Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

uff...stakkars dame! :/ Må være helt forgjævligt å bli angrepi slik ta bikkje...

Også av sin egen hund da....:/:/

Skrevet

alle disse hendelsene i sommer, inkl sauedrap, kan umulig være bra for "omdømmet" til våre firfotinger...

Har det vært spesielt mange hundeangrep i sommer? Jeg la jo ikke like godt merke til slike artikler før jeg fikk hund selv, men det virker jo som om det har vært minst ett angrep i uken i det siste.

Skrevet

det er vel kanskje slik at media bruker ekstra mye tid på dem i sommer, men det er i hvertfall lenge siden jeg har lest om så "mange" hundehendelser av negativ karakter på så kort tid.

  • Like 1
Skrevet

Uff tragisk, stakkars eier.

Merka igår når jeg gikk med Oscar i kr.sand sentrum at småbarnsforeldre trakk ungene inntil seg selv om han var i helt kort bybånd, og et par som ville klappe ham spurte først ' er han farlig?* det har jeg aldri før blitt spurt om. Så alt dette i media setter nok sine spor i folk ja...men ikke rart når det har kommet frem så mange hendelser da.

Skrevet

det er vel kanskje slik at media bruker ekstra mye tid på dem i sommer

Vi får vel innerlig håpe at sånne hendelser som dette ikke er normalt et par ganger i uka' ellers på året heller..

Meget skremmende, og jeg skjønner godt at det er jo ikke vanskelig å promotere strengere lover og retningslinjer for hundehold når det "bevises" hvor farlige store hunder er så ofte som nå. Dessverre.

Kjenner at man har lyst til å si til ALLE hundefolk at vi bør nå virkelig ta oss sammen litt, og se til at det ikke skjer NOE mer skremmende på lenge!

Den der ene hunden som reddet faren og sønnen fra elven nylig hjelper jo LITT, da - men vi skulle gjerne sett noen flere sånne solskinnshistorier. Så folk skjønner at hunder faktisk ikke baaare er bitende monstre og tikkende bomber..

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Kjenner at man har lyst til å si til ALLE hundefolk at vi bør nå virkelig ta oss sammen litt, og se til at det ikke skjer NOE mer skremmende på lenge!

Og det triste er jo at de som hadde hørt på din oppfordring, sannsynligvis er de som absolutt minst trengte den oppfordringa.

Skrevet

Vi får vel innerlig håpe at sånne hendelser som dette ikke er normalt et par ganger i uka' ellers på året heller..

Meget skremmende, og jeg skjønner godt at det er jo ikke vanskelig å promotere strengere lover og retningslinjer for hundehold når det "bevises" hvor farlige store hunder er så ofte som nå. Dessverre.

Kjenner at man har lyst til å si til ALLE hundefolk at vi bør nå virkelig ta oss sammen litt, og se til at det ikke skjer NOE mer skremmende på lenge!

Den der ene hunden som reddet faren og sønnen fra elven nylig hjelper jo LITT, da - men vi skulle gjerne sett noen flere sånne solskinnshistorier. Så folk skjønner at hunder faktisk ikke baaare er bitende monstre og tikkende bomber..

Susanne

ja det får man håpe...
Skrevet

alle disse hendelsene i sommer, inkl sauedrap, kan umulig være bra for "omdømmet" til våre firfotinger...

Kan bare glemme å ta opp amstaffens sak de neste par årene...

  • Like 1
Skrevet

alle disse hendelsene i sommer, inkl sauedrap, kan umulig være bra for "omdømmet" til våre firfotinger...

Og når da eieren av hundene i Mandal åpenbart ikke har vett til å legge seg paddeflat, men motsetter seg avlivning gjør jo ikke omdømme til hundefolk noe bedre. Forøvrig samme hund som drepte en liten hund i fjor.

Skrevet

Jeg begynner nesten å lure på om det er mange hundeangrep saker som rett og slett ikke blir tatt opp i de "store" avisene. Men etter ulykken i Mandal og de så hvor stor respons dette var blir alt av hundesaker gravd frem.

Skrevet

"Hun opplyser til NRK at hunden skal ha vist tegn til aggressivitet tidligere."

Det er en grun til at jeg mener at hunder som viser agressive tendenser og agressiv adferd bør avlives. Desverre er det så alt for mange som skal prøve og prøve og prøve, og gi bikkjene en sjanse til, og kanskje enda en sjanse, og voila, så har man slike hendelser.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...