Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet i lydighet!


Benedicte

Recommended Posts

  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Jeg er ikke redd for å bli buet ut, men jeg gidder liksom ikke stille mot folk når min 5 år gamle hund ikke kan bli liggende stille, og er vagt troende til å stikke av for å bråke med andre - i motsetning til enkeltes ettåringer som snart går elite... )

Slutt å tull'a, jeg har saluki liksom. Hvem tror du blir buet ut og hvem tror du stikker av (ikke for å bråke, men STIKKE av liksom :lol: ). Og mine er fra 10 mnd til 10 år...

Jeg må slutte å sammenlikne Moccis med en myndeblanding :whistle: Hun er jo ekte vare!

Og :lol: , nå må du ikke undervurdere deg selv!

Ekte egenprodusert vare ja, hihi.

Det er ingen undervurdering å skjønne at en fager ung kvinne fra de dype Maridalsskoger er en vakrere fører enn et slitt gammalt skinn fra Sagene. Bruk aua da, du skogens møy...

Så jeg må i så fall ha superopbackning og mange klapp på ryggen både før og underveis.

Og det skal du få :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skarru gjøre østlending av deg? Du kan få gå med min. :P

Jeg er ikke redd for å bli buet ut, men jeg gidder liksom ikke stille mot folk når min 5 år gamle hund ikke kan bli liggende stille, og er vagt troende til å stikke av for å bråke med andre - i motsetning til enkeltes ettåringer som snart går elite... :whistle: (jeg mistenker labbis litt for å arrangere dette bare for å brife med egne hunder :P )

Må være reserveøstlending :P så jeg kan reise ned med tog jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

What? :lol: (busted :icon_redface: )

Neida, fra spøk til alvor! Du kan jo stille med unggutten? Da har du jo en unnskyldning om han stikker, han er både RR (primitiv rase vettu, som forresten burde ha egen pris; beste urhund!) og han er ung!

Haha. Kovu kan bare sitt og dekk, på en god dag. Med godbiter. Og det er ved siden av meg altså, i bånd. Uten andre hunder i nærheten. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ikke redd for å bli buet ut, men jeg gidder liksom ikke stille mot folk når min 5 år gamle hund ikke kan bli liggende stille, og er vagt troende til å stikke av for å bråke med andre - i motsetning til enkeltes ettåringer som snart går elite... :whistle: (jeg mistenker labbis litt for å arrangere dette bare for å brife med egne hunder :P )

Hva hvis jeg stiller med mine på 5 og 6 som ikke kan fvf engang? :lol: Akkurat ligge stille kunne kanskje gått bra, men resten? Neeei. :P

Er dog mer enn gjerne med som "hvordan ikke gjøre det" evt. bare tilskuer, men tror nok ikke jeg gidder styre for bare en dag. Hvis det blir treff (overnatting altså) er jeg mer enn gjerne med.

Hvis jeg får kommet meg dit, da. Om noen reiser via E18 i sør og har plass til to drog og eier så rop ut. Jeg holder ikke pusten. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skalvise! Vi vil være med og konkurere om:

"Hvem kan fjolle mest på kortest mulige tid" - Snusern.

"Hvem finner tilskuern med best godis" - Jodlern

"Hvem er søtest når den ikke virker" - Lukisen

:lol: Høres artig ut, har jeg lappen, bil og mulighet så kommer vi på dagstur!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ekte egenprodusert vare ja, hihi.

Det er ingen undervurdering å skjønne at en fager ung kvinne fra de dype Maridalsskoger er en vakrere fører enn et slitt gammalt skinn fra Sagene. Bruk aua da, du skogens møy...

:lol:

Og jeg vil fortsatt at du skal stille :aww:

Og det skal du få :D

Takker :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra at så mange vil bli med! :D Ser ut til at vi har fått en dommer også, så da mangler vi ringsekretær og skriver :ahappy: Noen som har tanker om hvilken dag som kunnet passe? Tenker dere helg eller hverdag? Selv tenker jeg at vi kunne tatt det en lørdag eller søndag :)

Skriver kan jeg godt være...det har jeg hvertfall gjort noen ganger før :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde vert kjempe kult og deltatt hvis jeg kan komme meg dit, men jeg tror nok jeg vil satse på sjarmør prisen for å si det sånn.

Jeg bare lurer, hvilke priser skal deles ut?

beste i klassene, beste apportør og sjarmør ? eller er det fler?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da arrangerer sonisene i utkantsstrøka sonen-mesterskap, så kan vi som kommer fra mer sentrale strøk vurdere om vi gidder å ta turen - akkurat sånn som dere må :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://sonen.corgilicious.net/

Maria har meldt på og jeg har meldt på mine tre, så er det noen som er sikker på at de kan komme den helgen uavhengig av hvor på østlandet det blir, så meld på! ;)

Hvor melder vi oss på da?

Jeg er ihvertfall veldig sikket med med Tinka og Chico. Altså forbeholdet er jo den flyttingen min, men skulle da alltids klare å komme ned en helg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...