Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva vi hundeeiere kjøper altså..

På meg ble det en slik en idag, genial på kveldsturene :) (det er altså fleecegenser)

21-520_l.jpg

Kjøpt hvor?

Bestillte dette til Bia i dag…passer nok ikke ennå, men regner med hun kommer til å gjøre seg fortjent til det :ahappy:

1236397_10151617273556761_196170053_n.jp

Hvor har du bestilt dette?

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Var på utstilling i helga på Sortland, og kjøpte meg en Mørkebrun Soggy Doggy dørmatte i str Large :-) Blir nok ikke brukt forran døra, men heller som en liggeplass i stua eller på soverommet :-)

soggy-doggy-doormat-chocolate-1%20kopier

Skrevet

Det er jeg helt enig i :D;) prøvde den gule refleksjakka på tur nå, og den er jo helt genial! Blir ikke usynlig i den der kan man si ;D

  • Like 1
Skrevet

67046_BioBag_Hundeposer_40_stk_2.jpgx3

croc.jpg

15d06bfa64d5a37b25578d2d2092ca78-image.j

Du vet at du får de bio-bæsjeposene billigere på Rimi? Ikke sant? :D Jeg kjøper dem bare der, for ikke søren om jeg betaler 60-70,- på dyrebutikken/vetrinæren :blink:

Skrevet

Sett på den siden selv og ikke turt å falle for fristelsen, hehe. Du fikk det raskt og alt, eller ikke mottatt enda? :)

Vet du hvor mye de tar i porto?

var mye fint der inne :)

Det var litt kluss i starten, jeg fikk ikke opp riktig størrelse/farge på den norske siden, prøvde å bestille fra den svenske - som ble godkjent - men så fikk jeg mail om at den måtte slettes fordi jeg måtte bestille fra den norske siden. Ble vel 10-12 mailer fram og tilbake der jeg forklarte hva som var problemet og de prøvde å fikse det, men korrespondansen var veldig rask og til slutt gikk det. Tipper det er startvansker/barnesykdommer :) Pakken kom raskt og på døra, en dag før tiden! Porto var dessverre ganske dyr, 150 kr tror jeg, men det er fordi det er med UPS, ikke Posten. Men jeg slo til - har ønsket meg det dekkenet i nesten ett år!

Skrevet

Du vet at du får de bio-bæsjeposene billigere på Rimi? Ikke sant? :D Jeg kjøper dem bare der, for ikke søren om jeg betaler 60-70,- på dyrebutikken/vetrinæren :blink:

Koster 43,- der jeg handler,og jeg har fått 40% da jeg jobber der ;) Men slutter i den jobben nå snart,så da kan det være billigere på Rimi,så takk for tips :)

  • Like 1
Skrevet

Det var litt kluss i starten, jeg fikk ikke opp riktig størrelse/farge på den norske siden, prøvde å bestille fra den svenske - som ble godkjent - men så fikk jeg mail om at den måtte slettes fordi jeg måtte bestille fra den norske siden. Ble vel 10-12 mailer fram og tilbake der jeg forklarte hva som var problemet og de prøvde å fikse det, men korrespondansen var veldig rask og til slutt gikk det. Tipper det er startvansker/barnesykdommer :) Pakken kom raskt og på døra, en dag før tiden! Porto var dessverre ganske dyr, 150 kr tror jeg, men det er fordi det er med UPS, ikke Posten. Men jeg slo til - har ønsket meg det dekkenet i nesten ett år!

Skjedde akkurat det samme med meg. Bestilte først fra svenskesia - som gikk smertefritt. Etter noen uker fikk eg beskjed om at bestillinga måtte slettes, og tas på nytt fra norskesia. Dyrt med UPS - samt at dem kjæm på døra og må ha underskrift når de leverer.. ikke alltid like lett - så postmannen måtte ringe meg for å få tillatelse til å signere for meg :P

Skrevet

I går kjøpte jeg nytt halsbånd og kobbel til Ozu.

Skulle legge ut bilde av halsbåndet, men finner faktisk ingen bilder av det når jeg googler. Kjøpte halvstrup i rundsydd lær - hvitt. Kobbelet var brunt og svart lær, men det er for kort. Jeg må kjøpe et lenger. Men vil finne ett som passer halsbåndet, dvs lyst og langt. Vanskelig. :hmm:

Skrevet

Kjøper bio poser 50 stk for 9 kr på rusta i Sverige :-P

Hjelper ikke så mye når man så sjelden er i Sverige.... ;) Og man sparer ikke så mye, når en sånn pakke med bio poser koster 10-12 kr på Rimi.... :P

Skrevet

Bot dekken, litt stort, men det får gå, blir bare hviledekken uansett, også slo impulsiviteten inn så da ble det en micro fleece dress fra hurta også (den kommer i posten da), håper den passer, ble plutselig store hopp i str når man passerte 55 cm.. Og varga som har lang rygg, men er så smal som hun er kommer antagelig til og svømme i den, men det blir pause på tur/hvil i bil dress så det har ikke så mye og si. Håper bare 60 passer, hun er litt lengre enn 60 i ryggen, men neste str var 70 og det ville blitt alt for stort. Men nå får det jaggu være slutt på en stund, det koster alt for mye penger.

Guest Christine
Skrevet

Regner så mye i Trondheim at nå har jeg kjøpt:

0009_stream-raincoat-310-turqoise-7.jpg

Har også kjøpt en nye sele:

0003_FORM-POLAR_harness_25mm_990_BLACK-1

Begge i fra Rukka :)

Åh, fikk så lyst på dekkenet der når jeg så det på butikken her om dagen. Den fargen ville jo kledd dyret bra også, men han trenger det egentlig ikke.. Må finne på unnskyldning for å kjøpe :P
Skrevet

Kjempefin vindtett høstjakke med ull fra Dale of Norway, den har også geniale lommer foran som er perfekte til godbiter: de lokkes nemlig med bittesmå magneter så man bare kan stappe hendene nedi selvom den er "lukket".

Også varm og god!

Gleder meg til gå turer og på hundetrening i den :D

Skrevet

Kule Ladyen min!

1377271_10151616989057105_60422026_n.jpg

Kjøpt helt tilfeldig av en bekjent som hadde kjøpt den til whippeten sin og så var den for stor.

Den så skikkelig god ut :)

Kjempefin vindtett høstjakke med ull fra Dale of Norway, den har også geniale lommer foran som er perfekte til godbiter: de lokkes nemlig med bittesmå magneter så man bare kan stappe hendene nedi selvom den er "lukket".

Også varm og god!

Gleder meg til gå turer og på hundetrening i den :D

Hvor?? Her i Bærum? Dyr? Vil ha!!! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...