Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har kost meg med NM i rallylydighet i helgen. Virkelig kost meg. Uten å være med selv. ? Bare sitte hjemme og se hvordan andre får det til. (De hadde direktesending)

Fantastisk avslappende ❤️?

  • Like 3
Skrevet

Hatt så mye nerver den siste uka, studiestart på mandag, og NRH-prøve i dag - nå kan prøvene for nrhprøven legges vekk, for i dag fikk jeg redningshund ?

  • Like 4
  • Thanks 3
Skrevet
35 minutter siden, Nathalie_ skrev:

Hatt så mye nerver den siste uka, studiestart på mandag, og NRH-prøve i dag - nå kan prøvene for nrhprøven legges vekk, for i dag fikk jeg redningshund ?

Gratulerer så mye!! Så godt jobba!!

  • Thanks 1
Skrevet

Ser at rettsaken ang. Teddy som biter folk er i gang. Skal han avlives eller ei? Skulle ønske jeg kunne få mer fakta om hendelsene fra selve rettsaken. Men ser ikke at noen aviser følger saken direkte. Det blir så mye uvesentlige synsinger på FB "jammen han er jo så søt..." osv

For om han er liten, hvit og søt er egentlig ikke så viktig. For er det også greit at min store, svarte, skumle hund også biter flere folk uten at han blir avlivet?

Dette er jo faktisk en litt viktig sak. Selv om saker hvor hunder som biter aldri vil være like, og kan sjeldent sammenlignes. Vi får se hva som skjer. Jeg venter i spenning på dommen

Skrevet

Det handler jo litt om skadepotensiale da. Når det er sagt, ut fra det som er kommet fra i media (som må tas med fire klyper salt og vel det, såklart), så tror jeg hunden hadde fungert helt fint hos en ny eier. Så kan eieren ta straffen for skaden hunden har gjort i deres hender.

Jeg tror på ingen måte hunden er farlig. Men at den tilbake hos eier kan skade igjen - definitivt.

  • Like 1
Skrevet

Utrolig tomt hjemme uten Gira, og veldig rart å ikke være hundeeier ? Har ikke klart å rydde bort noen av tingene hennes enda. 

Hjelper litt å være på jobb, for jeg er jo ikke vant til å ha henne rundt meg her. Men utrolig tomt å komme hjem uten en happy møtende hund. Spent på hvor lenge det kommer til å være så sårt. 

Hun kommer til å bli savnet lenge. Til og med dyrlegen mente han kom til å huske henne når han var på gamlehjem selv. Verdens snilleste og mest tålmodige hund, som uheldigvis trengte altfor mange dyrlege besøk ❤️

  • Sad 8
Skrevet
2 hours ago, laikamor said:

Utrolig tomt hjemme uten Gira, og veldig rart å ikke være hundeeier ? Har ikke klart å rydde bort noen av tingene hennes enda. 

Hjelper litt å være på jobb, for jeg er jo ikke vant til å ha henne rundt meg her. Men utrolig tomt å komme hjem uten en happy møtende hund. Spent på hvor lenge det kommer til å være så sårt. 

Hun kommer til å bli savnet lenge. Til og med dyrlegen mente han kom til å huske henne når han var på gamlehjem selv. Verdens snilleste og mest tålmodige hund, som uheldigvis trengte altfor mange dyrlege besøk ❤️

:hug:

  • Like 1
Skrevet

Så trist å lese, Laikamor

 

Her er tror jeg valpen (unghunden) opplever sin første "forelskelse" (les: løpsk tispe i nabohuset).

Han piper og er utålmodig inne, og når han kommer ut i hagen løper han bort til gjerdet, som vi har måttet forsterke så han ikke kommer seg under. 

  • Like 1
Skrevet

For en dag! hvis jeg hadde visst at jeg kom til å ende opp uten bil, med ei skolisse til lufting av rusa hund, så tror jeg jammen ikke at jeg hadde gidda å stå opp i dag...

Dagen starter med at frøkna har time til tannrens, og narkose på en 10 år gammel hund er særdeles lite morsomt. Så de første par timene har jeg jo kronisk nervesammenbrudd, helt til veterinæren ringer og forteller at alt har gått bra, men at hun trenger litt tid på å våkne. Så langt alt vel, og jeg kjører ut for å gjøre noen småærender mens jeg venter på at hun skal bli henteklar. Så, ut av det blå, stopper bilen. Som nettopp har vært på service og bytta litt av hvert... Så der står jeg da, uten bil, og må snart hente en smårusa hund hos veterinæren. Ringer mamma for å høre om hun kan kjøre meg, men hun er på vei til campingvogna si halvannen time unna... Hun er så grei at hun snur for å komme og hjelpe meg da, men det tar jo sin tid å kjøre tilbake til byen. I mellomtiden kommer Falck for å kjøre bilen min til verksted. Jeg begynner å gå hjemover (heldigvis fint vær i dag!), men innser etterhvert at jeg har glemt husnøklene i bilen... Mamma har heldigvis ekstranøkkel, og hun dukker omsider opp og får låst meg inn. Vi drar for å hente frøkna hos veterinæren, og på vei hjem er hun tydelig veldig klar for å luftes litt - men - båndet har jeg jo selvsagt også glemt i bilen... Vi prøver å finne noen provisoriske bånd og ender altså opp med å lufte henne i en skolisse :lol: Gudbedre jeg håper ikke denne dagen har mer moro å by på før den er over :fear:

  • Haha 7
Skrevet
9 hours ago, Rufs said:

… og jeg trampet i en hundebæsj i dag. 
Jeg tror jeg må kaste skoene, de stinker så utrolig fælt ?

Jeg har aldri måttet kaste noe pga det... spylt av eller vasket?

Skrevet (endret)
13 minutter siden, simira skrev:

Jeg har aldri måttet kaste noe pga det... spylt av eller vasket?

De er "skrapt" rene (litt renere enn utgangspunktet), med å gå i grusen, gresset, i vannpytter osv.De står ute og jeg orker ikke ta i dem

Må bestemme meg; Vaske eller kaste :|

Endret av Rufs
Skrevet

Skal passe hundene til mitt søskenbarn i helga. To sheltier og en golden. Blir fint med hund i hus igjen, selv om det bare er for et par dager ? Får kommet meg ut litt mer også da. Det er liksom hund som får meg ut på tur. Uten hund så blir det veldig sjeldent tur på meg... 

  • Like 2
Skrevet

Vært fin helg, med bøstafeiring og god mat. Fint sommervær og bading.

I dag må nok av hundevennene våre si farvel- like vondt hver gang. Synes det er i går vi møtte ho. Og Prima har det fint, men er jo litt åtte, så jeg tenker jeg har seniorhund- Prima tror ho er valp. 

Skrevet

Har en 15 år gammel "valp" her i huset også. Og en inkontinent 11-åring. Jeg trodde ikke man kunne gjøre noe med inkontinens, men det står på nettsidene til Anikura at man kan medisinere det, så jeg har ringt dyrlegen i dag og venter på telefon tilbake.

Ellers fikk jeg startlistene i dag, jeg og Kovu skal prøve oss i klasse 1 igjen til helga. Kanskje, kanskje kan han få RL1 tittelen. Men det er siste forsøk. Heldigvis er vi andre startende, så vi slipper noe særlig venting.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...