Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
4 minutter siden, plutte skrev:

Er barnevakt. Ungen søv og nettet er så teit at det kun fungerer i andre enden av rommet, så da ser me netflix på lang avstand på macen. Ramlar berre ut sånn ca kvart kvarter. Ferdig med handarbeidet mitt og. k j e d e l i g! Kva gjer egentlig småbarnsforeldre på om kveldane? Er for lenge sidan til at eg hugsar. Dvs, eg hugsar eg var trøtt. Legg ein seg så tidleg? Ja, jo, sikkert. ?

Legger seg tidlig. Hilsen hun som burde ha sovnet for en time siden, men som bare måtte se en episode Westworld med mannen først... 

  • Like 1
  • Svar 3.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ola hilser sonen

Se så kul han er da! 

Herregud, så mye meme-materiale          

Posted Images

Guest Christine
Skrevet

Ikke ofte jeg får tårer i øynene av å se på TV, men i dag ble jeg skikkelig rørt. En sang som allerede betyr mye, og som kommer til å være med meg lenge :heart: Fineste familien! 

Skrevet

Nå legger jeg meg før jeg skriver noe jeg angrer på! Staffer kan ikke være løse når de er hjemme aleine, så veit dere det! 

Skrevet

Folk spør stadig hvorfor jeg har noia for å ligge nær eller ha andre biler nær når jeg kjører, alltid bremser sakte opp når jeg har biler bak, eller hvorfor jeg har all verdens respekt for blindsoner og hater være i dem, da spesielt på motorveien. Videoen som går rundt på sosiale medier om lastebilsjåføren som 'bare skulle bytte sang på mobilen' og dermed lagde trekkspill av flere personbiler, deriblant drepte en hel bil med mennesker er et godt eksempel på hvorfor.

Gurimalla, trafikken er et farlig sted...

  • Like 1
Skrevet

Nå kan gubben godt finne seg en mobil med strøm å ringe meg. Han ville bli hentet for en stund siden, men jeg har ikke hørt noe. Ikke gidder jeg å sitte å vente i bilen uten muligheter til å få tak i han :aww: Så da sitter jeg hjemme å venter på at han blir lei av å være der han er  :aww: 

Skrevet

Idag var Rocky billig. Bada ham på mandag og idag rulla han seg i ett eller annet illeluktende noe på turen. Stinka skikkelig hønsemøkk faktisk, men jeg kan ikke forstå at det var det heller, for vi var i utmark der jeg vet det ikke blir gjødslet. Merka såklart ikke at det hang fast på hunden før vi var hjemme da, så han måtte bli med meg i dusjen. Ikke populært. :lol: 

Skrevet

Jeg har skåret opp lammekjøtt og lagt i marinade til middag i morgen. Fetter ble svært fornøyd for det vanket jo litt godsaker i hans retning. :D 

Ellers så er jeg gul og blå, eller egentlig bare skikkelig blålilla etter at jeg ble sparket på jobb. Au! 

Skrevet
4 minutter siden, mokken skrev:

Jeg og vil ha snø! :D

Snøen har lagt seg på valle :aww::lol:

 

Enda godt jeg ventet hjemme til gubben ringte. han hadde forvillet seg til byn, og var uten dekning :P

  • Like 1
Skrevet

Skal kjøre bort en sofa i morgen, jeg får den ikke inn døra [emoji14] får sette den på låven til en venninne. Tenkte å kjøpe en presenning til å pakke den inn i, men målene på biltema sier meg ingenting [emoji16] hvor stor trenger jeg til en treseter? http://www.biltema.no/no/Fritid/Hage/Presenning-og-overtrekk/


Edit sto metermål når jeg klikket på varene. Så bare de gm-greiene.
Skrevet

Snøen har ankommet og Pøbel er overlykkelig! På kveldstur møtte vi JRT-en som leker med ham på akkurat samme måte som Kamar gjorde - Pøbelen elsker det. Kult å se på. :)

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Bjornal skrev:


Bare komme å hente...

 

Har ikke stor nok bil! :P

1 time siden, Snoffe skrev:

Snøen har lagt seg på valle :aww::lol:

Yay! krysser fingrene for muligheter til å stå masse på langrenn i vinter :D

 

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

God morgen! Dagen min startet for en time siden. Har prøvd å få i meg noe mat, men det smakte ikke godt i det hele tatt. Tok en bit av et eple, og det smakte såpe :blink: Og jeg fryser. 

Jeg har virkelig ikke lyst til å kjøre langt av gårde på jobb i dag. Men sånn er det bare. Jeg må uansett. Får bare håpe at det er trøtthet som gjør at jeg føler meg litt ute av det, og ikke sykdom. Blir jo helt paranoid av å høre om alle som er syke for tiden :P 

Skrevet

Avløseren har avløser i helga, så AN ser jeg Orange is the New black og drikker battery til frokost. Vurderer å ta med meg en alaska husky hjem når jeg drar herfra,  og det hadde jeg aldri trodd at jeg skulle si :P tipper det går over straks jeg tar henne med ut på tur,  da blir hun veeeldig husky og har ingen av de egenskapene jeg vil ha i en hund. Men hun er søt da, hun skal ha det. 

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå sitter jeg og funderer over gale hundefolk. Jeg står opp før 8 frivillig på en lørdag, og jeg skal kjøre 4 mil en vei for å tilbringe en hel dag ute i iskald novembervind for å trene min og andres hunder (NRH-trening). Men i morgen, da skal jeg sove lenge og slaske hele dagen (minus trimtur åff cårs).

Skrevet

Typen til roomie er igjen i leiligheten med deres to hunder selv om hun er gått på jobb og skal jobbe til kl 18 i kveld..... Han har egen leilighet i Oslo som han kunne tatt bussen til. Jeg føler meg innestengt på rommet da han har overtatt hele stuen til "hjemmekontor". Hvorfor ser de ikke at dette er ufint når jeg bor her?!? 

Herregud jeg gleder meg til å flytte. Bare 1 måned igjen!

Skrevet
13 minutter siden, HeleneFS skrev:

Typen til roomie er igjen i leiligheten med deres to hunder selv om hun er gått på jobb og skal jobbe til kl 18 i kveld..... Han har egen leilighet i Oslo som han kunne tatt bussen til. Jeg føler meg innestengt på rommet da han har overtatt hele stuen til "hjemmekontor". Hvorfor ser de ikke at dette er ufint når jeg bor her?!? 

Herregud jeg gleder meg til å flytte. Bare 1 måned igjen!

:frantics:  Jeg hadde blitt gal!

Skrevet

Så viser det seg at den svindyre tanntrekken til 8700,- i virkeligheten var trekk av tre tenner... Dette var det Agria som måtte opplyse meg om. Hadde jo vært fryktelig kjekt å fått vite dette hos veterinæren, før jeg begynte å krangle med Agria...

Skrevet
1 minutt siden, Wilhelmina skrev:

Så viser det seg at den svindyre tanntrekken til 8700,- i virkeligheten var trekk av tre tenner... Dette var det Agria som måtte opplyse meg om. Hadde jo vært fryktelig kjekt å fått vite dette hos veterinæren, før jeg begynte å krangle med Agria...

Jeg tror jeg hadde byttet veterinær, hvis de ikke kan gi deg bedre informasjon enn det der... Skikkelig dårlig faktisk!

Skrevet
20 minutter siden, HeleneFS skrev:

Typen til roomie er igjen i leiligheten med deres to hunder selv om hun er gått på jobb og skal jobbe til kl 18 i kveld..... Han har egen leilighet i Oslo som han kunne tatt bussen til. Jeg føler meg innestengt på rommet da han har overtatt hele stuen til "hjemmekontor". Hvorfor ser de ikke at dette er ufint når jeg bor her?!? 

Herregud jeg gleder meg til å flytte. Bare 1 måned igjen!

Sett på TV (i stuen), legg deg på sofaen under et pledd med en kopp te. Ta med masse snytepapir, og sitt der og host og hark og lag masse lyd :P 

Har masse burder, men må i alle fall våkne skikkelig først. Så legge en fremdriftplan. Og så er jeg skrekkelig spent på hvordan det går på RS i dag.

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...