Gå til innhold
Hundesonen.no

Pokemon go!


Malamuten
 Share

Recommended Posts

  • Svar 659
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Har fanget min første pokémon" - kvinnelig familiemedlem, 60 år.

Posted Images

2 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Kan noen forklare meg konseptet? Jeg skjønner at de dyra ikke er på de stedene fysisk, men er det sånn at noen har plassert dem på gpskartet da lizzm? På millioner av steder rundt i verden? *Tvinne blond hårlokk*

Konseptet er jo at man har på gps'en og må bevege seg rundt på kartet for å finne forskjellige pokemon, akkurat hvordan de har havnet der de er vet jeg ikke, men det er vell noe programvare som fikser det. De er jo ikke på faste plasser, de kan bevege seg litt rundt og jeg antar det er litt random hvor de befinner seg og når, sånn med unntak av at vannpokemon er i nærheten av vann osv.

Edit: Jeg skjønner ikke helt hvordan jeg skal finne disse dyra jeg, det står at det er noen i nærheten, så velger jeg den som er nærmest, men hvordan vet jeg hvor jeg skal gå? Det skjer jo ikke noe mer enn det? Og når man evt kommer nærme nok, dukker de opp selv eller må man gjøre noe? Får man noe varsel når man nærmer seg eller må man gå å se på skjermen hele tiden? 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Kan noen forklare meg konseptet? Jeg skjønner at de dyra ikke er på de stedene fysisk, men er det sånn at noen har plassert dem på gpskartet da lizzm? På millioner av steder rundt i verden? *Tvinne blond hårlokk*

Det er visst nesten det samme som geocaching, bare uten fysiske ting, bare virtuelle pokémons en må fange. :lol: Også går de ut på tid, alle som er tilstede kan fange. Hmja. Kort oppsummert - tror jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

59 minutter siden, Lunatic skrev:

Har dere lastet ned den offisielle versjonen? Jeg har sjekket i AppStore etter spillet minst to ganger om dagen siden det kom ut i Australia, men jeg finner ikke :( 

 

1 time siden, tonjek skrev:

Hvor ofte møter dere pokemon?

Og kan man gjøre noe med dem etter de er fanga, eller baserer hele spillet seg på å gå rundt og finne dem? emoji14.png

 

Fikk med et par på en kort kveldslufting, typ 7 min rusling. Mulig det var flere å , men den henger seg opp en del i perioder så da tar ting litt tid (er nok ganske høyt trykk på serverne). Og fanget en fra senga i sted :P

Ikke at jeg har kommet dit enda, men man kan sloss på div pokegym's rundt om etterhvert og gjøre litt forskjellig sånt for å tjene penger å exp, også er det vell litt sånn småting ellers, men hoved målet med spillet er vell å fange alle ?

 

@@lunatic Nei, lastet ned fra apkmirror. Men jeg har Android. Ligger en relativt enkelt måte å skaffe seg det til iPhone også ute om du googler litt. Leste på en norsk side i går, var ikke så vanskelig.

 

Edit: her http://m.dinside.no/936969/pok-mon-go-i-norge

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Venter utålmodig på norsk lansering, sånne omveier gidder jeg ikke [emoji14]

Samme her, håper det kommer snart? Er så frista til å laste ned jeg og, men tør ikke når det føles litt lugubert:p

Sent fra min Nexus 5 via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ikke ut som det er mulig å finne ut i hvilken retning man skal gå for å finne pokemon som er "nearby" utenom å bare begynne å gå å se om det blir flere eller færre fotspor. Om jeg trykker på kompasset så stiller det seg bare i nord, evt om jeg trykker igjen så stiller det seg ifht hvor mobilen peker, på en side står det at når man velger en nearby pokemon så skal man sakte snu seg rundt og så skal det komme opp en slags sonar når man peker rett vei, den er grønn og pulserer raskere jo nærmere man kommer, funker ikke her ihvertfall å ser ut som det de fleste har kommet frem til er at man bare må prøve å gå i forskjellige retninger å se hvordan det påvirker antall fotspor. 

Må komme meg ut på kvelden ser jeg, i går kveld var det mange spennende pokemons rundt her, men jeg orket ikke å ut da. Og se om jeg finner ut av pokestops og gymmene nå som jeg straks kan være med der. :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 minutter siden, Mud skrev:

Jeg vurderer faktisk å laste ned etter ferien siden jeg ser for meg at det er en genial måte å få luftet hunder og barn på :P

Jeg kommer ikke til å spille, men ser for meg at poden vil like det  . 

Det tror jeg absolutt kan slå an :) Last ned å prøv! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 minutter siden, Bikipile skrev:

Har vi ingen :o Jeg og sønn var jo så klar til å begynne å jakte når han kommer ut igjen fra fisketur på vidda :icon_cry:

må gå langs veier, ikke midt inne på vidda :P

Jeg fant på en skogvei i sessvollmoen igår 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Anette skrev:

må gå langs veier, ikke midt inne på vidda :P

Jeg fant på en skogvei i sessvollmoen igår 

Når man bor nærmest på vidda er det litt tungvint å måtte reise langt avgårde bare for å jakte Pokemon :P Men er vel en fare for at vi blir nødt til det da, guttungen var jo bare litt gira (jeg er litt gira sjøl også) :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...