Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på hvor mange ganger i løp av dagen dere forer hunden og når på døgnet?

Vi forer to ganger. Morgen og i 6-7 tiden. Men synes det er litt plagsomt i 6 7 tiden fordi vi gjerne trener eller ut på tur på denne tiden og da må vi alltid drøye mat til en stund etterpå eller vente en god time etter han har fått mat flr trening.

Skrevet

To ganger. Frokost når vi står opp, og middag etter aktivitet på kvelden. Den blir som regel servert en eller annen gang mellom 17:00 og 23:00. I helgene blir det ofte tur før de får frokost. Fôrer aldri før trening (LP/spor), vil ha de sultne og klar for å jobbe for godbitene. 

Skrevet

To ganger om dagene, en eller annen gang :P 

Første måltid når jeg står opp (eller går og legger meg etter nattevakt) så en eller annen gang mellom kl.6 og 10.

Har jeg jobbet dagtid så får de mat når jeg kommer hjem, uavhengig av om jeg skal trene eller ikke, så rundt kl.16. Nattevakt så får de rundt kl.18. Jobber jeg kveld så får de kveldsmat når jeg kommer hjem fra jobb, så rundt kl.23-24.

Enkleste er vel å si at de får to måltider om dagen, sånn en eller annen gang med rundt 10-12 timers mellomrom +/- :P 

Skrevet

Frokost når vi står opp og middag i 16-17-tiden. Uavhengig av trening og tur, har aldri merket noe forskjell på trening ift om de har fått mat eller ikke. Om jeg vet jeg skal bruke en del godbiter kan jeg kutte ned litt på middagen, men vi drar aldri (mer enn normalt) sultne på trening.

Skrevet

Fôrer to ganger, en gang om morgenen og en gang om kvelden før kveldstur. Er ikke noe fast tid, legger vi oss klokka ellve får han mat halv ellve, legger vi oss tre får han mat halv tre.  

Skrevet

Min tåler ikke å gå for lenge uten mat i magen (da spyr hun magesyre), så her er det frokost når vi står opp, lunsj rundt klokka 12-13 og middag ca. klokka 18. I tillegg får hun noen tørrforkuler før sengetid.

Skrevet

To ganger om dagen. De får mat når det passer meg å gi rett og slett. En gang om morgenen (alt mellom 6 og 12) og en gang i løpet av ettermiddagen/kvelden. Jeg vil ikke ha rutiner på hundene mine, og de har ingen problemer med det. Jeg har så varierende dager, så her er ingen dag lik for hundene når det kommer til aktivitet og fôring.

Skrevet

Mine får en gang om dagen, en gang mellom 16 og 19 avhengig av når jeg kommer hjem fra jobb, når vi skal gå tur eller om de skal på trening. De dagene vi skal på agilitytrening får de betydelig mindre middag og heller godbiter på trening.

Skrevet
1 time siden, Wildlife skrev:

Lurer på hvor mange ganger i løp av dagen dere forer hunden og når på døgnet?

Vi forer to ganger. Morgen og i 6-7 tiden. Men synes det er litt plagsomt i 6 7 tiden fordi vi gjerne trener eller ut på tur på denne tiden og da må vi alltid drøye mat til en stund etterpå eller vente en god time etter han har fått mat flr trening.

To ganger pr dag, når vi står opp og som regel får de kveldsmat i 6-7 tiden. Vi gjør som regel unna tur før det, men viss vi skal noe så får de enten mat tidligere eller senere den dagen.

Skrevet
44 minutter siden, turbogutten skrev:

Her har de to små mat stånde fremme hele tiden sålenge de får tørrfor, Turbo får når vi står opp og klokken 17:)

Står maten slik at han ikke får tak i den, eller spiser han bare ikke maten deres? Hvordan funker det?

Skrevet

Min er også blitt var for det med for lang tid mellom måltidene, her fôres det 2,5 ganger om dagen. Med en gang vi står opp etter rask luftings, før vi selv spiser middag og litt snacks før vi legger oss. 

Skrevet

Mine får når vi står opp, det varierer litt om jeg har fri eller skal på jobb/skole. Mellom 7 og 10 en gang som regel. Så får de kveldsmat mellom 5 og 7 som regel. Skal vi på trening, så får de mat etterpå, da blir gjerne klokka 22-22:30.

Skrevet

Hovedsakelig én gang om dagen, når det passer seg :lol: 

Hvis vi er veldig aktiv den dagen så får de et ekstra måltid på morgenen, så igjen etter akitivitet/på kvelden. Til vanlig får de som regel mat på kvelden rundt kl 20-22, når jeg tenker meg om. Har et stort beger tørrfôr i lomma når vi er ute på tur ol., fordi Keo trener innkalling og passering, og Lyn lærer seg at det å komme til meg og være oppmerksom er hyggelig.

Fôrer høyenergi tørrfôr + masse vann.

Skrevet

kanskje litt teit, men når jeg husker det :P ahha, nei da hun har tilgang på mat 24 timer i døgnet. Da hun er litt tynn og slitter litt med mat så spiser hun når hun er sulten. Forer på RC mot mil vilje, Men sånn er det når det ikke er min hund. Får vom og middagsrester i ny og ne. 

Pia (dø) ble fora på høyenergi fore til acana. Utrolig dyrt men vært det. Hun hadde aldri noe problemer med magen på det. fora og på vom hver dag da :) hun ble fora på kvelden med vom og tørfor hele dagen. Ingen av de hundene jeg har hatt har vært noe feite. Eneste som er teit med acana fore på tispa mi var at pelsen ikke ble fin. Men det må ikke være fore som har gjort det :P

Neste hund skal fores med acana og vom :) Men når jeg får flokk blir det foring på morgen i 6-8 tia ogg 6-8 på kvelden på vom og et tørfor som ikke gjør meg blakk av en sek :P 

Skrevet
56 minutter siden, Wildlife skrev:

Hmm. Ser ut som det skal gå fint om vi da drøyer kveldsmat til rundt 9-10 tiden kanskje. Eller gi middagen rett etter vi kommer hjem fra jobb kl 15. 

Det er alltid litt styr med valp og "ettermiddagsmaten", synes jeg, spesielt fordi mine har vært så små og så småspiste at de alltid har måttet få tre-fire måltider for å ha sjanse til å få seg i det de skal i løpet av dagen. Når du trener og går kurs etc blir det litt krøll. :P

I dag får de mat når det passer seg sånn, så og si alltid to ganger om dagen. Hvis de går for lenge spyr de magesyre, så de får alltid et eller annet for å fylle magen om jeg feks ikke rekker å gi dem et fullt måltid før jeg drar på jobb, og de ikke spiste rett før leggetid dagen før. Men stort sett er det en jevnlig tilføring av næring som er målsettinga. Aiko er alltid sulten, Imouto aldri. Veldig praktisk, altså. *Ironivarsel*

Skrevet

Tja, når han var bitteliten hadde vi litt koll på tidspunkt rett og slett for å rekke de måltidene han skulle ha gjennom dagen. Men fra unghundstida og seinere så er det mat når vi husker det. En eller annen gang etter at vi står opp, og en eller annen gang før vi legger oss. Vi har bevisst unngått faste måltidsrutiner da vi ikke orker hund som maser etter mat klokka da og da, vi har varierende dager pga jobb/trening uansett, og han sulter ikke ihjel :) 

Skrevet

Frøkna her bestemmer slikt selv :P Men stort sett 1-2 gange om dagen. Hun spiser ikke før jeg går avgårde til skolen, så det står urørt til jeg kommer hjem. Også spiser hun alltid på kvelden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...