Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 776
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Skrevet

Wow. dersom denne ekvipasjen kom på 2.plass i freestyle, så gleder jeg meg til å se vinneren :blink: Steike, de var flinke :banana:

Skrevet

Working group går nå.

Berneren likte jeg ikke i den hele tatt.

Ut i fra førsteintrykket liker jeg foreløpig Alaskan malamute, Pinscher, Portugisisk vannhund, Rottweiler og tibetansk mastiff.

Guest Jonna
Skrevet

Er det samme boxer som i fjor? Husker at jeg irriterte meg over handleren i fjor og det gjør jeg i år også. :lol: Var så "masete".

Jupp er vel det for 3 året på rad. Det var hun som strødde godbiter i hele ringen i BIS :lol:

Men syns den viser litt mer alder nå enn tidligere.

Liker forresten veldig godt den dommeren til gruppen i dag. Han har jeg virkelig hatt sansen for som rase og gruppe dommer i Norge.

Skrevet

Syntes Grand Danoisen var kjempeflott, men hvorfor tok handleren å "klappet" den på munnen hele tiden?

Syntes heller ikke at den så fryktelig lykkelig ut, men stusset veldig på at hun "slo" på munnen flere ganger..

Guest Belgerpia
Skrevet

Nuffen var fin, men MYE dævve bikkjer - likte schnauzeren, men den var litt "utrent" - doberen var også ok - men dævv i bevegelse

Skrevet

Hvis det er GD som BIR/BIM dere snakker om, så har de fullskandinaviske linjer på farssiden, og noe på morssiden. Jeg så på res.listene at de linjene gjorde det kjempebra i år, så det er tydelig at de trengte massen de fikk herfra. (engelske linjer er veldig små og spinkle i forhold til resten av verden)

Skrevet

De tillater vel kupering i en god del land ennå - så hvorfor IKKE kuperte hunder der, liksom...

Russiske sorte terrieren var ganske stilig!

Susanne

Guest Belgerpia
Skrevet

Men GD'en var litt engstlig...

men den dommeren (jeg har ikke lyd) - hvem er det?

Skrevet

Working group går nå.

Berneren likte jeg ikke i den hele tatt.

Ut i fra førsteintrykket liker jeg foreløpig Alaskan malamute, Pinscher, Portugisisk vannhund, Rottweiler og tibetansk mastiff.

Holder på disse og legger til nuffen - den var flott! Litt usikker på portugiseren, men den hadde i det minste effektive bevegelser i forhold til de fleste andre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...