Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den så skikkelig god ut :)

Hvor?? Her i Bærum? Dyr? Vil ha! :)

Fra moren til en venninne, originalt kjøpt på fabrikkutsalget deres tror jeg. Den koster egentlig 3200kr, men jeg fikk den for 900 selvom den ikke var brukt :) (moren hennes hadde riktignok fått noen rabatter på den da).

Her er forresten bilde:

671332-p-LARGE_SEARCH.jpg

denne linken lå den i flere farger, men ingen pris eller noe. Jakken heter Dale of Norway Amli Knitshell Jacket.

EDIT:

Tok visst feil, det der er nesten lik jakke, men her er den med magnetlommer den heter Dale of Norway Gautefall. Jeg har den dog i helsort.

!B5+Umc!!2k~$(KGrHqF,!iEEycftsu8GBMv)jGK

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Fra moren til en venninne, originalt kjøpt på fabrikkutsalget deres tror jeg. Den koster egentlig 3200kr, men jeg fikk den for 900 selvom den ikke var brukt :) (moren hennes hadde riktignok fått noen rabatter på den da).

Her er forresten bilde:

671332-p-LARGE_SEARCH.jpg

denne linken lå den i flere farger, men ingen pris eller noe. Jakken heter Dale of Norway Amli Knitshell Jacket.

EDIT:

Tok visst feil, det der er nesten lik jakke, men her er den med magnetlommer den heter Dale of Norway Gautefall. Jeg har den dog i helsort.

!B5+Umc!!2k~$(KGrHqF,!iEEycftsu8GBMv)jGK

Den var kjempe fin :)

  • Like 1
Skrevet

stallsele til Tavien med stitch på :P

kjekt å ha noe som ikke trenger å være verken rent eller luktfritt til vi skal menge oss med andre folk på trening :P

$(KGrHqN,!hEE87qnZFeHBPUknmD73g~~60_57.J

  • Like 1
Skrevet

Dårlig bilde,men fikk Björkis selen igår og det var et kupp. 300kr (halv pris av NonStop) og sitter bedre for Non stop er litt liten i største str.

547822_712675695412636_863247451_n.jpg

Så lenge du finner en nomesele som passer så er et nok et mye bedre alternativ også, non stop er ingen supersele, selv om den har blitt voldsom populær.

Skrevet

Så lenge du finner en nomesele som passer så er et nok et mye bedre alternativ også, non stop er ingen supersele, selv om den har blitt voldsom populær.

Non stop sitter bra (de er jo så smale frem disse hundene) ,men den er litt i korteste laget. Siden de ikke trekker når vi løper anyway har det vært det beste alternativet. Det er vanskelig å finne store nok seler som er små nok i halsåpningen,og Björkis butikken er jo helt umulig å kommunisere med dessverre. Nonstop tåler lite også så jeg håper denne varer en stund.

Skrevet

Noen som har de blinkende halsbånda fra før av? Fungerer de greit? Har vurdert å kjøpe selv :)

Ja, de er helt greie, har to liggende her hjemme.

Bruker de ikke mye, jeg bruker heller små lykter som jeg henger på halsbåndet ;)

Skrevet

Noen som har de blinkende halsbånda fra før av? Fungerer de greit? Har vurdert å kjøpe selv :)

Vi har. Kan stilles inn på blink og at den lyser hele tiden. Vi bruker bare lyse hele tiden funksjonen.

Funker veldig bra. Bruker dem om de skal løpe løs når det er mørkt eller bare på turer om kvelden.

Våre syns mye bedre enn små lykter til å henge i båndet, eller refleks. :)

De båndene vi har er litt klumpete/harde på, så vi bruker som regel vanlig halsbånd eller sele i tillegg.

Skrevet

Hvor??

Bestilte den til meg sjøl på jobben :P Er fra Trixie, så alle Zoo1 butikker kan ihvertfall bestille til deg. :) Finnes sikkert på noen nettbutikker.

Skrevet

Bestilte den til meg sjøl på jobben :P Er fra Trixie, så alle Zoo1 butikker kan ihvertfall bestille til deg. :) Finnes sikkert på noen nettbutikker.

Takk!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...