Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, desember


mokken
 Share

Recommended Posts

Akkurat nå, Krutsi skrev:

Husk den bør tine også, så lurt å kjøpe i morgen ;) 

jeg hadde kjøpt bare på en vanlig matbutikk ;) 

Ja. Er kanskje de samme overalt? Lurer på om det finnes noe annet enn standard Prior - f.eks noe økologisk eller frittgående eller noe sånt. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vakt. Far ringte akkurat vaktnummeret. "E det dyrlækjaren? Eg har Rudolf her. Han e raud på nasen. Kva ska me gjera?"   Nei, det er ikke fars vanlige dialekt.  

Ah, endelig ferdig med pynting av juletre! Ble litt budsjettre i år. Er dyrt å flytte, bytte jobb etc., så da måtte jeg bruke det jeg hadde. Jeg synes at det ble verdens søteste juletre da, om jeg ska

Hils på lille *insert fint tispenavn som jeg ikke har kommet på enda*:    Det første hun gjorde da vi kom dit var å stemple meg med alle fire beina sine, og bite meg i haka.  

Posted Images

Akkurat nå, Lillekrapyl skrev:

Ja. Er kanskje de samme overalt? Lurer på om det finnes noe annet enn standard Prior - f.eks noe økologisk eller frittgående eller noe sånt. 

Mulig det finnes, men da er det nok mer på slike butikker med stort utvalg som meny osv.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 hours ago, Siri said:

Regner det? Her snør det. Mye. Og blåser... Jeg tror dette er dagen jeg skal være bare inne og lage noe mat av alt jeg har i kjøleskapet. 

Hele veien til Hof og hjem igjen. Artig å kjøre :) 

11 hours ago, Mud said:

Bortsett fra pelsstellet :P

De tørker mye fortere enn puli, og kan fikses med barbermaskin :P 

11 hours ago, Belgerpia said:

Politisk Ukorrekt er langt mer enn bare drøyt.
Man er relativt sjuk i huet om man mener det er dritgøy å lage humor av seksuelle overgrep mot barn osv. - da er man passe sjuk i huet. Jeg er ikke spesielt snerpete - men det spille er sjukt, skikkelig sjukt - det er IKKE morsomt å lage en setning som inneholder "bruker barnesikkel som glidemiddel"
Det får bare ikke blitt morsomt på noe som helst nivå - og jeg er ikke spesielt snerpete - men jeg ble helt kvalm når jeg leste noen av korta i spillet.  Og jeg kommer ikke til å fatte hva som er så forbanna morsomt med det - evver.

Yes, that's me, relativt sjuk i huet. 

Enjoy. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

29 minutter siden, SFX skrev:

 

Jeg tenkte mer på at snø og kuldegrader gir dårlig klestørke.

Åja, sånn dårlig tørke ja. 
Frysetørking er jo en ting. Men det gjelder kanskje ikke klær :P 

25 minutter siden, Sanne skrev:

Jepp :) Ja dette er så sant! Og vi har heldigvis bøttevis med gode folk i alle retninger. Mora til samboer kommer med kalkunmiddag på nyttårsaften og familien min stiller der det trengs om det er noe, så vi er ikke i manko på hjelp hvertfall! 

Virker som resten kommer til å gå på skinner heldigvis^^ 

Krysser fingre og tær for at det ordner seg for resten nå :D 

23 minutter siden, Siri skrev:

BBQ er i grunnen mishandling av kjøtt. Jeg er muligens preget av at hver gang jeg har spist noe sånt, så har jeg blitt dritdårlig om natta etterpå :aww: 

Nå driver strømmen og går - og kommer tilbake - og går... og kommer tilbake her. 

Det er ikke ofte det gir et veldig godt resultat nei. Jeg foretrekker smoked chipotle som en tørr rub på grillmat fremfor full BBQ marinering. 
Men jeg bruker HP sin BBQ saus til hamburger og pulled kjøtt da. Da er det godt :)  


Vinden tok tak i hagebordet vårt. Bordplata ble løftet opp og slengt ned i hellene her ute. Herdet glass både bråker og deles opp i millioner av biter det. :pinch: 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Siri skrev:

Funker gull. Så du ikke oppskrifta som Jeanette linket til? Jeg har brukt pinnekjøtt-kjøtt i kjøttsuppe f eks :) 

Så bare asiatisk ribbe, blake litt tilbake!

1 time siden, Snoffe skrev:

Selvfølgelig! :D

 

37 minutter siden, Mardina skrev:

Klart det... Pinnekjøtt funker alltid som restemat, alltid!! :D Men du kan også bruke det i lapskaus :) Kjempe godt :drool:

Har bare laget pinnekjøtt én gang tidligere, og har en hel middag igjen her i dag ettersom man ble syk etter det havna på kok. Suppe og lapskaus, it is! :D 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, maysofie skrev:

Så bare asiatisk ribbe, blake litt tilbake!

 

Har bare laget pinnekjøtt én gang tidligere, og har en hel middag igjen her i dag ettersom man ble syk etter det havna på kok. Suppe og lapskaus, it is! :D 

Jeg syntes også det er godt å varme det opp å spise det som tradisjonell pinnekjøttmiddag :)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

55 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Ja. Er kanskje de samme overalt? Lurer på om det finnes noe annet enn standard Prior - f.eks noe økologisk eller frittgående eller noe sånt. 

Norges eneste økologiske: http://www.homlagarden.no/

Ellers så har du Stange som jeg ser også har hel kalkun. https://kolonial.no/produkter/16732-stanges-gardsprodukter-hel-kalkun/?gclid=Cj0KCQiAg4jSBRCsARIsAB9ooat9sNkktaYgw5PkvZGY-PDjqa2ydnOGNWtTMwv2vg_o7qmzuOrY_3kaAhmNEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Der kan den kjøpes også! Og prisen var ikke ille! Kun dobbel pris av Prior! :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her blir det restemiddag i morgen. Pinnekjøtt, svinesteik, oksekjøtt, poteter, litt kjøttkaker hvis de fortsatt finnes i kjøleskapet og ikke i matpakka til en av husets mannebein. Alt oppskjært og stekt på panna. Må antakelig drøye med litt makaroni eller noe, tror ikke jeg har nok poteter. Og så må den gode sausen på. selvfølgelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Tricolor skrev:

Atte hææ? Sukker:blink:?

Litt vanlig hvitt strøsukker på pinnekjøttet er skikkelig snadder og en selvfølge! Jeg har til og med fått omvendt svigerfar til dette! Blir salt/søtt-kombo :heart: 

Så nå er status her på gården at han bruker sukker på pinnekjøttet og jeg bruker sirup og brunost på lutefisken. Jeg har forresten fått han til å bruke potetlefse på lutefisken da :aww: 

det skal dog sies at resten av familien rundt bordet synes vi to er litt rar :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klestørk ute i kuldegrader funker kjempefint altså, særlig kombinert med litt vind. Vannet fryser, iskrystallene ramler av, og klærne blir skikkelig friske og fine. :D Savner å kunne tørke klær på den måten i hverdagen, og nyter å kunne gjøre det hjemme nå i jula. :heart: Kombinasjonen med nedbør er nok hakket verre ja, og anbefaler ikke å prøve det i kuling eller sterkere vind. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har muligens gått litt amokk på ebay:icon_redface: forhåpentligvis vil de 3 regndressene passe puddelen :aww: også kan det hende at det var noen seler som datt i handlekurven, 3 til Melvin, en til Casper og en til Ailo:icon_redface: kjøpte matchende knallgrønne blinkende seler til dem :lol:

Godt man kan finne billige ting på eBay :aww:

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe av middagen luktet rart, jeg tok en sjanse, og har fått lide for det de siste timene. Men nå skal jeg forsøke å legge meg i senga. Toalett er en etasje ned, i motsatt ende av huset. Håper ting har roet seg... 

Kalorier som råkjører gjennom kroppen burde i hvert fall ikke legge seg fast på lår eller mage.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 25.12.2017 at 2:05 PM, Kaisen skrev:

 

 

Det ordnet seg heldigvis. Fikk med rester fra julemiddagen i går:D

Hadde en såå fin kveld i går med masse god mat. Fikk nintendo 64 av samboer:shocked: SNES tror jeg den heter.. en ny, liten sak med 21 spill på. Så nå skal det spilles mario cart, donkey kong og zelda for alle penga:lol: og så fikk bikkja et hjemmestrikket lappeteppe i ull. Setter så stor pris på sånne hjemmelaga gaver. Selv om det var til bikkja og ikke meg:lol:

Altså, her må jeg skyte inn (om ikke hadde søstrene skutt meg - vi har vokst opp rundt en snes-konsoll :lol:) at du har nok fått en super nintendo classic mini :sleep: Om du har fått prøvd den; hva synes du forresten?

På 25.12.2017 at 8:12 PM, Siri skrev:

Kommer til å bli DEN humordronninga vøtt :lol: 

Nei, hvorfor gjorde dere ikke det? Jeg trodde egentlig man var forpliktet for livet, jeg, når man hadde utvekslet gener på den måten :aww: 

Apropos humor... jeg innser at jeg er i ferd med å bli ei humørløs gammal røy... Jeg synes Mr Bean er slitsomt anmassende, og nei, jeg synes ikke de utdragene fra spillet "Politisk ukorrekt" overhodet kan settes inn i noen humoristisk kontekst evvver (og har tatt meg i å tenke at de som synes sånt er humor, har intelligens på nivå under barneskonummer :aww:). Og om noen føler seg krenket av mine utsagn, så de om det. 

Uff, jeg har ofte "pint" meg gjennom jula - jeg synes ikke hjemme alene filmene er det spøyt morsomme faktisk :P Enkelte scener fra Mr Bean, Fleksnes ol kan gå - men hovedsakelig synes jeg også det er slitsomt. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, mushi skrev:

Norges eneste økologiske: http://www.homlagarden.no/

Ellers så har du Stange som jeg ser også har hel kalkun. https://kolonial.no/produkter/16732-stanges-gardsprodukter-hel-kalkun/?gclid=Cj0KCQiAg4jSBRCsARIsAB9ooat9sNkktaYgw5PkvZGY-PDjqa2ydnOGNWtTMwv2vg_o7qmzuOrY_3kaAhmNEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Der kan den kjøpes også! Og prisen var ikke ille! Kun dobbel pris av Prior! :) 

Ser Meny her har Homlagarden, men det var høy pris det! 676 for 4 kg.. :P

Kanskje Stange er tingen :)

Kolonial leverer ikke her da, men kanskje jeg kan finne den i butikk.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...