Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den så skikkelig god ut :)

Hvor?? Her i Bærum? Dyr? Vil ha! :)

Fra moren til en venninne, originalt kjøpt på fabrikkutsalget deres tror jeg. Den koster egentlig 3200kr, men jeg fikk den for 900 selvom den ikke var brukt :) (moren hennes hadde riktignok fått noen rabatter på den da).

Her er forresten bilde:

671332-p-LARGE_SEARCH.jpg

denne linken lå den i flere farger, men ingen pris eller noe. Jakken heter Dale of Norway Amli Knitshell Jacket.

EDIT:

Tok visst feil, det der er nesten lik jakke, men her er den med magnetlommer den heter Dale of Norway Gautefall. Jeg har den dog i helsort.

!B5+Umc!!2k~$(KGrHqF,!iEEycftsu8GBMv)jGK

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Fra moren til en venninne, originalt kjøpt på fabrikkutsalget deres tror jeg. Den koster egentlig 3200kr, men jeg fikk den for 900 selvom den ikke var brukt :) (moren hennes hadde riktignok fått noen rabatter på den da).

Her er forresten bilde:

671332-p-LARGE_SEARCH.jpg

denne linken lå den i flere farger, men ingen pris eller noe. Jakken heter Dale of Norway Amli Knitshell Jacket.

EDIT:

Tok visst feil, det der er nesten lik jakke, men her er den med magnetlommer den heter Dale of Norway Gautefall. Jeg har den dog i helsort.

!B5+Umc!!2k~$(KGrHqF,!iEEycftsu8GBMv)jGK

Den var kjempe fin :)

  • Like 1
Skrevet

stallsele til Tavien med stitch på :P

kjekt å ha noe som ikke trenger å være verken rent eller luktfritt til vi skal menge oss med andre folk på trening :P

$(KGrHqN,!hEE87qnZFeHBPUknmD73g~~60_57.J

  • Like 1
Skrevet

Dårlig bilde,men fikk Björkis selen igår og det var et kupp. 300kr (halv pris av NonStop) og sitter bedre for Non stop er litt liten i største str.

547822_712675695412636_863247451_n.jpg

Så lenge du finner en nomesele som passer så er et nok et mye bedre alternativ også, non stop er ingen supersele, selv om den har blitt voldsom populær.

Skrevet

Så lenge du finner en nomesele som passer så er et nok et mye bedre alternativ også, non stop er ingen supersele, selv om den har blitt voldsom populær.

Non stop sitter bra (de er jo så smale frem disse hundene) ,men den er litt i korteste laget. Siden de ikke trekker når vi løper anyway har det vært det beste alternativet. Det er vanskelig å finne store nok seler som er små nok i halsåpningen,og Björkis butikken er jo helt umulig å kommunisere med dessverre. Nonstop tåler lite også så jeg håper denne varer en stund.

Skrevet

Noen som har de blinkende halsbånda fra før av? Fungerer de greit? Har vurdert å kjøpe selv :)

Ja, de er helt greie, har to liggende her hjemme.

Bruker de ikke mye, jeg bruker heller små lykter som jeg henger på halsbåndet ;)

Skrevet

Noen som har de blinkende halsbånda fra før av? Fungerer de greit? Har vurdert å kjøpe selv :)

Vi har. Kan stilles inn på blink og at den lyser hele tiden. Vi bruker bare lyse hele tiden funksjonen.

Funker veldig bra. Bruker dem om de skal løpe løs når det er mørkt eller bare på turer om kvelden.

Våre syns mye bedre enn små lykter til å henge i båndet, eller refleks. :)

De båndene vi har er litt klumpete/harde på, så vi bruker som regel vanlig halsbånd eller sele i tillegg.

Skrevet

Hvor??

Bestilte den til meg sjøl på jobben :P Er fra Trixie, så alle Zoo1 butikker kan ihvertfall bestille til deg. :) Finnes sikkert på noen nettbutikker.

Skrevet

Bestilte den til meg sjøl på jobben :P Er fra Trixie, så alle Zoo1 butikker kan ihvertfall bestille til deg. :) Finnes sikkert på noen nettbutikker.

Takk!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...