita-tispe til høsten/vinteren (september og utover). Er enda ikke helt sikker på oppdretter, og ingen av de jeg har sett på har kommet ut med noen hannhunder enda, kanskje ikke så rart når det er et år til.

  • Like 2
Skrevet

Jeg er med i denne gjengen OG jeg! :lol:

Hector skal parre en tispe i januar/februar- valpene blir jo da forhåpentligvis født i mars/april. Jeg skal om det kommer nok tisper (jeg står som nr 2 på tispeliste her) Denne lille frøkenen skal ut på deleie/fôr, alt etter som :)

Skrevet

Planer har man da, men hvordan det ender opp, det er usikkert. Holder en finger på et kull som etter planen fødes i november, men det er egentlig litt for tidlig for meg. Så ser meg litt rundt enda. :)

red. planen er at det skal komme en sånn svart fleeceball med mye sprett ila. 2013. :D

Skrevet

Hvis alt går etter planen skal jeg hente en chihuahua tispe fra det store utland. Den skal isåfall deleies med en annen oppdretter ;)

Vurderer også frem og tilbake noen andre kombinasjoner men er kun en jeg er 99 % sikker på at blir noe av ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er med! :D

Jeg kommer nok til å skaffe meg en GD til neste år :) Er et kull jeg holder en fing på som blir født i februar/mars, så dette blir spennende! :D

Skrevet

Jeg krysser fingrene for at jeg kan være med i valpegjengen 2013 :D Planen er å sette en tispe ut på fõr, men spørs om den ikke bare flytter inn hit <3 jeg har 1. eller 2.valget, så da håper jeg det blir født nok! Hannhunden er enda ikke helt bestemt, men det er ett par kandidater i sikte.

Den evt. valpen vil isåfall bli født i mars og leveringsklar i mai :)

Bilder kommer når kombinasjonen er bestemt! :D

  • Like 1
Skrevet

Etter frem og tilbake har vi endelig bestemt på en hannvalp til neste år, og vi gleder oss allerede. Er i dialog med en oppretter for tiden. Kan nesten ikke vente :D

Skrevet

Jeg får forhåpentligvis en Kelpievalp til sommeren 2013 :) Hannhund! Forventet levering i juli, forventet farger er red og/eller red and tan. Skikkelig spennende! Jeg står på valpeliste flere plasser, men det er denne ene kombinasjonen jeg helst vil ha fra, så da får vi håpe jeg blir godkjent av oppdretter og at tispa tar seg ved parring :) Dermed synes jeg kanskje det er for tidlig å legge ut bilder av mor og far, det kan jo fort endre seg. hehe :) men håååper det går i boks!

Red: Fra sverige :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg får forhåpentligvis en Kelpievalp til sommeren 2013 :) Hannhund! Forventet levering i juli, forventet farger er red og/eller red and tan. Skikkelig spennende! Jeg står på valpeliste flere plasser, men det er denne ene kombinasjonen jeg helst vil ha fra, så da får vi håpe jeg blir godkjent av oppdretter og at tispa tar seg ved parring :) Dermed synes jeg kanskje det er for tidlig å legge ut bilder av mor og far, det kan jo fort endre seg. hehe :) men håååper det går i boks!

Red: Fra sverige :)

Det var alt som skulle til og jeg vet hvor du evt skal ha valp fra :lol:

"Mine" valpeplaner er jo en uendelig historie, så den fortsetter nok ut i 2013 :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...