Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
8 timer siden, Heidihj skrev:

Tror samtlige oppdrettere jeg kjenner sier dette. Men igjen, jeg er i tvil om det har noe å si. Uansett ser jeg ingen grunn til å røntge på dagen de fyller 12 mnd, så for meg spiller det ingen rolle om de er 12 eller 18 mnd. 

Nå har jeg en rase der de fleste er veldig opptatt av fysisk trening, så det der med hysteri iforhold til trapper har jeg ikke hørt malamutefolk skrike så mye om.

Haha se for deg å bære muttene opp å ned trappene til de var over 1 år ?

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

Skrevet
4 timer siden, Perfect Image skrev:

fd51b0bf0a821725f147892ddcf8f2b2.jpg

Alt for dårlig bildekvalitet til å si noe, og i tillegg ser det veldig skjevt ut (!). Håper dette er et bilde tatt av røntgenbildet i lufta, og ikke et reelt bilde av hoftene til hunen.

Skrevet
5 minutter siden, jaktlykke skrev:

Ingen som har noen tanker om hva dette er ?

Jeg vil helst se bilder av alt, ikke bare et utsnitt av selve kulen før jeg uttaler meg. :)

 

22 minutter siden, Perfect Image skrev:

Jepp ;) Men det var ingen pene bilder eller desverre. Veldig grunn på den ene siden. Forbereder meg på at hun muligens blir å flytte etterhvert. 

Hvis det er sånn hoftene ser ut, så er det nok ikke en fremtidig avlshund nei, dessverre. :(

Skrevet
34 minutter siden, jaktlykke skrev:

Har dessverre ikke annet enn dette :(

Sånn ut i fra det jeg ser så synes jeg ikke det ser perfekt ut. Jeg skulle helst sett at hofteskåla var dypere og at at hoftene var litt mer kongruente, samtidig som vinkelen kunne ha vært større. Jeg tenker B, men det er med forbehold om at jeg ikke har sett hele bildet - kan kanskje være C også.

Guest Jonna
Skrevet
Akkurat nå, Nilsina skrev:

Nokon som vil gjetta grad på desse hoftene? ?

image.jpg

E, vil jeg dessverre tro. Kulene er knapt nedi noe som ser ut som en skål :huh:

Skrevet

Korrekt. Re-røntgen av min Engelske Mastiff på 3 år i dag, som tidlegare har fått E med store forkalkningar. Aldri halta ein dag i sitt liv, er med på fjellturar, konkurerar i LP og rally og er generelt den mest "ville og galne" hunden eg nokon sinne har hatt, så heldigvis er diagnosen foreløbig kun ein bokstav på eit papir. :)

  • Like 5
Skrevet
9 minutter siden, Lailakatrin skrev:

Her vet jeg svaret, men andre kan få gjette hvis de ønsker :)

Mikke.jpg

Ser fritt på på høyre side (venstre side av bildet), men dessverre ikke så bra på venstre side. D?

Skrevet
På ‎25‎.‎02‎.‎2016 at 7:26 PM, Shlush skrev:

Har med temaet HD/AD røntgen å gjøre. Hvilken alder røntger de fleste ved? (hvilken rase har dere?)

Harly ble røntget ved ca 14 mnd, ventet til da pga MH test og dopingregleverk. Lykke ble røntget når hun var 12 1/2 mnd  :) 

Skrevet

Keo ble røntget når han var 15mnd, ville egentlig vente litt lengre siden han fortsatt virket så hengslete, lille kalven. Ettersom oppdretter tenkte kjøre samme kombinasjon igjen et par måneder senere og Keo begynte agilitytrening så tok vi det ved første økonomiske mulighet. Resultatet ble B.

Lyn sendte vi inn til røntgen slik at jeg fikk bestemme meg om jeg ville overta henne eller ei, da i en alder av akkurat 3år. Det var en nervepirrende ventetid! Resultatet ble B på henne også :) 

Skrevet
På 3.3.2016 at 5:58 PM, Tuvane skrev:

Ser fritt på på høyre side (venstre side av bildet), men dessverre ikke så bra på venstre side. D?

Riktig Tuvane ;) . Hundenes venstre side er D og høyre er A.
 

Skrevet
På 4.3.2016 at 10:36 AM, mokken skrev:

Harly ble røntget ved ca 14 mnd, ventet til da pga MH test og dopingregleverk. Lykke ble røntget når hun var 12 1/2 mnd  :) 

Oki :)

Vegas var ca 18 mnd, Nico var 18 mnd pluss. Men jeg vil liksom bare røntge og bli ferdig med det nå :) Jeg jeg fikk litt spørsmål fra oppdretter og andre kelpiefolk, de ville ventet til han ble eldre . Da blir jeg litt usikker igjen :icon_confused:

Guest Jonna
Skrevet

Måtte inn og se på "helse" fanen min.

Blaze: 1år og 5 dager.  -A

Talli: 1 år og 4 dager. - A

Ikke: 1 år og 2 mnd - B

Arya: 1 år og 1 mnd - A

Shy: 1 år og 1 mnd - A

Skessa: 1 år og 15 dager - A

Dette kullet jeg har "nå" (kull V) er vel det treigeste jeg har hatt noen gang når det kommer til røntgen alder. Siste blir røntget nå i april 17 mnd. Ellers har alle vært nærmere 1 år enn 1,5 år og alle fri så langt.  Og jeg skal ikke skryte på meg for å ha linjer som er fort utviklet når det kommer til armer og bein :lol:  

Skrevet
21 minutter siden, JeanetteH skrev:

Måtte inn og se på "helse" fanen min.

Blaze: 1år og 5 dager.  -A

Talli: 1 år og 4 dager. - A

Ikke: 1 år og 2 mnd - B

Arya: 1 år og 1 mnd - A

Shy: 1 år og 1 mnd - A

Skessa: 1 år og 15 dager - A

Dette kullet jeg har "nå" (kull V) er vel det treigeste jeg har hatt noen gang når det kommer til røntgen alder. Siste blir røntget nå i april 17 mnd. Ellers har alle vært nærmere 1 år enn 1,5 år og alle fri så langt.  Og jeg skal ikke skryte på meg for å ha linjer som er fort utviklet når det kommer til armer og bein :lol:  

Takk Jeanette :-) Det hjelpet å se den statistikken der. 

Yngstemann her er vell den jeg har hatt som har vært tidligst utviklet :-) ingen skrangling her.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...