Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hjemme etter en fin helg på Gol, ville nesten ikke hjem igjen :lol: Overraskende lite vondt i musklene etter Slarverennet på lørdag,  men kanskje det blir verre i morgen? 

  • Like 4
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valping 

Basse har bursdag  9 år, tenk det. 

Jeg er helt i ekstase jeg!! Hippy ble bekreftet drektig, så begynner nestingen ? Jeg burde kanskje lage egen tråd for nerdingen der, men seeee da  

Posted Images

Skrevet

Mamma og stefar er installert i sofaen. Så nå driver mamma med 1001 spørsmål jeg enten ikke vil eller kan svare på :lol:  Jaja, skal lufte bikkjer og ut til dyra mine jeg :ahappy: Bare finne en pute til dem først. Hadde visst bare funnet frem en. 

Har to forskremte afrikanske pusekatter på rommet opp da, de synes i grunnen ikke det er så stas å være å besøk. :aww:  

Skrevet
7 minutter siden, 2ne skrev:

Yes! Jeg har akkurat slukka alle lysene i stua bortsett fra de i vinduet nå :lol: 

Nesten litt stolt av deg... tror jeg :lol: 

7 minutter siden, 2ne skrev:

Det er bare et press om man lar seg presse, vet du :aww: 

Men det er lett å la seg presse... skjønt - jeg er ikke en av dem som lar meg presse da... jeg bare snurper, jeg :aww: 

7 minutter siden, 2ne skrev:

Det er veldig deilig med lyse kvelder! Det er også et sikkert vårtegn :D 

Det ER det :D 

7 minutter siden, 2ne skrev:

:teehe: 

*Hrmpf*

7 minutter siden, 2ne skrev:

:lol: Godt du presiserte det :P Vi la merke til at piletrærne (jeg tror i hvert fall at det er det det er :lol: ) har blitt lysegrønne, så da kommer det vel straks noen blader der :ahappy: 

Det eksploderer nok nesten nå om det fortsetter å være så varmt framover. 

7 minutter siden, 2ne skrev:

Det er det! :D I år skal jeg visst få litt solskjerming på den, så det går an å sitte der selv på varme sommerdager - jeg er glad i varme altså, men det blir fort en 35-40 varmegrader der, jeg har sol fra 10-tiden til 19-tiden jeg, og selv jeg syns det er litt drøyt å sitte midt i solsteika i 35-40 varmegrader :teehe: Men med litt skygge blir det fint! :D 

Solskjerming er lurt ja... greit å kunne velge om man sitter i solsteiken eller skyggen, egentlig :D 

7 minutter siden, 2ne skrev:

Fineste Willy :ahappy: 

:ahappy: Han kosa seg veldig på tur, han... Men han er litt rart... jeg ble direkte flau da vi stoppet oppe på en topp, og jeg satte meg ned og klødde ham under haka. Da rauta'n og gaula og ula nærmest :lol: Det var godt å bli klødd under haka, visst nok :lol: 

7 minutter siden, 2ne skrev:

En annen fin ting, sånn bortsett fra at det er vår og jeg blir litt euforisk av det, er at jeg har målt outputen min de siste to dagene, og det ser ut som den har halvert seg den siste måneden - dvs at jeg kanskje slipper reoperasjon, og kanskje slipper intravenøs væske hver dag! Det er nesten så jeg gleder meg til kontroll på Ahus på onsdag :jump: 

Weeeeee!!!! 

Skrevet
7 timer siden, Lola Pagola skrev:

Men hvorfor kan du ikke bare bruke en vanlig spade og hive bæsjen over gjerdet? Slik jeg ser det for meg har du ingen naboer ved siden av? (har supertreig mobildata så har ikke lest igjennom tråden, mulig du har forklart hvorfor før :P)

Jeg bor ikke i et tettbygd strøk, men jeg har fremdeles nabo på andre siden av gjerdet, og jeg tenker at de ikke vil ha min hundemøkk på sin gressplen, selv om det er 50-60 meter bort til huset deres :P Jeg kan selvfølgelig bære møkka rett dit jeg kaster gresset når jeg klipper det - men siden jeg ikke har spade, må jeg uansett kjøpe *noe*.

 

Skrevet

Idag har vi hatt en tidstyv innom på FIRE timer.... Jeg var så sint inni meg til slutt! Også er jeg for høflig for å bare be folk om å gå, og han var ikke av typen besøk som vi bare kunne fortsette hverdagslivet som før. "Heldigvis" og uheldigvis var det samboer som måtte underholde han, men det betydde at han ikke fikk tatt og hentet rundball lass, han fikk ikke ordnet kuene mens det var lyst, ikke støvsuget for meg og vi fikk ikke ryddet verandaen som planlagt. Han dro først til slutt når jeg bare begynte med middagen og sa at samboer fikk sende en mld til bestekompisen om at det var søndagsmiddag om 30 min. Jeg tror jeg må tenke inn ferdige øvde fraser til slike situasjoner, for vi har ikke muligheten til sånt. Folk som kommer innom for en kopp kaffe, blir i 20 min og reiser er hjertelig velkommene, og folk som er såpass husvarme at vi kan bare fortsette dagen som før, de bare er med og bidrar er også hjertelig velkommene. Men ikke sånne her tidstyver assa, gah. Enda irritert :P

Ommøblert en god del på stuen og spisestuen også, også blir det ny sofa som kommer iløpet av to uker :D Ble veldig fornøyd med ommøbleringen av spisestuen/stuen. Så tok vi og ommøblerte hunderommet og kontoret, må få kjøpt en høy grind inn ditt for nå er det åpen løsning fra kjøkkenet mot hunderommet og jeg vil beholde det åpent men kontrollert hehe. Ble veldig fornøyd med løsningene overalt nå egentlig. Blir vi ferdig med det siste barnerommet og jeg får beiset ferdig yttergangen så er jeg ganske fornøyd for denne omgangen! Føler vi måtte forte oss ikveld å ta igjen alt vi ikke fikk gjort idag, stakkars samboer er på vei ut for å ta kuene nå og får ingen koselig søndagskveld, mange timer jobbing foran seg.

 

  • Like 1
Skrevet

Endte opp med å se en film jeg kan kalle jobbrelatert (The Iron Lady), men konkluderte med at den er ubrukelig i undervisningssammenheng. Så ble det litt husarbeid, kveldslufting av jentene, og nå skal jeg slappe av litt før jeg finner senga :aww: 

Skrevet

Har funnet et nytt mulig hus, nybygg. Minuset er at det er to etasjer, fordeler er balansert ventilasjonsanlegg og ikke minst at du kan gå rett inn utenfra til vaskerom og så videre inn på badet... det er jo superpraktisk når man kommer fra skauen med bikkja!!

  • Like 3
Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg er stuptrøtt av en eller annen merkelig grunn. Og jeg har så lyst på sjokolade at det er rett før jeg henter sjokoladeisen i fryseboksen og dynker den i sjokoladesaus :icon_redface: Det er ikke et lett valg det der. Valget mellom å gå og legge seg eller stille søtsuget :lol: 

Etter massasje under tvang tidligere i dag ha jeg i hvert fall ikke vondt i hele høyrearmen, nakke, og skulder. Det må jeg huske på neste gang jeg bli tvangsbehandlet og sier at hvis jeg får vondt få han også vondt :whistle:  Flaks for han at han veide opp for det med å hente en pose Smash i bilen han hadde glemt ut men kom på plutselig :P 

Jeg gir visst etter for søtsuget jeg. Klarer ikke å la være :innocent: 

Skrevet
1 hour ago, Raksha said:

 

Har to forskremte afrikanske pusekatter på rommet opp da, de synes i grunnen ikke det er så stas å være å besøk. :aww:  

Hva slags pusekatter?
 

--------

Vi har vært i Oslo i dag og hilst på en fremtidig kavaler til Stjerne. 
og så har vi snakket med svigers. 

Nå skal jeg i seng, for jeg skal på jobb i morgen og uansett hva klokka sier så mener kroppen det er kl 8 jeg begynner (er kl 9 påstår klokka)

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Line skrev:

Ah, akkurat når jeg tenkte å finne senga så kom jeg på at jeg ikke har ladet telefonen... Jaja, jeg får holde meg våken en halvtime til da :aww: 

For stikkontakt ved nattbordet har du ikke?

Nå skal jeg hoppe i seng i alle fall. Denne helga gikk litt for fort synes jeg.

Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Hva slags pusekatter?

To svarte fra afrika, rettersagt Nigeria, ikke rasekatter. Var noen mamma og stefar skulle være fosterhjem for der nede som de ikke ble kvitt. De er med opp på hytta og til sommerhuset, og i natt overnatter de her med mamma og stefar :lol:  

 

Skrevet
Just now, Raksha said:

To svarte fra afrika, rettersagt Nigeria, ikke rasekatter. Var noen mamma og stefar skulle være fosterhjem for der nede som de ikke ble kvitt. De er med opp på hytta og til sommerhuset, og i natt overnatter de her med mamma og stefar :lol:  

 

Spennende livsendring for pusene! 
Har selv hatt katter fra Afrika (Kenya), og de var ikke like tamme som den typiske huskatten i Norge.
Mine ble godkjent registrert inn som rasekatter, men de var jo ikke det når de ble født i Kenya :) 

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

For stikkontakt ved nattbordet har du ikke?

Jeg har faktisk ikke nattbord :P  Men stikkontakt ved senga har jeg! Uansett så lader jeg ikke telefonen på senga av brannhensyn.

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Spennende livsendring for pusene! 
Har selv hatt katter fra Afrika (Kenya), og de var ikke like tamme som den typiske huskatten i Norge.
Mine ble godkjent registrert inn som rasekatter, men de var jo ikke det når de ble født i Kenya :) 

Veldig! Disse er jo av uviss slektskap, men er importert lovlig som huskatter. Og STOR forskjell i tamheten ja. De er kjappe til å frese og spytte. Liker ikke barn, og i det heletatt ikke spesielt koselige katter for andre enn mamma og stefar.  Men så lenge de ikke angriper så er det bare å la dem være i fred, og trives i sin lille boble så er det jo greit. :ahappy: 

 

Skrevet
2 timer siden, Siri skrev:

Nesten litt stolt av deg... tror jeg :lol: 

Det er like mye fordi jeg trives i halvmørket/helmørket da :lol: Vi har spotter i taket, det er for mye lys stort sett alltid, bortsett fra når man skal klippe hund :teehe: 

2 timer siden, Siri skrev:

Men det er lett å la seg presse... skjønt - jeg er ikke en av dem som lar meg presse da... jeg bare snurper, jeg :aww: 

Da er det flaks at du er søt når du snurper :lol: 

2 timer siden, Siri skrev:

Det eksploderer nok nesten nå om det fortsetter å være så varmt framover. 

Yes. Det gjør meg glad for å ikke være pollenallergiker :teehe: 

2 timer siden, Siri skrev:

Solskjerming er lurt ja... greit å kunne velge om man sitter i solsteiken eller skyggen, egentlig :D 

Ja, og jeg har to digre stuevinduer der, det blir passe varmt å sitte foran de og, om man skulle bli tvunget til å trekke inn i skyggen.. hehe 

2 timer siden, Siri skrev:

:ahappy: Han kosa seg veldig på tur, han... Men han er litt rart... jeg ble direkte flau da vi stoppet oppe på en topp, og jeg satte meg ned og klødde ham under haka. Da rauta'n og gaula og ula nærmest :lol: Det var godt å bli klødd under haka, visst nok :lol: 

:lol: Rare Willy :ahappy: 

2 timer siden, Siri skrev:

Weeeeee!!!! 

Ja! :D Jeg antar jeg må måle over tid, det kan jo være tilfeldig med to sånne dager, men akkurat nå så ser tendensen lovende ut, i hvert fall :D 

Skrevet

I rekka av elendig arbeid gjort med baderommene mine for 5 år siden...
Nå ble det avgjort forrige uke endelig at vi får dekket ombygging av badet i 2.etasjen. Heldigvis.
I kveld hørte jeg et voldsomt brak fra badet i 1.etasje og løp inn. Der lå hele badeskjenken med vask og blandebatteri og skuffer løsnet fra veggen. Holdt delvis tilbake ved vannrørene til kranene (av elastisk type) med nederste fremste del i gulvet. Og resten på skrå bendet ut fra vegg. Alle fester løsnet/revet av.
Jeg fikk stengt hovedkran, og får skaffe rørlegger til å skru ned hele greia forskiftsmessig i morra. Gud så lei jeg er av baderom!!

Skrevet
14 minutter siden, enna skrev:

I rekka av elendig arbeid gjort med baderommene mine for 5 år siden...
Nå ble det avgjort forrige uke endelig at vi får dekket ombygging av badet i 2.etasjen. Heldigvis.
I kveld hørte jeg et voldsomt brak fra badet i 1.etasje og løp inn. Der lå hele badeskjenken med vask og blandebatteri og skuffer løsnet fra veggen. Holdt delvis tilbake ved vannrørene til kranene (av elastisk type) med nederste fremste del i gulvet. Og resten på skrå bendet ut fra vegg. Alle fester løsnet/revet av.
Jeg fikk stengt hovedkran, og får skaffe rørlegger til å skru ned hele greia forskiftsmessig i morra. Gud så lei jeg er av baderom!!

Du har virkelig fått din del av sånt for et helt liv :huh:

 

Hvordan går det med Lita forresten?

Skrevet
7 timer siden, 2ne skrev:

Da er det flaks at du er søt når du snurper :lol: 

Bilderesultat for snurpete

7 timer siden, 2ne skrev:

Ja! :D Jeg antar jeg må måle over tid, det kan jo være tilfeldig med to sånne dager, men akkurat nå så ser tendensen lovende ut, i hvert fall :D 

Krysser alt som kan krysses for at det fortsetter sånn :ahappy:

Akkurat nå føler jeg meg litt Lola Pagola... utstrakt beslutningsvegring.. Skal jeg ta taxi hele vegen til sykehuset på fredag, skal jeg ta taxi til Løten og buss derfra, skal jeg høre om noen kjentfolk kan leke taxi for meg - eller skal jeg rett og slett ta sjansen på å kjøre selv? :gaah: 

  • Like 1
Skrevet
5 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Det snør og det snør og det snør... Akkurat nå lurer jeg veldig på hvorfor jeg har valgt å dra på feltarbeid til nord-Finland og ikke til syden :brr:

:lol: Sorry... jeg var ikke spesielt imponert over meg selv da jeg drev med feltarbeid i Øvre Dividal nasjonalpark heller - midt i juli... Fikk testa ut mange myggmidler da, i det minste :lol: 

  • Like 3
Skrevet

Veterinær og inseminør er ringt (pjusk kalv og brunstige dyr) så da venter jeg bare på at mamma og stefar skal romstere seg ferdig og sette nesa sørvestover, så skal jeg rett og slett sove en time eller to til. :aww:   Det dro et lykkelig barn i barnehagen i dag med ny donaldlue og ny tøydukke under ene armen og enhjørningen under andre armen, hun har maaaaasse å fortelle i barnehagen i dag altså! :ahappy:  Jeg for sov meg da, så til en forandring var det veldig praktisk at Bonden er kronisk forsinka. Våkna 06.59 og ideelt sett skal lillemor være ferdig påkledd og klar til avreise kl 07.00, men når Bonden er forsinka og ikke kommer inn før kvart over, så da gikk det nå bra likevel. 

 

Nuh! Er huset tomt, så da tusler jeg og hundene opp :ahappy: 

 

Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Bilderesultat for snurpete

aebf2383-99f8-4876-8885-0dd040288e44.jpg

:aww: 

1 time siden, Siri skrev:

Krysser alt som kan krysses for at det fortsetter sånn :ahappy:

Ja! :D 

1 time siden, Siri skrev:

Akkurat nå føler jeg meg litt Lola Pagola... utstrakt beslutningsvegring.. Skal jeg ta taxi hele vegen til sykehuset på fredag, skal jeg ta taxi til Løten og buss derfra, skal jeg høre om noen kjentfolk kan leke taxi for meg - eller skal jeg rett og slett ta sjansen på å kjøre selv? :gaah: 

Du kan nok ikke kjøre selv om du skal operere på øyet. Det er litt ålreit å kunne se når man kjører, liksom :P Da har jeg strøket et alternativ for deg :aww::teehe: 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...