Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå APRIL


Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var det over... Så da er det å starte på neste etappe, og prøve å være den sterke og rolige når det raser for de andre. Er kjempetrist for meg og, men ikke min mamma/kone  

Da har det blitt bestemt at han her skal bli nordmann  Gleder meg sååå masse! Må bare vente til juni, det blir lenge, det! 

Jeg har, for en gangs skyld, hatt flaks! Har fått en midlertidig stilling i en av bedriftene i industriparken, ganske enkel jobb med kvalitetskontroll. Ulempen er at de ikke vet hvor lenge de har beho

Posted Images

Skrevet

Ånei. Nå er dagen kommet hvor ørti folk tror de er så sykt morsomme på Facebook og avisene lager den ene idiotiske aprilspøken etter den andre. :hmm:

  • Like 3
Skrevet

Helt galskap ? 

Ekstra rart å tenke på at mini blir 1 år denne mnd’en.. Han har jo nettopp blitt født! ?? (hilsen crazy mom, super in love with my baby!)

  • Like 2
Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Ånei. Nå er dagen kommet hvor ørti folk tror de er så sykt morsomme på Facebook og avisene lager den ene idiotiske aprilspøken etter den andre. :hmm:

Man skulle tro at det ble bedre og bedre gjennomført, men nei... 

Jeg liker egentlig ikke denne dagen, nettopp pga alle disse "kule" spøkene :P

 

Skrevet
6 timer siden, Wachita skrev:

Her i Bergen har vi fortsatt områder med snø! ?

Æsj, jeg som håpa på å dra til en blomstrende Bergen badet i sol i morgen...

April ja, WTF? 

Skrevet
Just now, Stine said:

Æsj, jeg som håpa på å dra til en blomstrende Bergen badet i sol i morgen...

April ja, WTF? 

Masse sol da! Vi har aldri sett så mye sol før ?

  • Haha 2
Skrevet
Just now, Tricolor said:

Bikkjeskinnet prøver å narre oss med en aprilspøk. Han står ute og uler som en ulv. 

Jeg tror du er blitt lurt av oppdretter. Det må da helt klart være en ulv da!

  • Haha 1
Skrevet (endret)
Akkurat nå, mushi skrev:

Søndag = heimebane til frokosten. Kjempeserie! :D

Jeg digger den serien av en eller annen grunn!

Endret av Stine
Skrevet

Jeg skal iallefall holde meg unna kommentarfeltene under aprilsspøker på fb. Jeg klikker litt inni meg hvert år av de "smartingene" som bare må påpeke dagens dato og dermed ødelegger moroa. For det er jo moro å se hvordan folk som går rett på freaker ut i kommentarfeltene ?

  • Like 1
Skrevet

Stor :hug: til @Raksha!

 

I dag er jeg totalt utslitt. Var i familiebesøk i går. Veldig hyggelig, men ble ganske mange timer senere enn tenkt ? ble sittende å snakke med tanten og onkelen min etter de andre var gått. Var ikke hjemme før halv 2 i natt :blink: var tenkt å reise rundt kl 20 :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...