Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
7 minutter siden, Krutsi skrev:

Dere er så negative! Se for dere Trump og Putin i samme rom og skal bli enige om et par ting.. Det er jo ikke sånn at det er fare for en ny verdenskrig liksom :aww: 

Hjelpes.... :shocked:

 

......har jeg fyrt i peisen, fryktelig kaldt her. Må finne nytt dekken  til Lykke, hun har jo vokst ut av begge vinterdekkene sine. 

  • Svar 3.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ola hilser sonen

Se så kul han er da! 

Herregud, så mye meme-materiale          

Posted Images

Skrevet

Valp har hele tida tilbudt sitt ved eller mellom fot, så nå klikker jeg for det. Det artige blir da å se hvor lenge det tar før han fatter rare klikkerlyden i bukselomma mi. Han trenger litt hjernebruk den der. 

I går laga de fartshumper i vegen utenfor, så da trente vi på det bråket. I dag er det septikkbil lengre uti gata som lager rar lyd. 

Tenkte meg en bygdetur med bur i bilen og prøving av vinterdekken. Det skal jo bli varmere på vestlandet utover nå, men da kommer jo regnet i stedet...

  • Like 3
Skrevet

Digg med fyr i peisen. Skulle berre ønske eg hadde fleire dører i huset så ikkje all varmen flaug opp i andre etasje heile tida, der er det jo ingen. :P 

Skrevet
9 timer siden, Pringlen skrev:

Hva er greia når folk sitter og diskuterer bruk av bur med åpen dør (som hundeseng) med seg selv. Alle er enige, men alle forsvarer også sin "burbruk" som om noen skulle ha klaget på det, eller overhodet brydd seg. Skulle noen ha reagert på bikkjesengene deres, måtte det jo være interiørpolitiet, eller noe :P

Nettopp. Det der er jo bare helt komisk. :lol:

 

Guest Klematis
Skrevet

Nei så morro da, å våkne til at begge de to jeg skulle holde foredrag med på pårørendeskolen i kveld er syke.:P Jaja, jeg får gjøre så godt jeg kan.

Og da jeg våknet til sms om at "favoritten din vant", tenkte jeg åh, heldigvis, men så viste det seg jo at det var bare tull.............Så da jeg så nyheten om at Donald Trump er ny president i USA, så trodde jeg først det var en forferdelig spøk...men det var det ikke.:|:|

Skrevet
23 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg visste ikke at han hadde en sønn i gamet? Denne Ravlumen er sånn rundt 55.

55? Høh, det passer jo på ingen av dem... Eller, det kan være sønn da, han er vel ca 50 nå. JP?

Skrevet
10 timer siden, Snoffe skrev:
10 timer siden, Snoffe skrev:

Takk for tips, kan godt hende jeg hadde liket kremen en annen årstid :lol:  skal ha den i bakhodet :)

Er den en ting jeg ikke er flink til så er det å ta tran :P men spiser mye fet fisk da, får jo i meg litt omega 3. men ja, bør begynne å bli flinkere.

Den skal jeg se på :)

Takk for tips, kan godt hende jeg hadde liket kremen en annen årstid :lol:  skal ha den i bakhodet :)

Er den en ting jeg ikke er flink til så er det å ta tran :P men spiser mye fet fisk da, får jo i meg litt omega 3. men ja, bør begynne å bli flinker

Go-Omega-3_produkt_zpstzik55cj.png

Jeg bruker denne :D Kjempegod på smak :D 

  • Like 1
Skrevet

Begynner å bli varm her nå :P Burde kanskje ikke lagt i den siste kubben i ovnen :P 

Alfred ligger lettere henslengt på ene høytaleren til gubben:wub: Melvin har sluknet på sofaryggen, og Casper i hundesengen sin med hodet på hunde-kosebamsen:wub:

 

  • Like 1
Skrevet
13 minutter siden, Mardina skrev:

Go-Omega-3_produkt_zpstzik55cj.png

Jeg bruker denne :D Kjempegod på smak :D 

Smaker ikke den tran? :)

 

.......fortsatt litt kaldt ute. Strikke litt på pulsvantene mens vi drøyer å gå tur :)

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet
4 timer siden, Mud skrev:

 

Jeg er burmotstander ,  men er for bruk av bur med åpen dør .  Det er ikke noe jeg bruker per dags dato , men for hunder som f.eks trenger en tydeligere "friplass" pga små barn eller egne redsler er det et nyttig verktøy .  Da blir det hulen til hunden ,  ikke fengslet .  Forskjellen på lukket og åpen dør er selvfølgelig formidabel .  

 

Ja jeg og. Jeg liker ikke bur brukt som en oppbevaringsboks. I utgangspunktet ville jeg ikke hatt bur i hus i det hele tatt. Men Aragon legger seg under ting hvis han ikke har tilgang på det. Små hjørnebord, eller godt inni et hjørne osv. Så han har bur uten dør. 
Og når gutta er alene har han hele soverommet mitt for seg selv. Og Sjef har hele gangen og kjøkkenet. Bur til ham er ikke vits. I følge Mattilsynet skal han jo ha større kvadrat enn det minste soverommet her :P 


Og jeg trodde det var en spøk når jeg våknet til nyheten om at Donald Trump er president. Altså... en mannsjåvinistisk skattesnyter som har mobbet alle han har kommet over.... Det skal ikke være mulig! 
Og så håper jeg litt at det viser seg at det hele bare er en strategi fra hans side for å faktisk komme inn i presidentrollen, for så å komme med noe fornuftig. Må bare klamre meg til håpet om det. For hvis det er den virkelige presidenten vi har sett i dette valget så er alt håp ute faktisk. 

Og jeg har hatt Nico & Vinz på hjernen siden nyheten kom.... 

 

 

Skrevet

God morgen verden, velkommen på toget til h... ?

Altså, jeg håper han ikke får gjort så mye f... skap, da spesielt ikke utenrikspolitisk. Om han gjør ting vanskeligere for folk i eget land merker jeg at jeg ikke bryr meg så voldsomt om når de er så lure at de stemmer på fyren. Selv om jeg har flere bekjente der borte som absolutt ikke fortjener en slik president. 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Line skrev:

55? Høh, det passer jo på ingen av dem... Eller, det kan være sønn da, han er vel ca 50 nå. JP?

Da tror jeg kanskje at det er et annet navn du tenker på? Jeg vet at han har en voksen sønn, men ikke at denne sønnen holdt på med hundeting.

Skrevet
16 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Da tror jeg kanskje at det er et annet navn du tenker på? Jeg vet at han har en voksen sønn, men ikke at denne sønnen holdt på med hundeting.

Neida, det var Ravlum, De bodde ved froskedammen og hadde harabikkje, når jeg vokste opp. Men det kan jo være flere Ravlum :) 

Skrevet

Du vet hunden har det for godt når den største lidelsen til Liz var at hun ikke fikk sove i sofaen de 10 minuttene jeg brukte på å bytte tepper og støvsuge den. Måtte tuppe henne ned igjen 4 ganger. Like snurt hver gang: sover ikke på gulvet tenk!!!! 

.....lurer jeg på hva jeg skal finne på. Jeg kunne tenkt meg dra i hallen å trene, men så har jeg ikke kjøpt medlemskap enda for jeg brukte det meste av overskuddspenger på guttetassen og resten må bli hvor det er. Lønn kommer i morgen eller på fredag. Men jeg vil trene i dag!! *blir sur* 

Skrevet

Tiden går litt sakte nå :aww: Også er jeg sulten... Kanskje jeg skal fikse noe å spise. Hjelper å skrive sånt her inne :aww: For egentlig så orker jeg ikke å lage noe, men siden jeg skriver det her så må jeg gjøre det for jeg vil jo ikke lyve heller :aww: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Snoffe skrev:

Tiden går litt sakte nå :aww: Også er jeg sulten... Kanskje jeg skal fikse noe å spise. Hjelper å skrive sånt her inne :aww: For egentlig så orker jeg ikke å lage noe, men siden jeg skriver det her så må jeg gjøre det for jeg vil jo ikke lyve heller :aww: 

Du må da spise. Noe annet er frekt for oss som ikke klarer.  Hilsen hun som kastet opp fire-fem ganger om dagen i fire dager og endelig klarer å holde på maten.  

:blink::D

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Du må da spise. Noe annet er frekt for oss som ikke klarer.  Hilsen hun som kastet opp fire-fem ganger om dagen i fire dager og endelig klarer å holde på maten.  

:blink::D

Da skal jeg spise, bare sånn at folk som ikke klarer å holde på maten skal bli lykkelig :aww::lol: 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...