Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva er ditt siste kjøp innen hundeutstyr? Er du fornøyd? :)

Mitt siste kjøp er en halvstrup fra Non-Stop dogwear. Veldig fornøyd, den glir lett tilbake (opplevd det at noen halvstruper henger igjen litt), den er fin og brei, god refleks og ganske pen! Har det i blått om noen skulle lure! :)

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Mitt siste kjøp er to lærhalsbånd og et kobbel fra ebay. Venter på det i posten, spent på hvordan det er. Selgeren hadde utelukkende positive tilbakemeldinger, og var veldig behjelpelig, så tror det blir bra :D Legger inn bilder når jeg har fått det.

Jeg har forresten det halvstrupet, liker det godt, bortsett fra om han rykker til så kommer ringen over stoffet, og det blir helstrup, som ikke glir tilbake av seg selv.

Skrevet

Mitt siste kjøp er ei ny utstillingsline til Oscar. Mye bedre enn den jeg hadde som brant litt i hånda . Denne virka bra ut, så fornøyd ja :) Kjøpte og noen nye klikkere og ny targetstick .

Skrevet

Mitt siste kjøp var et kit fra Chris Christensen med prøveflasker av thick'n thicker black on black shampoo, balsam, pelskur og spray.

Shampoo'en var jeg ikke så entusiastisk for som mange andre er - shampooen jeg brukte før det ga bedre effekt på pelsen. Jeg synes shampooen lukter litt for mye frisør, jeg liker ikke at den ikke kan brukes på hele hunden (kun den sorte pelsen), og jeg synes pelsen kjentes skitten ganske fort etterpå sammenlignet med hva jeg er vant til.

Balsamen er jeg derimot mer fornøyd med - lukter greit, enkel å bruke, dog ikke så dryg, og jeg synes pelsene fikk fint volum - hvilket balsamen lovte (jeg har testet å bruke balsamen etter min ordinære shampoo, ikke CC-shampoo, og likte resultatet). Jeg synes for så vidt ikke at det var så mye mer volum i pelsene enn vanlig, men volumet holder seg lenger - dermed er pelsene penere når det er utstilling to dager, eller hvis en har lang reisevei og må bade to dager før utstillingen. Så jeg tenker at jeg skal fortsette å bruke den.

Pelskuren trenger jeg neppe, da jeg ikke har så mye stæsj i pelsene fra før av, og da trenger de neppe rensekur for å få ut sprayer og slikt også.

Sprayen har jeg ikke testet.

Konklusjon: Balsamen kommer jeg nok til å kjøpe, om jeg finner en billig CC-selger, men jeg fortsetter å bruke min faste Groomer's Edge Furst Aid-shampoo.

Skrevet

Åtte potesokker fra dogbooties.com. Kunne med fordel hatt en størrelse større enn det jeg kjøpte (small) til frampotene, men ellers er jeg veldig fornøyd, selv om jeg ikke har fått testet dem sånn innmari mye ennå. :)

Skrevet

Julius k9 idc sele med kløvvesker og ekstra y-reim, magebelte til meg og en kjørestrikk. Nytt hjernetrim spill, litt vanskeøig i starten gitt og ny børste.

(pluss mye tyggesnadder som plutselig datt oppi handlekurven)

  • Like 1
Skrevet

Dette

2008082810101713.jpg

..i helsvart etter at det forrige (i samme farge på bildet) ble søkk vekk på en skogtur :icon_redface: (jeg skjønner ikke hvordan det går an...)

Skrevet

Jeg kjøpte nytt trimmebord, lett å slå sammen, veier bare 5 kg. Skal brukes til utstilling. Det vipper litt, så må finne rett justering, men utenom det tror jeg det blir KNALL :)

  • Like 1
Skrevet

To halsbånd fra minx.se, hvor halsbåndet til Imouto er brunt og oransje og litt blomstrete, med teksten "Lykkeboll", mens Aiko sitt er brunt og lyseblått og litt blomster, med teksten "Koseboll". Gleder meg til de kommer! :)

Og massevis av tyggesaker fra Canis.

  • Like 3
Skrevet

Så fint bånd og kobbel til Monti :) Kjedelig med sanktisen og papillonen, for mye pels til at bånd synes. Men kanskje et slikt til chien, de er jo knallfine.

Skrevet

Det er faktisk lenge siden :) Det siste utstyret jeg kjøpte var et lærbånd fra ebay på ca 3 meter og er fornøyd med det. Siste jeg kjøpte til bikkja var i dag, kraftbein i frysedisken på coop prix ;)

Skrevet

Noen nye små metallskåler (de har en egen evne til å forsvinne), + en ny langline og en haug med vom, griseører og haler. Finner ikkje valpehalsbåndet fra sist valp, så må vel ha ett nytt når knert kommer i hus.

Skrevet

Et digert skrivebord med regulerbare bein, det er fra IKEA, men skal fungere som et slags stellebord. Jeg regner med jeg er fornøyd, når jeg får strammet skruene på det :)

Skrevet

055551_01.jpg051052_01.jpg

045191_01.jpg

Buret og stelleveska var til datterbarnet (eller Leah, om man skal være pirkete), refleksen var til Norris. Det var tilbud på Hööks ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...