Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hmm er jolly ballen schäfer proof?! Jordklodene lever, men har ikke lengre verdens deler... Gammer'n foretrakk den lille kloden da.

Jepp :)

Designet til hest ;) tipper large vil være perfekt for schafere. Medium vil de få veldig godt grep i hehe.

 

Det er ikke det at hun er så rå, mest at hun legger seg ned og tygger hvis hun får tak i den. Fotballen har ikke farge igjen (og ikke luft heller). Jeg skulle helst hatt noe som kan sparkes og oppfører seg som en fotball, da. Gjør Jolly-ballen det? Den fins som bare ball uten tau også? (Bounce-n-play dog toy?)

 

Vi kunne sikkert klart oss med en chuck-it, om det ikke var for at den kommer til å bli liggende ute.

Du kan jo få prøve mine? Tenkte meg en tur forbi i området til helga/uka.
  • Like 1
  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Er Jolly Ball de i hardplast? Hadde til Casper engang, artig den, men den var akkurat i den størrelsen at han fikk tredd gapet over, og dermed måtte streve litt med å få den ut igjen, siden den er så glatt. Så jeg synes den var litt ekkel, i tillegg til at den er så hard at den ikke kan være bra for tennene. Klarte ikke å ødelegge den da.

Kunne godt tenkt meg å prøve chuckit!, men xxl er jo liten... finnes det ingen slike baller i fotballstørrelse? Casper elsker fotball, men ødelegger alle ballene (er kanskje det han liker best da :P), så hadde vært kult med noe som er mykere enn jolly ball, men like stor/større. Men jolly ball hadde kanskje fungert i enda en størrelse større da, slik at han ikke har sjangs til å tre gapet over. Men da forsvinner noe av moroa for ham samtidig.

edit: denne har jo håndtak, det hadde ikke min. Den var bare rund og hard. Så da er det kanskje noe annet jeg tenker på, selv om jeg mener å huske den het jollyball da...

Skrevet

Du får jollyball med håndtak og jollyball med tau igjennom. Sistnevnte er største hitten blant de fleste. Gøyeste er å ikke få tak...! Løpe og herje og prøve å få tak. Pi har en medium en og må resultere i å slepe den i tauet.

Xxl chuck it er ganske stort, akkurat stort nok til at destruktiv bcen ikke kunne ødelegge fordi den kunne bare ligge og tygge. Det vil nok passe en dalmis munn ganske greit. Ultra ballene er veldig solide.

Chuckit i fotball størrelse er som sagt med hard presset skum og ikke gummi. De er en ganske god slager hos de fleste for det :) er på mobilen så får ikke linket no særlig bilder men har noen fine bilder av fotballen med Tone sin puddel og lani som leker.

Skrevet

er på mobilen så får ikke linket no særlig bilder men har noen fine bilder av fotballen med Tone sin puddel og lani som leker.

Bildene er ikke satt til offentlig, så jeg la de ikke inn her i går jeg, det blir jo litt meningsløst om bare vi kjentfolka kan se dem tenkte jeg :)

Skrevet

Bildene er ikke satt til offentlig, så jeg la de ikke inn her i går jeg, det blir jo litt meningsløst om bare vi kjentfolka kan se dem tenkte jeg :) 

Ta da!

post-6328-1422359237,4085_thumb.jpg

post-6328-1422359237,4085_thumb.jpg

post-6328-1422359248,1812_thumb.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

En god nettside som selger blant annet sukrin gold, og andre nyttige varer? Ikke overpriset, gjerne så billig som mulig ;)

iherb har alt, og litt til:)

Skrevet

Uææ, for en pris. :icon_cry:

Jeg vet :|

Fant forøvrig flere:

http://www.trekkinn.com/utendørs-fjell/ruffwear-knot-a-leash-purple-dusk/134326/p

http://www.tamhunden.com/products/knot-a-leash-kobbel

http://www.dindyrevenn.no/products/ruffwear-knot-a--leash

http://agilityshop.mamutweb.com/Shop/List/Ruffwear/136/1

hundensnettbutikk har akkuratt hatt storsalg av ruffwear, men der er nesten alt av kobbel utsolgt, deriblant knot-a-leash.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...