Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 387
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg ringte å takket nei noen timer etter at jeg fikk tilbudet. Jeg trenger riktignok sårt en større stilling, men jeg er ikke villig til å ofre trivselen for det. Det var nemlig langvakter og det vet

Har ikke skrevet her inne på evigheter! Men synes det er for lite valpebilder i denne tråden. Sjekk denne søte valpen min da! I natt skal han sove ute i hengekøye for første gang. Det blir spennende! 

Har blitt bestemor

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

Og jeg innså nettopp at mai også er en vintermåned :brr:

Hehe..det er nattefrost her og på enkelte plasser i hagen er det ennå nærmere 50 cm med snø igjen.. :P Det blir nok ikke raket til 17.mai her nei..:ahappy:

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Ingidano skrev:

Årets første plenklipp ble tatt i går :) Noen fordeler med vestlandet :innocent:

Plenklipp? Skal man ut med noe motorisert her i hagen, så må det bli snøfreser..:D

  • Haha 1
Skrevet

Sløv start på dagen i dag. Vært hjemme hos mamma i en del dager, og besteforeldrene mine og lillesøstra mi var der også :) var så godt å ha alle samla. Bestemor var også endelig trygg på Bonita :) Seinere i dag skal vi å feire onkelen min som blir 50 år :ahappy:

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, QUEST skrev:
  • Gamalost..nam!  :heart:Så godt at det kan spises 'naturell' :drool: Flere gamalost elskere her inne ? :ahappy:

Hm..skal jeg dømme etter @Raksha's, @Lillekrapyl og @Kaja's reaksjoner her, så er ingen av dere med i 'Gamalostens venner'? :P

Nyyydelig, dere vet ikke hva dere går glipp av! :sleep:

Skrevet (endret)
Just now, QUEST said:

Hm..skal jeg dømme etter @Raksha's, @Lillekrapyl og @Kaja's reaksjoner her, så er ingen av dere med i 'Gamalostens venner'? :P

Nyyydelig, dere vet ikke hva dere går glipp av! :sleep:

Helt riktig :lol: Holder meg til brunost. :aww::lol: 

Barnet mitt liker pultost da. :o 

 

Endret av Raksha
  • Haha 2
Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Helt riktig :lol: Holder meg til brunost. :aww::lol: 

Barnet mitt liker pultos da. :o 

 

Pfft..brunost er et biprodukt,det er ikke ordentlig ost engang..:sleep: Og dessforuten så skal ikke ost være søt..så det så..

Aha..fornuftig barn det! :thumbsup:

  • Haha 1
Skrevet

Liker stort sett ikke ting med mugg og/eller som lukter død og fordervelse, og spiser ikke mat som ikke er drept en ekstra gang i ovn etc. 
Har lært meg å like Brie, og jeg spiser feta :) 
Spiser ikke agn heller (skalldyr :x ).

Jeg har gjort det igjen! 
Lærer ikke av feilene mine, og har bestilt fra Zooplus :P 
Så nå kommer jeg til å sure meg helt til PostNord har levert pakka (får sikkert magesår også!).
Bestilt masse godis og et strikkobbel. 
Labba 8 km i morges/formiddag, i sludd og reg. Møtte to folk og en hund. 
Veldig snålt... Må sjekke neste gang været er ekkelt, om solskinnsturisme er et fenomen også i Østmarka :D 

Skrevet (endret)

For en kjip dag. Har sitter/ligget på sofaen i hele dag med feber og fryst.  Typisk meg å bli syk på fridager, er sikkert bra igjen i morgen.  At jeg ikke lærer! Må lukke jakka og ha på skjerf i lurevårværet! Bra jeg har et fint lite lager av halspastiller og nesespray i det minste.

Men stakkars Casper våkna til liv nå og ville leke og spise og kose. Han fikk alt det der, og nå har han resignert i hundesenga igjen. Kjedelig dag for ham og.

Hvorfor er det sånn at hundemat er så dyrt i fysiske butikker? Jeg skjønner at noe forskjell må det vel være, men fôret jeg kjøper koster 690 på dyrebutikken her og 550 på nett. Inkl porto. Det er såpass stor forskjell at selv om jeg ønsker å støtte den koselige butikken i sentrum så bestiller jeg oftest på nett...

Endret av Lola Pagola
Skrevet

Gått årets første blodspor i dag :bananas:Frøkna går kjempefint, men sliter med sporoppsøket... Vi skal konkurrere i Sverige, og der er det ikke oppspark i starten sånn som de norske sporene... Hun skjønner jo ingenting, hun er vant til å bli satt på sporet, hvordan lærer jeg henne at hun må finne sporstart selv? :icon_confused:

Skrevet
1 time siden, Shokata skrev:

Liker stort sett ikke ting med:drool: mugg og/eller som lukter død og fordervelse, og spiser ikke mat som ikke er drept en ekstra gang i ovn etc. 
Har lært meg å like Brie, og jeg spiser feta :) 
Spiser ikke agn heller (skalldyr :x ).

Jeg har gjort det igjen! 
Lærer ikke av feilene mine, og har bestilt fra Zooplus :P 
Så nå kommer jeg til å sure meg helt til PostNord har levert pakka (får sikkert magesår også!).
Bestilt masse godis og et strikkobbel. 
Labba 8 km i morges/formiddag, i sludd og reg. Møtte to folk og en hund. 
Veldig snålt... Må sjekke neste gang været er ekkelt, om solskinnsturisme er et fenomen også i Østmarka :D 

Men kjære deg, du går jo glipp av masse nydelig mat..:shocked: Jeg er tilnærmet altetende, dog setter jeg grensen ved rakfisk og surstrømming. 

Tenk bare på sushi..mmm..nydelig, kunne sikkert spist det flere ganger i uka og muggoster..nam,nam! Fantastisk i sauser også..:drool:

 

Skrevet
8 minutter siden, QUEST skrev:

Men kjære deg, du går jo glipp av masse nydelig mat..:shocked: Jeg er tilnærmet altetende, dog setter jeg grensen ved rakfisk og surstrømming. 

Tenk bare på sushi..mmm..nydelig, kunne sikkert spist det flere ganger i uka og muggoster..nam,nam! Fantastisk i sauser også..:drool:

 

Spiser røkt laks og ørret, det får duge :D (spiser ellers mye fisk også).
Orker ikke mat som er rå. 
Verste jeg vet er medium stekt kjøtt hvis man ikke kan drukne det i saus :P 
Er lite kresen sånn ellers, men har noen greier ifht dette med rå mat og agn :D
Og jeg smaker gjerne før jeg sier æsj (sier det sjeldent høyt da, men lista av "allergier" vokser... hahaha)
Ikke smakt sushi, da jeg antar jeg brekker meg om jeg prøver, men ellers har jeg smakt mye ekkelt (inkludert muggoster, men sånne blå bare i mat, noe som nesten kan funke om man virkelig legegr godvilja til).
Ok... jeg er sikkert kresen og sær :P 

Skrevet

Ohh! Må vise!
Første bilde er tatt for noen dager siden, men grunnen til det bildet fikk jeg knipsa i dag :D 
Fikk tatt bilde av to av fire, som vaser rundt nedenfor verandaen her. 
Meget spennende underholdning! 
31131632_10160385269230392_5108659768034066432_n.thumb.jpg.cf3eae83daa7a88929ee4f2e18f71945.jpg31485377_10160420509600392_3638953084970860544_o.thumb.jpg.c19383a53231d8c438381cde69ae6d9a.jpg31747826_10160420509585392_3539345169809670144_o.thumb.jpg.fb3e0e57f0975e75cf32ddc454405ee7.jpg31675323_10160420509650392_2338584202041098240_o.thumb.jpg.3c91bd860f05d51c94df625fbc658a13.jpg

  • Like 6
Guest Mira2.0
Skrevet

Det er lov å klage litt her, ikke sant? :P Unghunder, ass. Nå har krapylet funnet ut at hun skulle eie sofa og teppe, ergo brukes kvelden til oppdragelse. Har på henne bånd, sperret av mesteparten av sofaen, sitter i den selv. Hun gjør omtrent hva som helst for å vinne den tilbake, men jeg har "tuktet" verre ting før og er ekstremt vrang av meg. (Tar ikke i henne fysisk altså, bare for å ha avklart det) Nå ligger hun og slapper av på gulvet ved beina mine, så tror vi har kommet et stykke :) Men hun her er så mye tøffere enn jeg er vandt med, hun er fysisk også. Men vi har fremgang i massevis fra i høst og frem til nå. Intens biting i bånd er vi ferdige med, rapping av sko er nesten borte, raptuser inne er sjeldne osv. Neste gang vil jeg nok ha valp, ikke en som er så gammel som fem måneder. 

Skrevet

Fridag? Idag? Eksisterer ikke i turnuslivet. Får ihvertfall 150% overtid da! :stalker:

Det var veldig rolig på jobb idag, så vi koste oss på kaffebrenneriet!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...