Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Just now, Debbie said:

Det var i denne tråden jeg skulle fortelle at jeg ikke er som Petter Stordalen, heller mer Srooge...

Jeg er lei av å være voksen og fornuftig

Har skjønt at det ikke er så mye man får gjort med de voksen-greiene, men ufornuftig er det lov til å være i blant ?

  • Like 1
  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har blitt hesteeier ? Ymse syns ikke noe om det, hester er nemlig skumle, hundespisende dyr ?  

Eine er kaaanskje bedre i magen i dag. Må ikke like ofte på do og det har ikke vært noe blod i avføringen i dag. Håper han er over det værste nå!

Atlas vokser mye! Snart på størrelse med Milo? Vi har hatt en deilig tur idag i minusgrader, så nå har hele gjengen egentlig sovet siden vi kom hjem. Når de våkner til blir det nok litt trening på de,

Posted Images

Skrevet
42 minutter siden, Anooni skrev:

SOM det blåser! Vi bor i nokså mye le for vind, så når trærne står i 90° her håper jeg folk holder seg inne rundt omkring ?

Ja er ganske sprøtt utenfor nå! Ikke noe valpevennlig vær for en fyr som må ut å tisse ganske ofte. Eldstemann står i dørkarmen og ler av oss fordi vi må ut? Fikk gått på tur med de før det ble skikkelig storm og resten av dagen har vi vært inne - har ikke hørt klaging fra noen av de?

  • Haha 2
Skrevet

Har vært på klinikken på veterinærskolen her i dag og tatt prøver for giardia. Det har vært mye av det i det våte høstværet, og vi er veldig mye i hundeparkene her, pluss at to av hundene i vennegjengen har fått det påvist, så tenkte det var bedre å være på den sikre siden. Heldigvis negativ test :) Tok noen blodprøver også, men har ikke fått tilbake resultatet der. Vet ikke helt hva de endte opp med å teste det for, sa bare at de fikk gjøre noe lurt haha. 

Skrevet
Akkurat nå, Debbie skrev:

image.thumb.png.8ab041de96e23dee8b7954d269ba86a6.png

Vi er veldig fornøyd med Xdog vesten, og bruker den jevnt. Håper det vil synes på neste måling:) Var deilig å være ute idag, helt til det begynte å regne...brrr. Utrolig nok var det lite som var ødelagt eller blåst ned etter en heller stormfull aften. Det var nesten så jeg begynte å lure på om jeg fikk besøk av The julekalender:)

Prima har tatt julevasken, det var lite digg...jeg skal lage pepperkaker.

Skrevet

Syns det er kult at hundene lærer av det vi sier, selv om de nødvendigvis ikke forstår selve ordene. Når jeg sier: Forsiktig! til minien, fryser han helt, og beveger seg i slow motion etterpå. Jeg må ha sagt det mange ganger når han nesten har fått problemer;)

  • Like 1
  • Haha 3
Skrevet

Som vanlig rundt disse juletider så får hundene mye mindre turer/aktivitet. Det skyldes vær, mørket og at det er så mye annet som må prioriteres før jul. Har dårlig samvittighet for det, men ser at de takler det helt fint ? Heldigvis, for sånn bare blir det ❤️

Skrevet (endret)
På 12/11/2019 at 9:00 PM, Nemi1 skrev:

Syns det er kult at hundene lærer av det vi sier, selv om de nødvendigvis ikke forstår selve ordene. Når jeg sier: Forsiktig! til minien, fryser han helt, og beveger seg i slow motion etterpå. Jeg må ha sagt det mange ganger når han nesten har fått problemer;)

Når valpen min levde, sa jeg alltid «rolig» hvis han begynte å stresse seg på tur eller han skulle gå roligere, og da roet han ned. Ble like overrasket hver gang?

Han gikk ofte i veien også hvis jeg hadde fryseren oppe, og da sa jeg alltid «Passe, passe» og da hoppet han bakover?

Endret av Mrs.Fisken
Skrevet
På 12/11/2019 at 9:00 PM, Nemi1 skrev:

Syns det er kult at hundene lærer av det vi sier, selv om de nødvendigvis ikke forstår selve ordene. Når jeg sier: Forsiktig! til minien, fryser han helt, og beveger seg i slow motion etterpå. Jeg må ha sagt det mange ganger når han nesten har fått problemer;)

Det er visst noen setninger jeg sier mye også. "Nå er det natta" og "Skal vi gå hjem?" er jo ganske naturlig. "Nå går du dumt" har jeg nok sagt mange ganger når han surrer seg rundt lyktestolper, for da stopper han opp og rygger seg tilbake igjen.

Skrevet

Sitter å skriver hjemmeeksamen for øyeblikket. Har to fornøyde hunder som har fått masse aktivitet og stimuli idag! Så da kan jeg sitte å jobbe uten å ha dårlig samvittighet for de to:innocent: Jeg derimot er ikke heeelt fornøyd med eksamensoppgaven, og det ser ut som resten av kullet heller ikke er det. Forvirrende oppgavetekst, men en får gjøre det beste utav det! Fikk den igår og levering 19. Desember. Satser på jeg er ferdig i god tid, sånn jeg kan ut å miljøtrene valpis og trene voksen hund. 

Skrevet
23 minutter siden, Debbie skrev:

Jeg er så lei av at mine bilder blir misbrukt, **** altså.

Nå er plutslig Prima postergirl for noe jeg ikke selger.

image.png.77ddb4599c81a8de1e2fa2d55df14e3e.png

Jeg hadde blitt så irritert og rasende!!! Men sånn blir det vel når bilder man tar ligger der ute tilgjengelig for allmennheten.  ?

Har du tatt kontakt med dem? (men jeg tror likevel ikke det hjelper noe da...)

Skrevet
På 12/9/2019 at 2:10 PM, Miloficent skrev:

Når valpen sovner i bilen og jeg egentlig skal ta han med meg inn så frister det å bare la han sove? Liker ikke å vekke en sovende valp, men sånn er det når man sovner på en 5 minuttstur

La den sove! Det gjorde jeg. Perfekt anledning å lære den ro i bil, og så får du litt valpefri mens valpen er på et trygt sted. Vinn vinn situasjon! 

Skrevet
6 timer siden, Sofie & Aska skrev:

La den sove! Det gjorde jeg. Perfekt anledning å lære den ro i bil, og så får du litt valpefri mens valpen er på et trygt sted. Vinn vinn situasjon! 

Det er sant! Men er typisk når jeg feks skal ta han med på valpetreff eller ut på en liten rusletur? Han har dog vendt seg til bilburet og sovner nå der - utrolig deilig! Da får jeg luftet eldstemann skikkelig godt og jeg vet han ikke får skadet seg eller ødelegge noe hvis han våkner

Skrevet

Da skal jeg stå helt alene som eneste vekter på et utested jeg aldri har vært på før, og jeg har bare hatt en opplæringsvakt for tre uker siden på et annet utested. Jeg stresser og vil egentlig grine litt?

Skrevet
40 minutter siden, Mrs.Fisken skrev:

Da skal jeg stå helt alene som eneste vekter på et utested jeg aldri har vært på før, og jeg har bare hatt en opplæringsvakt for tre uker siden på et annet utested. Jeg stresser og vil egentlig grine litt?

Lykke til ?

 

I morgen på denne tiden av døgnet sitter jeg i sofaen hjemme hos pappa med en herlig liten sheltie på fanget eller i armkroken. Jeg gleder meg! Hun pleier å bli fullstendig overlykkelig når jeg kommer på besøk - og det gjør jeg også. 

  • Like 2
Skrevet

Vært hjemme med syke barn tre dager denne uka, og har fremdeles et sykt barn. Håper alle er friske til jul.

Fikk også en god nyhet, om at jeg fikk et svangerskapsvikariat der jeg har jobbet siden september ifjor. Så nå har jeg iallefall jobb der ut november :) 

Fått nye viking støvler og Bergans 3-i-en kåpe. Godt fornøyd med det. Leita en stund nå. 

Om en uke reiser vi til varmere strøk hvor vi skal være i to uker. Skal bli godt med en ferie med familien nå. 2019 har vært et godt år, men et hektisk år med salg av hus, flytting osv.

 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Sitter å ser på terminlisten på NKK for 2020 og har sååå lyst å melde meg og Milo på rallystevne. Vi har kun konkurrert uoffisielt, vi havnet sist - men hadde det kjempegøy! I tillegg trenger vi konkurransetreningen. Vi har banetrening på klubben, men det er jo ikke helt samme setting. Ellers skal jeg melde på Atlas som akkurat har blitt 4 mndr i Februar og er innafor 4-6 mndr valpeshow på utstilling! Har egentlig ikke så mye peiling på utstilling og hvordan det foregår, men siden det er valpeshow har jeg hørt det er mer «low-key»?

Endret av Miloficent
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...