Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor godt premiert er sonenhundene?


  

114 stemmer

  1. 1.

    • BIS
      12
    • BIG
      14
    • BIR
      40
    • BIM
      26
    • CERT
      40
    • Res.CERT
      12
    • CK
      24
    • HP
      8
    • Excellent
      26
    • Very Good
      10
    • Good
      2
    • Sufficent
      0
    • KIP
      1
    • Har valp / ikke deltatt på utstilling
      24
    • CACIB
      22
    • Res.CACIB
      7


Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men hva er liksom BEST? Jeg vil liksom si at en BIM på rasespesial kanskje teller mer enn en BIG2 på nasjonal utstilling på et vis, så jeg synes det er vanskelig å rangere hva som er min hunds beste r

BIS på NKK (3 ganger), BIS veteran på Verdensutstilling og Stora Stockholm, Verdensvinner, BIS flere ganger på spesialer, utallige grupper, kanskje10-15 BIS på nasjonale utstillinger, flere hundre cer

Trykket på de fleste alternativene der Edit: Åh, det var kanskje bare de beste som skulle med?

Skrevet

Tuva:

Internasjonal og Nordisk champion

4 CACIB

6 CERT (hvorav 4 tatt på int utstilling)

3 BIR (hvorav 2 tatt på int utstilling)

3 BIM (hvorav 2 tatt på int utstilling)

BIG 4 (på int utstilling)

BIS unghund (på svenske Terrier klubben sin utstilling)

BIS 4 (på svenske Terrier klubben sin utstilling)

Trym:

3 CERT (hvorav 2 tatt på int utstilling)

4 X 2 BHK (hvorav 2 på int utstilling)

Beste unghunds hanne på norske spesialen.

Bodil blir ikke stilt.

Skrevet

De eneste hundene mine som har hatt noen utstillings karriere er vel Loke og Lyra.

Loke fikk 2 små cert, 1 stort, en cacib og en BIG 3 på 7 utstillinger før matmor ikke gadd mer. Når han fikk championatet så jeg liksom ikke poenget lengre , han var ikke en NV kandidat liksom.

Lyra ble ikke stilt hos meg , men hennes beste prestasjon var nok å bli cruftsvinner bare 9 mnd gammel. Selv om hun akkurat rakk å komme i belgisk eie var x- matmor fryktelig stolt. Spesielt fordi det var jeg som hadde nappet henne :lol:

Skrevet

Vida:

2.AK fra det gamle systemet, men satte den til Good da jeg vet at hun aldri hadde fått VG. :lol:

Noomi:

Ikke stilt enda, og skal ikke stilles før bruksmeritter er i boks.

Skrevet

BiR er kaskos "beste" men desidert best gjorde han det vel på første utstillingen der han ble beste hannhund. BiR'en fikk han som eneste i rasen liksom. :lol:

Skrevet

Når det kommer til premieringer så er jeg ikke så rent lite stolt av guttungen, jeg :).

Han har følgende titler:

CIB (internasjonal champion m bruksprøver)

NO CH

DK CH

SE CH (krever bruksprøver)

FIN CH (krever bruksprøver)

NV11

AD (utholdenhetstest)

Han plasserte seg 5 ganger i BIS som valp, 1 gang som 1 BIS, mens han som voksen har fått med seg 2×1 BIG, 5×2 BIG, 2×3 BIG, 2×4 BIG, 19xBIR, 8xBIM, 7 CACIB, 10 res. CACIB og 19 CERT (tatt i Norge, Sverige, Danmark og Finland).

De premieringene JEG synes har vært mest stas var først da han ble BIM på rasespesial i Sverige som junior (og fikk uoff tittel Svensk Briardvinner 09), og så da han 15,5 mnd gammel ble seleksjonert som avlshund i høyeste klasse i Frankrike på deres rasespesial der i 2009. Det er noe av det største man kan oppnå med rasen, og det var svært spesielt at en så ung hund greide dette. De fleste må forsøke flere ganger for å gå gjennom nåløyet (som inkluderer både mentaltest, eksteriørbeskrivelse og til slutt en utvelgelse med tre-dommersystem). I tillegg bestod han også gjeterhundanleggsprøve, noe som er bruksmeritt som kvalifiserer til fransk championat (men da må vi reise ned dit og kjempe om noen cert også, da :D).

  • Like 2
Skrevet

BIS på NKK (3 ganger), BIS veteran på Verdensutstilling og Stora Stockholm, Verdensvinner, BIS flere ganger på spesialer, utallige grupper, kanskje10-15 BIS på nasjonale utstillinger, flere hundre cert...

Nei huff - dette hørtes j...lig dyrt ut! (Men myyyye moro, da!)

Susanne

  • Like 4
Skrevet

Tinkas beste (eneste) resultat er 0. premie. :lol:

Geo er bare valp, har 2xBIR, BIG2 og BIG3 i løpet av to valpeshow. Regner med han får BIS som beste resultat når han blir voksen, selvfølgelig. Skulle bare mangle. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Opsis har to excellent, en eller to bvery good og en sufficient. I motsatt rekkefølge, så jeg regner med at det neste blir exc m. ck. :ahappy:

Klima er bare stilt på valpeshow og har 2xBIR, 2xBIG, 1xBIS, 1x 4BIS og 2BTK på spesialen bare 4-5mnd gammel. Og to BIMer.Jeg er mest fornøyd med spesialen der hun slo en del eldre tisper og fikk en kjempefin kritikk! For øyeblikket er hun hengslete og litt spinkel, så nå blir det en pause frem til hun er junior. i hvert fall

Skrevet

Du skulle liksom hake ut det beste resultatet hunden din har da. Var det Kip det da liksom, hæ?

Å ja :lol: Men det gikk jo an å trykke flere ting! Så da trykka jeg alt hun har oppnådd.

Riktig svar blir vel BIG da, men det var som valp. CERT eller CACIB er vel det beste Selma har fått som voksen.

Skrevet

Sari hadde BIM og Cert fra utstilling i Nesbyen, og beste junior på Norsk Vinner utstilling, med CK og Crufts-kvalifisering.

Rina har jeg ikke stilt spesielt mye. Hun har 2 x Winners Bitch fra USA, og BIR og Cert fra Norge.

Skrevet

Denali

BIR, CERT, CACIB, res-CACIB og BIG3

er N UCH

Freke

BIR, BIM, (ørten) CERT, CACIB, BIG1 (og ytteligere BIG + BIS om man tar med valpeshowa)

er NJV-11 NordJV-11 og ble 3. beste Jr av 22 (og over 200 i rasen totalt) på WDS i 2012

Har ikke fylt 2 år ennå, så andre titler må vente.

Fjellbris er stilt en gang og ble BIS-2 valp. Men hennes resultat er ikke med på "kryssa" mine. Har ikke tatt med valpeshow.

Skrevet

Oj mange fine hunder, grattis (sikkert en del på etterskudd da:P) til alle! :D Forresten, har ikke alle sonenhundene spesialpremie i Awesomeness? :afro: Finnes ikke bedre enn det!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...