Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, november


xxx12345
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ola hilser sonen

Se så kul han er da! 

Herregud, så mye meme-materiale          

Posted Images

54 minutter siden, Snoffe skrev:

Lobber er det beste i verden:wub: Savner mine

De var faktisk ikke så dyre. Jeg huska det som en kjempeinvestering når jeg var liten, fikk aldri sånne. Men jeg ser for meg ganske mange timer i Fjellangerhallen og på Myrbø fremover og nekter å ha kalde tær!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, SFX skrev:

 

Jeg så på dem i helga, men er redd de forsvinner i pelsen på Glam. Hadde det vært noe som kan henge og dingle litt, for han har jo tettest pels i manken - jeg må av og til lete etter halsbåndet når det skal av... 

 

3 timer siden, Tøfflus skrev:

Et tips til, også Clas Ohlson: http://www.clasohlson.com/no/Asaklitt-Mini-LED-/31-5070

Har flere forskjellige typer og 3 for 2 for tiden. Jeg kjøpte tre med forskjellige lys; grønt, rødt og hvitt, så i mørten ser jeg hvem som er hvor :) Scroll nederst på siden så ser du andre typer også.

 

Tøfflus kom meg i forkjøpet med å anbefale disse :aww: 
Men de er fantastiske, vises godt i tykk lapphundmanke, og kommer i forskjellige farger og mønstre! G har et rødt bein i halsbåndet, og et grønt bein i sela, og jeg har en grønn elg på jakka :lol:

15139461_10154582320446427_1152862699_n.jpg

15129939_10154582319636427_1774957588_n.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk
1 time siden, Mud skrev:

Visste dere at når man måler de vitale målene på huskyer så mister de all skjellet og muskulatur i kroppen og blir til uformelige hudsekker som siger i alle retninger ?  

Ikke ? 

Det visste ikke jeg heller før i dag... Det tok 30 min å få sånn ca mål faktisk :wacko:

Det nytter forøvrig dårlig å bli sur for da velter de...

Det skjer faktisk ved kloklipp også. Med en gang klotanga nærmer seg kloa blir de til 30 kilos geleklumper som kolapser :o Hel umulig å bruke musklene faktisk. Alle beina klapper sammen :o 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Snusmumrikk skrev:

Det skjer faktisk ved kloklipp også. Med en gang klotanga nærmer seg kloa blir de til 30 kilos geleklumper som kolapser :o Hel umulig å bruke musklene faktisk. Alle beina klapper sammen :o 

Det skjer her også. Det løser vi ved å ha lille bissevoffsen på fanget og kose litt samtidig :lol:

Det er helt umulig å stå eller sitte ved kloklipp ! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

46 minutter siden, Line skrev:

Jeg kan lage en tegning how-to til deg :lol: 

:P 

Jeg har lyst til å være handy på håndarbeid, men må vel innse at jeg ikke er det. Jeg skal gi ølvott til en eller to i julegave, og spekulerte på om jeg kan strikke de selv - men jeg tror det er lettest å gå til Etsy. Jeg har lest flere framgangsmåter, og det er ingen av dem hvor jeg skjønner absolutt alt jeg skal gjøre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

21 timer siden, Stine skrev:

Shitt happends, Tuva har flere gruppeplasseringer og tilogmed BIS plassering, men har  fått flere blå for det :) Det en dommer er opptatt av er kanskje uviktig for en annen :)

Ja, det skjønner jeg :) har selv opplevd mye forskjellig på de få utstillingene jeg har vært med på :lol: de fleste vet nok at det er slik også, men jeg vil tro flere av eierne i belgerringen ble overrasket, evt furten :P 

21 timer siden, Wachita skrev:


Jepp! Han var ikke nådig på noen av dem emoji23.png var nok en del champion eiere som ble satt ut av at hundene deres fikk blå emoji14.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Han var nøye nok ja :lol: 

 

3 timer siden, Tøfflus skrev:

Et tips til, også Clas Ohlson: http://www.clasohlson.com/no/Asaklitt-Mini-LED-/31-5070

 

Apropos slik lys :teehe: det ringte en dame til meg på jobb, som hadde funnet en hund. Hun fortalte at den hadde halsbånd og en ting på, men når de trykte på den lyste den bare. Ikke noe id. Jeg sa at noen kunne kjøre hunden til oss kunne vi sjekke chippen. En liten stund etter kommer den en person med denne lille tingen da, et slikt lys :lol: da måtte jeg forklare igjen at dette bare var et lys. Jeg trenger HUNDEN. 

1 time siden, Line skrev:

Ellers - er det bare jeg som ikke har hunder som sitter på bordet? :lol: 

Nei, mine sitter ikke på bordet :) i vinduskarmen derimot... :teehe: 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Line skrev:

 

 

Ellers - er det bare jeg som ikke har hunder som sitter på bordet? :lol: 

Hmmm, nei, ingen som sitter på bord her heller. I hvertfall ikke bord som det spises fra... At det hender noen tar snarveien over tvbordet, er jo forståelig...?

20161111_015150.jpg

Red: vinduskarmen, ja.. Men det er da helt normalt? Trenger jo noen til å fange fluer der :P

20160922_192509.jpg

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På bord?? Og i vinduskarmen?? :o 
Nei, aldri hatt hunder som har gjort slikt jeg :aww: 

 

 

10297790_10152447886260465_846648713134394069_n.jpg

14890366_10154445618605465_6324299065779479356_o.jpg

Edit:

Det å sitte på fanget og bli bært rundt er jo også et totalt ukjent fenomen! 

20160612_191653.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Line skrev:

Hemper på vestene fikser du om du har nål og tråd.

Skjønner at det kan være skremmende med operasjon, men er det ikke også litt fristende å slippe de smertene da?..

 

Ellers - er det bare jeg som ikke har hunder som sitter på bordet? :lol: 

Hahhaha jeg tror ikke jeg trenger å svare engang :lol: selvfølgelig har hundene her i huset ingenting på bordet å gjøre :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har bestilt noe fra Ellos, og endt opp med å få ordren slettet? Helt uten at hverken du eller Ellos vet hva som har skjedd? :icon_confused: 
Det er ganske frustrerende, og de har såklart ikke igjen flere jakker i min str, så jeg får ikke bestilt på nytt heller.. Frister å bare fortsette letingen å gi bæng i Ellos framover... :getlost:

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, maysofie skrev:

10cm vinduskarm er nok for 15kg hund, visstnok, for der er hennes favorittplass i hele huset nordpå :lol: 

Haha de er mestere i å gjøre seg små når de er nødt :D

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når Rocky flyttet ned hit til meg, så var en av hans største gledelige oppdagelser at han kunne kikke på nabohunden gjennom vinduet. :lol: Hadde han fått plass i en vinduskarm så hadde han definitivt ligget der alltid. 

Bord har han også begynt å gå og stå på på sine eldre dager. Forstår ikke helt når han fant ut at det var lov? Tipper han har lært av kattene. :lol: 

403761_10151072864725423_2076519255_n.jp
(Fytti så tjukk han var forøvrig, blir like sjokka hver gang jeg ser bilder fra den tiden av ham.:ermm:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

34 minutter siden, Pringlen skrev:

Hmmm, nei, ingen som sitter på bord her heller. I hvertfall ikke bord som det spises fra... At det hender noen tar snarveien over tvbordet, er jo forståelig...?

20161111_015150.jpg

Red: vinduskarmen, ja.. Men det er da helt normalt? Trenger jo noen til å fange fluer der :P

20160922_192509.jpg

Vi har ikke fluer :aww:

Screenshot_2015-12-30-15-01-42.png

 

20161114_125637.jpg

 

1479124976201.jpg

For en over 18 kgs valp er det også plass til å ligge henslengt på siden ?

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd å skifte sykkelsekk for første gang, men det gikk ikke.. Så nå står dekket i gangen, sånn halvveis på felgen :pinch: . Samboern får fikse i morgen.              

 

Kroppen er visst ikke vant til lange, flate turer lenger og jeg får vondt i korsryggen. Kan jo være skoene også kanskje. Gikk rundt på skogmuseet og i sentrum for å bli litt kjent. Gleder meg til lysere dager og vi kan gå i skogen hver dag. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vært på sparktur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Willy og jeg er kjempefornøyd - prinsessa var vel ikke spesielt imponert over å ha blitt tvunget til å løpe uten at hun fikk bestemme hvor og hvor fort... bortskjemte unge :aww: 

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...