Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, JeanetteH skrev:

 

Bare overleve EN natt til så er det ferie! 

:cheerleader:

 

 

Hm. Myr, skog og varmt en hel dag. Hva pokker kler man seg i da? Støvler, capri, caps, sjal (får soleksem på halsen) og tskjorte blir sikkert stilig!  :lol:

  • Like 3
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, mokken skrev:

:cheerleader:

 

 

Hm. Myr, skog og varmt en hel dag. Hva pokker kler man seg i da? Støvler, capri, caps, sjal (får soleksem på halsen) og tskjorte blir sikkert stilig!  :lol:

Heldekkende haz.mat suit. :aww: Hørtes skrekkelig myggete ut :lol: 

 

Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Heldekkende haz.mat suit. :aww: Hørtes skrekkelig myggete ut :lol: 

 

 Ai, det tenkte jeg ikke på :huh: Huske allergimedisin da! Og masse klær! 

Skrevet
Akkurat nå, mokken skrev:

 Ai, det tenkte jeg ikke på :huh: Huske allergimedisin da! Og masse klær! 

Heldekkende, myggspray og allergimedisn høres ut som en god plan :D

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Heldekkende, myggspray og allergimedisn høres ut som en god plan :D

 

Skal leke spøkelse så da er heldekkende ordnet deler av dagen ihvertfall :P

 

Skrevet
Akkurat nå, mokken skrev:

Skal leke spøkelse så da er heldekkende ordnet deler av dagen ihvertfall :P

 

:lol: Praktisk! :D

 

Skrevet
36 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg bor i et boligfelt, og Hagen til naboen ligger veldig nærme huset mitt :P står jeg på verandaen min, er det kanskje 10-15m til naboens plen :lol: det er egentlig godt gjort, særlig ettersom jeg har vinduer åpne osv, at jeg ikke fikk med meg plenklippinga :lol: 

Du kan jo skylde på ammetåka?

  • Like 1
Skrevet
5 minutter siden, Justisia skrev:

Lurer litt på hva jeg skal gjøre fra 22.30 - 23.30 de kommende ukene.  PH er jo slutt ...

lurer på det jeg å...

  • Like 1
Skrevet
Tenk å møte på det der på tur med hunden i skogen [emoji38] 

Ja huff ? ekkelt det han gjorde med greinene, må jo bli ett bæsjespor på trærne der han har gått. ..

Skrevet

Du vet når du står opp kl 5 for å gå tur/ sykle med hunden før det blir for varmt. Og det allerede er 18 grader:|:no:

Så da har vi slumret litt, og får vel ikke gått tur i dag heller. Får ta en badetur ikveld. Begynner å bli lopper i blodet på lille ville.

I natt drømte jeg at det var et svært stevne med alle hundesporter, og jeg deltok i alle og vant- folk ble veldig sure.

Jeg var jo så fornøyd, visste ikke at Prima kunne Ipo eller agility jeg. Bare prøvde for morro skyld.

  • Like 2
Skrevet

Er ca 300g Norwegian polar i døgnet mye for en whippet? 

For når hun får såpass, så spiser hun ikke noe særlig tørrfôr.. Og det er jo ikke meningen at hun skal bli tynnere liksom.. Men 300g er jo bare en liten klatt morgen og kveld, så jeg synes det virker så lite :lol: 

Skrevet

Hatt valp i senga i natt, og det er så koselig :wub: Men jeg er litt trøtt :lol: Hun har ligget rolig hun altså, tydelig fornøyd med den nye ordningen, men jeg har jo hatt et halvt øye på henne for å passe på litt. Går seg til :) 

Snart avgårde på jobb. Halv dag i dag - tentamensvakt. Få gjort unna litt karakterføring da tipper jeg.

Skrevet
8 timer siden, SFX skrev:

Enhver idiot hadde sett at den parkeringen ikke var innafor - bokstavelig talt. En trenger ikke førerkortet for å kunne telle hvite striper, og sjekke hvor mange som er midt under bilen... :D 

Kanskje hun trengte nye briller :D 

8 timer siden, SFX skrev:

Høres ut som en fin dag, selv om du ble massemorder på slutten!

Måtte veie opp for alle frosker og padder som jeg stadig driver og redder, vet du :aww: 

Skrevet
1 minutt siden, Krutsi skrev:

Er ca 300g Norwegian polar i døgnet mye for en whippet? 

For når hun får såpass, så spiser hun ikke noe særlig tørrfôr.. Og det er jo ikke meningen at hun skal bli tynnere liksom.. Men 300g er jo bare en liten klatt morgen og kveld, så jeg synes det virker så lite :lol: 

En hund på 30kg skal ha ca 500g NP om dagen, så, kan jo være litt i overkant med 300g på whippeten, men, det finner du jo fort ut om hun går ned eller opp i vekt. 

Da jeg fora på NP og modern passa dyra, hadde hun gitt dem 250g hver. Jeg kom hjem til noe runde hunder, og jeg var ikke borte mer enn 4 dager.

Skrevet
Akkurat den historien der har jeg litt vanskelig for å tro på gitt.... [emoji14][emoji3]

 

Haha ja var litt skeptisk selv.... Men velger å tro på det fordi det er mye morsommere ?

Skrevet
Akkurat nå, Lillekrapyl skrev:

Lykke til!

 

Takk! Det er hjemmeeksamen, og jeg har fire timer på meg, så det bør være lett å levere en besvarelse som gjør at jeg står, men jeg er ganske stressa likevel :lol: 

  • Like 1
Skrevet

Bare en ting jeg har lurt litt på.... Hvorfor driver folk og filmer i stående format hele tida? Er det noen som noen sinne har sett film på TV eller kino i stående format? Ikke det nei... det er nok en grunn til det :aww:.  

  • Like 7
Skrevet

kl  5 var jeg ute og luftet hund jeg også, var så varmt! :P

Nå har jeg spist frokost, pakket lunch, pakket middag tror jeg, godbiter, vann og ting... da er man vel klar da :D shorts og singlet! :D

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...