Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Taco ble det i dag. Etter en helg med lite mat, så unnet jeg meg det i dag. Hadde faktisk rester igjen også, sånn at jeg kan ha kyllingsalat til lunch i morgen :D

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I går lagde jeg middag for hele uken omtrent :P To store former fylt med fullkornspasta, brokolli, skinke, løk, hakket spinat, paprika, chili, hvitløk og en tomatsaus blandet av hakkede tomater og tomatpurè. Toppet med et tykt lag jarlsberg. Sunt, godt og tilpasset min laktosefrie livsstil :P Superdeilig å ha masse mat som bare kan varmes også når jeg er blakk og kjempetravel!

Skrevet

Igår lagde jeg tidenes restemiddag. Helt planløst bare puttet jeg ting i wok-panna og kokte litt fullkornspasta. "Pastasausen" var bacon, gulrotstrimler fra en halv gulerot, en kvart løk, en kvart paprika, et halvspist eple, litt spinat, rester av tomatpure, 2 tomater, litt mais, creme fraiche og en tørr osteskalk. Krydret med litt hvitløk, salt, pepper og basilikum. Alt sammen var gammelt, åpnet og halvpist, men sammen ble det veldig godt og akkurat passe mye så jeg fikk spist opp alt!

Skrevet

I går ble det rester fra dagen før: kjøttkaker (hjemmelagde selvsagt), grønnsaker og saus. Hoppa glatt over potetene fordi jeg ikke gadd å skrelle dem. :P

I dag troooor jeg det blir stekte nakkekoteletter med spinat, gulrot, tomat og løk.

Skrevet

I dag blir det taco! Hadde alt vi trengte, så deilig å slippe handlingen. :) Får en venninne på besøk som har bursdag i dag.

Skrevet

I dag laget jeg noe jeg ikke har laget på mange år, nemlig røkt torsk med gulrotstuing!

Som noen vet så bor jeg i barndomshjemmet mitt, og når duften av denne middagen (som moren min laget ofte) spredde seg på kjøkkenet, så var jeg så tilbake i barndommen at det nesten var litt nifst! Det var nummeret før jeg sa at etter middagen skulle jeg dra til venninna mi, og så synes jeg at faren min spurte om jeg ikke hadde noen lekser! :lol:

  • Like 4
Guest Gråtass
Skrevet

Symradamen: du lager sånn middag som de serverer på sykehjemmet jeg er i praksis på :D

I dag kjøttkaker, saus, surkål, blomkål og kokte pottiser- yummi.

Skrevet

Elgkarbonader, poteter, blomkål, erter og stekt løk. Det var en helt absurd følelse å komme hjem til nylaget middag!

Skrevet

Jeg har vært hos pappa et par dager, og hatt etegilde.

Mandag ble det pannekaker av noe melk jeg måtte bruke før jeg dro hjemmefra, i går ble det fiskepudding i terteskjell med hvit saus, grønnsaker og crabsticks laget av pappa, og i dag ble det kjøttkaker, poteter, kålstuing, bretagnesaus - og karamellpudding til dessert, laget av pappa. Mmm, deilig mat jeg aldri gidder lage selv.

Skrevet

Laks og broccoli-pai i dag, noe som er litt rart siden fiske-elskeren er hos pappaen. Vi pleier å skjeie ut når han er borte.

Guest Yellow
Skrevet

Pasta og kjøttsaus. Tomatsaus av: Et glass tomatpure, 5 store tomater, en løk, 2 fedd hvitløk, en paprika, basilikum, samt paprikakrydder, pepper og såvidt litt salt og sukker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...