Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fant på FB og tenkte jeg skulle dele. :)

Det skjer ihvertfall med meg at jeg glemmer å klippe, så klørne har blitt for lange. Men da ser man her hvordan man kan rette det opp igjen.

429721_10150526004038751_251414208750_8707972_776966785_n.jpg

Skrevet

Denne gikk ut over Casper, fikk en akkutt lyst på å klippe klør :lol:

Klippet også klør rett etter jeg så denne på FB.

Kunne vært flinkere til å klippe oftere. Hermes sine er mye lengre fremme en bak. Må ha noe med at han bruker mer kraft/sparker fra med bakbeina når han er løs, kanskje? Sliper ned klørne mer? Trenger så vidt å klippe klørne på bakbeina, de holder seg naturlig ganske korte.

Skrevet

Her klippes det kun månedtlig selv, og han har ikke lange nerver, klippes korte når det først gjøres da. Men så har jeg også hørt at hans vokser ganske unormalt sakte.

Skrevet

Hva skjer når den blir lang da? Kan den aldri bli kort igjen?

Jo, studerer du tegningen og det som står, ser du det. :)

Må bare kutte fortsatt ganske langt ute om nerven har vokst, så trekker den seg gradvis innover igjen, men er altså viktig å ikke klippe for langt inn om nerven først har blitt for lang.

Skrevet

Jo, studerer du tegningen og det som står, ser du det. :)

Må bare kutte fortsatt ganske langt ute om nerven har vokst, så trekker den seg gradvis innover igjen, men er altså viktig å ikke klippe for langt inn om nerven først har blitt for lang.

Jeg kan ikke engelsk men jeg skjønte etterhvert hva de mente.. Jeg synes det virker merkelig, at nerven blir kortere om neglen blir klipt.

Skrevet

Jeg føler omvendt problem på Blondie. Klipper jeg henne ofte, får jeg aldri bort tassingen, akkurat som at nerven er så langt ute at jeg ikke får klippet neglen kort nok. Klipper jeg henne sjeldnere, får jeg alltid bort tassingen. Kanskje jeg bare er litt pysete med klippingen når jeg klipper ofte, for da føler jeg ikke neglen har vokst langt nok :P Jeg har ihvertfall gått over til å klippe ca 1 gang i måneden eller annenhver uke.

Skrevet

Jeg kan ikke engelsk men jeg skjønte etterhvert hva de mente.. Jeg synes det virker merkelig, at nerven blir kortere om neglen blir klipt.

Det som skjer er at nerven trekker seg tilbake når det er lite beskyttelse foran, så da kan man fortsette å klippe seg bakover stykke for stykke til man har en kort fin klo igjen.

__________

Jeg klipper ikke, men bruker dremel. Jeg har ikke nerver (pun intended :P ) til å klippe lille sprelle med klotang. Ser der at hvis de har blitt litt lange så er det fort gjort å korrigere ved å slipe hyppigere en periode. Bruker normalt å slipe ca annenhver uke (bakbeina ca en gang pr måned).

Skrevet

Jeg klippa Nora og Vita i går. Og jeg klarte å klippe to av klørne til Nora for korte. Jeg merka det ikke før hun snudde seg og gav meg "lei seg" fjeset, da så jeg at jeg hadde blod på hånden :P Stakkars lille puselus! Da fikk hun et ben som trøstegodis :)

Skrevet

Klippe klør idag kanskje! Kua sine er alt for lange, men jeg har endelig begynt å få til å klippe henne selv, så da får de tåle å være for lange en liten stund til.

Skrevet

FranskDogge: Det stemmer at nerven blir kortere når du klipper klørne veldig nært nerven. Et annet tips på vinterstid er å ta med bikkja ut rett før kloklipp, da nerven trekker seg sammen når det blir kaldt :)

  • Like 2
Skrevet

FranskDogge: Det stemmer at nerven blir kortere når du klipper klørne veldig nært nerven. Et annet tips på vinterstid er å ta med bikkja ut rett før kloklipp, da nerven trekker seg sammen når det blir kaldt :)

Så fint at du deler! Har også hørt at det lønnes å klippe etter tur, men da fordi neglene blir myke av fuktigheten, og det blir mindre med sånn "knekk-lyd" :)

Skrevet

Jeg bare klipper jeg.. For at nerven skal være så langt ute som på disse bildene, må det nesten ha gått et halvår eller mer uten klipp.. Jeg har ALDRI tatt en blodåre/nerve ved å klippe av hele spissen jeg, har kun klippet for langt om jeg har blitt for ivrig på å komme nærmest mulig nerven. Og det var faktisk på lyse klør, der man så tydelig hvor man burde stoppe..

Skrevet

siden klo klipp blir tatt opp nå. kan jeg spørre om noe?

Enen hunden vi har har veldig lange klør, jeg klipper dem 1 gang i uken slik jeg gjør på de andre. nervene er veldig lange, har prøvd den der forklaringen. vi har vært hos vetrinær og de dopet henne ned å klippte helt inn. slik at de blei kort kort. men når jeg sku klippe uken etter klipte jeg kanskje 1 mm av men ho blødde ikke bare litt... neste klo tok jeg enda mindre å det blødde like mye, så ventet jeg ett par uker før jeg klippte igen, ak samme skjedde. helt til klørne blei sånn de er nå så kan jeg klippe av et par mm i uken uten at hun blør. hva ska jeg gjøre?

Skrevet

Gah. For at dette skulle fungert på bikkja mi måtte jeg jo ha klippa 2-3 ganger i uka :( Klipper hver helg, og den forbanna klikkinga går meg allerede på nervene, og nå er det bare mandag... Forresten har han hvite/gjennomsiktige klør, så jeg vet jeg ikke kan klippe lenger inn :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...