Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå Mai 2018


QUEST
 Share

Recommended Posts

Sitter og hører på pip pip pip pip pip pip pip pip :wub: 11 små dunballer har flytta inn i en liten hybel på kjøkkenet. De skal få større plass når jeg er sikker på at alle har funnet mat og vann. Dvs i morra. De er så fine! 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 387
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg ringte å takket nei noen timer etter at jeg fikk tilbudet. Jeg trenger riktignok sårt en større stilling, men jeg er ikke villig til å ofre trivselen for det. Det var nemlig langvakter og det vet

Har ikke skrevet her inne på evigheter! Men synes det er for lite valpebilder i denne tråden. Sjekk denne søte valpen min da! I natt skal han sove ute i hengekøye for første gang. Det blir spennende! 

Har blitt bestemor

Posted Images

8 timer siden, Teserere skrev:

Gjerne :)

 

Typen han fikk heter:

Orion Pharma - Versiguard Rabies

4 timer siden, Lola Pagola skrev:

Det var da på tide, Casper skal ta sin nå snart, 3 år siden sist. Så dyrlegen din er iallefall 3 år etter ?  Er den gamle typen tror jeg, var vel bare i Norge den bare varte 1.år, den har blitt lagd for å vare 3 har jeg fått høre.

Edit; malamuten oppklarte for meg lenger ned ?

Nei, Luna fikk samme som sist (andre året) - Rabisin. 

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Innimellom når jeg ser på tv kommer det et dunk ovenfra, som om noen mister noe i gulvet i andre etasje :shocked:

Og det er ingen på besøk... 

 

43 minutter siden, Raksha skrev:

Jeg ER så forelska :wub: Har verdens søteste kyllinger som sover på kjøkkenet. :wub: 

 

Jeg vil også ha kyllinger!! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Teserere said:

Innimellom når jeg ser på tv kommer det et dunk ovenfra, som om noen mister noe i gulvet i andre etasje :shocked:

Og det er ingen på besøk... 

 

Jeg vil også ha kyllinger!! 

Anbefales! :wub:  Lupin og Kasko skakket litt å hodet med en gang når de hørte de pep, men nå bryr de seg ikke  :lol: Jakthundene sine det :wub: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Raksha skrev:

Anbefales! :wub:  Lupin og Kasko skakket litt å hodet med en gang når de hørte de pep, men nå bryr de seg ikke  :lol: Jakthundene sine det :wub: 

Jeg skal ha det etterhvert:ahappy:

Må bare skaffe hønsehus først! 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Mira2.0
Akkurat nå, Mud skrev:

Jeg har tatt vårånna. På legger og lår. 

Grovt med voks, i morgen skal epilpatoren til pers. Den har hatt en pinlig lang ferie og det synes.. :icon_redface:

Jeg fant frem høvelen selv i dag, vært en lang og kald vinter ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ligger uten en stilling i Flekkefjord som jeg selvfølgelig har søkt på. Søknadsfristen går ut i dag. Har tenkt at jeg bør ringe dem, tenkte imorgen eller tirsdag. Men hva sier jeg når jeg ringer? Kan jeg spørre noe om de har mange søkere f.eks? Når de forventer å være ferdig med ansettelsesprosessen? Evt hva annet?

Verdt å nevne at jeg allerede har fått en sommerjobb der, som jeg også har noen spørsmål rundt. Hadde tenkt å gjøre dette tidligere, men når den faste stillingen kom ut fant jeg ut at jeg heller venter med å ringe. Men nå er jeg såå usikker på hva jeg bør spørre om osv, for jeg er kjempegira på å få denne stillingen, men så var det den telefonskrekken da... 

Noen tips? Tenker jeg får skrive meg en liten lapp med stikkord når jeg ringer, slik at jeg husker hva jeg skal spør om hvertfall. #telefonskrekk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når du har glemt at de gamle terrassemøblene står for nært inntil rekkverket og hører oppstyr, løper for å rope inn bikkja men rekker ut akkurat tidsnok til å se han fly ned fra terrassen og jage etter nabokatta foran alle naboene som er på dugnad... :dog_running::gaah: Flaut! :icon_redface: 

  • Haha 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Våkna av at naboen var godt i gang med den elektriske gressklipperen sin kl.09 like bortenfor soveromsvinduet vårt. Jeg ble muggen, men hadde ikke tenkt å gjøre noe mer ut av det så da er det godt man har en samboer som tar ansvar. Han gikk ut og spurte om han ikke kunne vente et par timer med det der og naboen beklaga så meget. Så da slipper vi forhåpentligvis det problemet flere helgemorgener :P 

Jogga med Blaze og Felix og deretter kjørte jeg inn til Hamar for litt miljøtrening med bare Skoj. Fint å rusle med bare han innimellom. Utrolig herlig vær og skikkelig sommerfeeling, så på vei hjem stoppa jeg på joker'n og kjøpte is. Jeg er så glad vinteren er over!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lyn har visst hatt godt av vinterferie, dagens gjeterhundtrening gav en ‘wtf kan du dette?’-følelse, har alle timene med trening i fjor endelig begynt å gi utslag? Floss overrasker også med å være merkverdig lydhør på sauen, den hunden jeg krangler så ufattelig mye med i hverdagen :lol: Jaja, godt noe kan gå riktig vei innimellom!

Nå må jeg ut og rake treningsbanen min, på tide å finne ut hvordan sitteklipperen fungerer :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow
Just now, laikamor said:

Endelig litt positivitet i jobbsøkingen: skal på jobbintervju i Kristiansand :D

Håper det går rette veien for deg nå! ?

Trenger forøvrig litt lykkeønskninger jeg også, er på bolig(leie)jakt og dette er vanskeligere enn først antatt, mange om beinet. Håper vi får hell i letingen snart. *fingrene krysset*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:yawn:

Har akkurat kommet hjem etter å ha levert bilen på EU-kontroll. Tok med meg Fetter og gikk hjem, slik at han kunne få seg en liten tur. Jammen har gutten blitt voksen, går jo så pent i bånd at det er en fryd. :wub:  Utrolig grei å ha med seg på løpetur også. Bare løper pent bak meg. Kjenner nærmest enda krampen i armen etter vår første løpetur sammen der han gjorde sitt beste for å dra skulderen min ut av ledd. :lol: 

  • Like 1
  • Haha 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Yellow skrev:

Håper det går rette veien for deg nå! ?

Trenger forøvrig litt lykkeønskninger jeg også, er på bolig(leie)jakt og dette er vanskeligere enn først antatt, mange om beinet. Håper vi får hell i letingen snart. *fingrene krysset*

Takk! Og lykke til med boligjakt, skal krysse fingrene for deg :)

10 timer siden, Lillekrapyl skrev:

Juhu, så spennende!

Velkommen til Kristiansand ;) 

Kjempespennende! Ut fra stillingsannonsen ønsker de helst noen med MR-erfaring, da. Men jeg får krysse fingrene for at de kan se bort fra det, og at de ikke har så mange andre søkere :P Men jobb i Kristiansand hadde vært kjempegreit, er jo bare et par timer fra Flekkefjord. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

satt og tenkte i sted. Folk som har 5-10 hunder som hovedsaklig benyttes til utstilling (e.l) , hvordan får de aktivisert dem? Hvor mange timer har DE i døgnet? :D Jeg har bare 24 timer og hadde ikke hatt sjans til å aktivisere så mange hunder om det ikke var for at jeg kjører hundespann og tar med alle hundene.

 

Endret av Meg
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
    • Ede er som Jekyll og Hyde når det kommer til trening på senteret og alle andre aktiviteter hjemmefra. Han forstod fra min rutine i morges at vi skulle på senteret. Tilskudd og lysterapi til tross, han begynte stresse og bjeffe og pese fordi han forstod hvor vi skulle, og endte med å gå i dvale i selvregulatorisk shut down fordi han visste at det var en stund til avgang. Usikker på om det er bra eller dårlig. Bedre enn å stresse, men det ser ikke helt sunt ut når han "besvimer" på den måten der. Sier mye om hvordan han følte seg. Vi har derfor bestilt privattimer for å få hjelp med å utvikle sunnere følelser for treningssenteret. Ellers har vi endelig fått oss en god skogtur. Har avventet det av en liste årsaker, bl.a. veiledning om hvor lenge valp skal være våken mellom søvn, som skal være ca 1.5 timer i følge forståsegpåere, hvorpå vi har hatt 30 min buss hver vei for å komme til skog, fordi den vi har her er så bratt, han bør ikke gå ned de lange, lange, bratte bakkene før nærmere utvokst pga hoftene. .. trodde jeg. Så viste det seg at vi har farbar skog her allikevel, og vi er ekstatiske. Det tipset om den "hemmelige" skogen var alene verdt prisen på treningen i dag.  ..og til min glede virker Ede uinteressert i storvilt. Usikker på om det var rådyr eller hjortebæsj vi passerte, men den var fersk, og han hadde zero cares for den eller noe spor. Selv da vi hørte kvister knekke fra et levende dyr mindre enn 30 meter unna, så var han helt nonchalant. Kanskje han trodde det var en hest. De bryr han seg heller ikke om. En slags statister i livet hans. Hans nonchalans overfor dem er behagelig for mamsen.  Hørte forøvrig esler "skryte" i foringsstress her om dagen. Intens lyd, kilden ute av syne. Ede synes også lyden var merkelig, men han så heldigvis ikke noe poeng i en duett med den støyen der. Langt under hans verdighet å teame opp med.  Usikker på om det hjelper å være mer oppmerksom på hvordan jeg gjør klart til trening/kurs vs rutine før andre turer ut, for Ede sanser åpenbart en forskjell. Han stresser ikke når jeg "bare" gjør klart til andre utflukter, kun når vi skal på kurs/trening. Ellers er han rolig og fin. Jeg klarer ikke pinpointe nøyaktig hva jeg gjør som er forskjellig, men noe er det, tydeligvis. Noen som har innspill på hvor lenge det er greit å holde 4-5 mnd gamle valper våkne av gangen? Jeg blir så glad om noen som kan skilte med kompetanse sier 30 min stress hjemme før 40 min skogtur og så 2 timer trening etterpå er super duper optimalt. Hadde vært fint. Han har altfor mye energi innabords til å følge de generiske rådene om aktivitet for alderen, og han trenger endorfiner i kroppen før kurs og trening. 
    • Det sjekkes med endoskopi (tror jeg)  min får tørrfor av id foret, han er også kresen men har spist det bra!    oppdater gjerne etter dere har vært hos vet! Man blir jo litt i overkant interessert i magegreier🤣  
    • Takk for erfaringen!  Han skal til dyrlegen på mandag og sjekke om han har kronisk bukspyttkjertelbetennelse, jeg kan høre om de også kan sjekke for IBD (det er vel kronisk betennelse i tarmen?). Sjekker man det også med blodprøve, mon tro? Hunden min får også godbiter med lite fett, helst kokt kylling, ja! Han er dessverre litt kresen, så våtfor har ikke gått helt veien her hjemme. Men han spiser ok med tørrfor, Royal Canin gastrointestinal low fat.
    • Jeg har en tre år gammel hannhund som hadde av og på diaré og magetrøbbel fra han var liten. Det ble gradvis hyppigere og værre for hver gang.    Siste runde hadde han blodig diaré, oppkast og var veldig slapp med feber. Det var også mistenkt magesår. Han ble behandlet og vi kom igjennom det og nå er det vedlikehold som gjelder.  For min sin del så er stress den værste triggeren, spesielt naboens tispe under løpetid, men også lange treningssamlinger. så min er kastrert nå i håp om å hjelpe på den type stress.  Broren hans har hatt lignende problemer, så vi har forsøkt samme løsning.    ID tørrfor (low fat) Godbiter (så lav fett som mulig) - Adventure Nuggies som de selger på normal/rema. Eller kokt kyllingfilet.  Får suppe ved trening eller lange turer med mye vann og litt id pate eller andre ting. Slik at magen aldri blir helt tom.  Zoolac Zoolac Zoolac! Ved det minste tegn til løs mage, og forebyggende før, under og etter samlinger.  Vi har *bank i bordet* ikke hatt episoder siden januar nå🤞 Er din sjekket for IBD? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...