Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fort gjort, hilsen hun som bare skulle sosialisere og miljøtrene valpen, som nå er 5 år. :aww: lånehunden som er her fremdeles etter drøye to år, snakker vi ikke om. :aww:

Lettlurt du :lol:

Neida, husker jo godt da "noen" faktisk hadde kjøper til nevnte valp og "noen andre" simpelthen brøøøølte NEI, MIIIIN :P

Lånehund? Meg ikke forstå :whistle:

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Vi er med! :D

Sikkert greit å drøye det litt da... Han er litt vel heftig og begeistra, han gutten min :innocent:

Men superfin og god med valper altså, bare litt for valp i hodet selv :lol:

Skrevet

Lettlurt du :lol:

Neida, husker jo godt da "noen" faktisk hadde kjøper til nevnte valp og "noen andre" simpelthen brøøøølte NEI, MIIIIN :P

Lånehund? Meg ikke forstå :whistle:

:lol: husker jeg falt pladask for han på fireukesbildene, etter det var han bare min. Klart du ikke fikk selge til noen andre! :lol:

Lånehunden ligger i hundegården og soler seg faktisk :lol:

Skrevet

Sikkert greit å drøye det litt da... Han er litt vel heftig og begeistra, han gutten min :innocent:

Men superfin og god med valper altså, bare litt for valp i hodet selv :lol:

Jeg er spent på hvordan min blir, når han blir husvarm. Fortsetter han som nå, så blir valpetiden en drøm :lol:
  • Like 1
Skrevet

Jeg er spent på hvordan min blir, når han blir husvarm. Fortsetter han som nå, så blir valpetiden en drøm :lol:

Jeg håper det blir litt futt og fres i han jeg, så han passer med Banzai :lol: Herregud, det har ikke vært et rolig øyeblikk i livet vårt etter Banzai entret heimen :lol::wub:

  • Like 1
Skrevet

Har signa meg opp på crossfit i mårra... 116 kg fettklumps skal utfordre burpees og squats igjen! Ser for meg at det å kjøre bil etterpå kommer til å bli en utfordring!

  • Like 5
Skrevet

Herregud så pinlig å komme inn i klasserommet 5 minutter for sent i dag! Første forelesning og jeg klarer ikke stille opp til klokken 08:15, flaks jeg heretter bare trenger å gjøre det én gang i uken!! Vi har ikke lengre auditorium pga klassen er blitt så liten, så nå når man kommer for sent kommer man inn rett ved siden av tavlen :fear: .

Har også bestilt meg ny telefon, S4'en min holdt ut i 2,5 år, men nå er det på tide å skifte kjenner jeg! Sony Xperia Z3 kommer i posten asap.... Digg med storstipend!

:bananas:

Skrevet

..har jeg gått fra dette

11218895_10155947388650072_7917611528964

Til dette

11933382_10155961458165072_6349772814749

Han heter Rambo!

Har hatt lyst på stor tv i mange år, men ikke tatt meg råd til det. Så dette har jeg gledet meg lenge til :D

Skrevet

Casper er sliten etter to dager i fjøset :P Han har hilst på sauer, ender, høns, kalkuner, griser, kanin og marsvin og katter :) Litt godt for han å oppleve litt nye miljøer. Han har vist vært seg selv hele tiden, og det er godt å høre :) Var vist flere som hadde nevnt at de syntes han var så behagelig og flott hund :wub:

  • Like 2
Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Uff da :(. Men var det ikke noe håp om at de kunne bli bedre heller?

Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

:hug:

Tror jentene burde få gå løs forbud før utstillinger, det ser ut som om de har vært med i krigen.... Hva med å se seg for hvor de løper og løfte beina??

  • Like 1
Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Nei :(:hug:

Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

:hug:
  • Like 1
Skrevet

Fire prolapser. 2 nakke 2 rygg. Ikke noe å gjøre. Smertestillende resten av livet. Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Å nei :hug:

  • Like 1
Skrevet

Takk for klemmer! Sank litt inn nå, trodde ikke jeg skulle gråte. Er ikke sjanse for at det blir bedre dessverre. Er ikke noe jeg kan gjøre, han skulle bare få være hund. Kan jo leve lenge med dette heldigvis. Nå har jeg iallfall ett svar... selv om det var litt sjokkerende med så mange prolapser... stakkars lille casper, ikke rart han har vondt.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Skrevet

Tordner som bare rakker'n. Skulle lufta udyret. Udyret er heldigvis ikke redd for litt vær, eieren derimot. Tror vi holder senga en time til, jeg :|

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...