Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Togo kløven til Kiwi helt klart! Og så er jeg ganske glad i katahdin dekkenet til Tundra (skulle ønske det kom i mindre str, til whippsene) 

Skrevet

K9 gummiert "langline" på 5 meter. Kort nok til å håndtere, langt nok til at hundene får sose. Gjerne kombinert med Rogz-selene.

Ellers er det svært lite jeg ikke kunne vært uten, strengt tatt.

Skrevet

Sele, flexiline, litt pelsutstyr/annet stelleutstyr og klær generelt (er vel helt avhengig av å minst ha en genser, ett dekken og en dress).

Bruker også bilbelte med sele til hunden mye, da vi ikke selv har bil er det lettest.

Skrevet

Halsbånd, kobbel, potesokker og ullgenser/godt dekken til hver av hundene. Det er vel det vi har med mest bruk for. En trekksele til hver av hundene er også greit, men hadde sikkert overlevd uten. 

 

Skrevet

Beltet ( non-stop ), trekksele og elastisk bånd. Jeg har alltid vært stor tilhenger av belter siden jeg kjøpte mitt første til Loke for typ 10 år siden.  Jeg hater å ikke ha hendene frie når jeg går tur , jeg fatter ikke at ikke alle bruker det ! Bikkjene får ekstra trim når de trekker , jeg slipper å stresse med at bikkjene trekker, jeg har hendene frie til bæsjeposer etc. 

  • Like 2
Skrevet

Mens vi har omtrent sluttet å bruke sele og belte fordi jeg liker ikke at bikkja trekker så innmari. Med halsbånd går han relativt pent (dvs trekker nesten ikke), så da blir det mest sånn :)

Så for oss: halsbånd, kobbel og bilbur er det mest nyttige for oss. Og kongen. 

Skrevet

Trekkseler, baggen hoftebelte, Togo kløven til Mayah og MR-kobbel. Polaris nordisk slede og sykkelen gjør også hverdagen mye enklere for oss :)

Skrevet

Uten noe som helst tvil: blåseren!:heart: Jeg vurderer å kjøpe en ny å ha i reserve snart, for hvis den jeg har nå slutter å virke så er det helt krise!

Skrevet

Tja, sånn utenom det helt opplagte som bånd og halsbånd, mr koppelet, elsker det, ei god trekksele og magebeltet mitt(egentlig samme hvilket magebelte). Og millers klotang, must have. 

Skrevet
På 18. februar 2016 at 3:12 PM, Monab88 skrev:

Uten noe som helst tvil: blåseren!:heart: Jeg vurderer å kjøpe en ny å ha i reserve snart, for hvis den jeg har nå slutter å virke så er det helt krise!

Hvilken anbefaler du @Monab88? Er det verdt å kjøpe for røytingen?

Skrevet

996557_10153110247220341_170623298_n.jpg

Nomesele, strikkebånd og hoftebelte, var slik vi overlevde fjortistida og gull verdt for å få trimma hunden litt ekstra! I tillegg til laika original kløv som er trofast kompis på lengre turer :D 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...