Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
23 minutter siden, Wednesday skrev:

Rafiki løp i full fart i skogen, snubla, og nekta å stå på benet sitt! Han hylte ikke skikkelig engang, klarte bare få ut en hes pistring. Skrekk!! :cry: Jeg var 100% sikker på at benet var brekt, så jeg bar han et stykke. Satte han ned for å teste etter en stund, og da gikk han vanlig. Puh! :o Nå synes det ikke på han i det hele tatt at han datt.

Å skrekk!!!
Enda godt det gikk bra- jeg får helt hetta når slikt skjer :/

  • Svar 4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk mye fint og nyttig til jul. Veldig fornøyd med alle gavene, og en må  jeg bare dele her inne. Mannen har laget/malt meg med alle våre 10 hunder i spannet

Endelig hjemme etter en lang lang lang tur til og fra Stockholm. Utslitt, sulten, tørst, trøtt, stiv og støl! Men det er SÅ verdt det når jeg kommer hjem med en ny svensk, nordisk og INTERNASJONA

"Tror du det er dødelig?" "Nei." Den følelsen av lettethet.

Posted Images

Skrevet
23 minutter siden, 2ne skrev:

Noen ting syns jeg det er greit å gi seg på :P Nå er det 21 år siden jeg hadde ski på beina sist, så jeg klarer meg sikkert fint uten ski de neste 21 årene også :lol: 

Du er så pingle azzzzz :lol: 

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, Stine skrev:

Det er jo perfekt turvær for bikkjene da, de kan jo løpe hvorsomhelst i skauen og på jordene istede for å gå langs brøytekanter, men pittelitt snø hadde ikke gjort noe :)

Gikk på et rådyrfall sted, med masse pels og blod (og revebæsj, vanlig at reven vaser rundt på sånne steder @Pringlen?)  bikkjene fikk spist endel pels, så det blir interessant bæsj fremover :lol: 

Helt normalt det :) Innmat og vom fra felte dyr er jo party-servering for reven, det!

  • Like 1
Skrevet

Sitter og vurderer resultater av blodprøver. Det er gøy! :) Men litt frustrerende når jeg ikke får det til å stemme med den diagnosen som er satt fra veterinær [emoji14]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
28 minutter siden, AussieAllTheWay skrev:

Å skrekk!!!
Enda godt det gikk bra- jeg får helt hetta når slikt skjer :/

Fælt :lol: Man rekker å se for seg mange fæle scenario. 

Skrevet

Symra tissa i senga mi mens jeg dusja i morges. Lurer på hva det handler om. Ble luftet før jeg hoppa i seng, har vært mye lenger mellom luftinger før uten at noe sånt har skjedd. Det er vel bare sånn at shit happends av og til uten at det har noen spesiell grunn kanskje.

Skrevet
42 minutter siden, Siri skrev:

Du er så pingle azzzzz :lol: 

I know! Skulle ønske jeg var like tøff og modig som alle disse som nesten dør av forkjølelse og omgangssjuke om dagen er :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

I know! Skulle ønske jeg var like tøff og modig som alle disse som nesten dør av forkjølelse og omgangssjuke om dagen er :lol: 

:lol: 

Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg føler meg litt ferdig for dagen allerede jeg. Har ryddet og vasket over alt i ag før jeg var på jobb i et par timer. 
Nå er det egentlig på tide å gå tur, men jeg drøyer det litt til for å se om yret gir seg, eller om jeg må få på meg regnklær. Gå med regnbukse når det bare drypper gidder jeg ikke, fordi det blir for klamt. 

Kanskje jeg endelig har tid til å sitte i ro litt? :huh: 

Edit: 

Sjef synes han bør få mer oppmerksomhet, og ble litt kreativ for å få nettopp det :aww:

20161205_135625.jpg

Skrevet
Akkurat nå, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:hug:

Guest *Kat84*
Skrevet
7 minutter siden, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:hug: 

Håper det ikke er ondartet. Det er jo en mulighet. Du må bare håpe :heart: 

Skrevet
20 minutter siden, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:hug: 

Skrevet
29 minutter siden, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:hug:

Skrevet

Kondolerer @Tricolor Gråter en skvett på dine vegne :console:

Krysser fingrene @Tommy for at det er godartet og F får leve et langt og godt liv!

Grattis med supre resultater @Monab88 kjempe gøy :bananas:

----------------------

Melder meg inn i trøtt-gjengen her inne, fikk 4,5 time i natt. Super trøtt nå men skal på kurs i kveld og må bare holde meg våken. Spise litt da kanskje?

 

Skrevet
46 minutter siden, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:no::console:

5 timer siden, Tricolor skrev:

Takk for all omtanke og alle klemmer. Det varmer.

Skulle prøve å forberede meg til tidlig jobb i morgen, så jeg la meg tidlig. Men Ole Lukkøye var ikke på jobb i gårkveld.

Må piske meg opp og ut med det firbeinte enebarnet.

:console:

 

Om i minutt skal jeg hjem og godt er det. Blaze fikk i seg sjokolade i helga, så jeg har vaska sheltie-rumpe 7-8 ganger i løpet av gårsdagen og i dag tidlig. Jeg hater sånt! Spesielt når man er på vei over Kvikne og må lufte hund oppi snøkanten mens trailere freser forbi. Håper han er fin igjen nå så jeg slipper å vaske når jeg kommer hjem..

Nakken har vært helt ****** igjen i helga også, så jeg har tatt nytt grep. Fikk legetime allerede i morgen. Krysser fingre for en henvisning til noen som kan hjelpe meg med dette, er møkk lei nå!

Skrevet

Siden jeg nesten ikke så dagslyset iløpet av helgen så har jeg plukket bæsj ute og  gått litt over en times tur med Trym :) Tydeligvis siste innspurten av rådyrjakta, for smalt godt et par ganger, ingen lyddempere her i gården nei :lol: Trym måtte pent gå i flexi hele turen så han ikke skulle forstyrre noen jegere tilfelle han skulle få ferten av blod, ikke det at det var noe problem, gikk forbi fallstedet med han og, måtte nesten tråkke oppi det før han reagerte :lol: Fikk seg en munnfull med pels han og, da ble han så fornøyd atte :sleep:

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Tommy skrev:

Familiehunden dør av kreft, under en uke senere mistenkes det at Falcon har svulst på nyra. Fy ****.

:hug: 

Jeg har endelig fått noen greier som jeg bestilte for en stund siden. Var på tiden siden planen er at det skal bli julegaver (broderte grytekluter). Har fra før av laget "navnbroderi" til nevøene etter delvis egenkomponert mønster. Heldigvis mindre jobb med gryteklutene! 
Får se om jeg faktisk blir ferdig da. 

Og varmt er det her også! 
+7 i går og +5-6 i dag. Bra isen smelter da, så får jeg i det minste kjørt hundene igjen. I det siste har det bare blitt fotturer og det er jo ikke "skikkelig trim" for gjengen. 

Skrevet
15 timer siden, SFX skrev:

Åh, det høres ut som hvordan jeg kan være i adventstiden også - jeg glemmer klokka, og bare koser meg med alt som må gjøres, og alt som kan gjøres. Baking er moro, julekort er moro, pynting er moro, julegaver er moro. 

Hahahahah, ja, jeg tror vel at det kunne lett blitt Den Store Snømannmasakren da, ja. Både Glam og Foenix har vært og snust på dem, men de får jaggu ikke prøve noe mer :P 

Ja, glemte tida fullstendig! Jobba først fra 06-14, handla på vei hjem, lufta hunder osv først, så det tok litt tid før jeg kom i gang, så da ble det seint. Men fy så tungt å stå opp igjen i dag 04.30. 

Skrevet

Da har jeg fått betalt noen regninger. 

Har fått noen mailer om at jeg må fortelle hvordan varen som er bestilt er, vel vi har ikke fått noen vare enda :P Gir det noen dager til, før jeg gir beskjed. Det kan jo ha blitt stoppet i tollen eller noe. 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...