Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å herregud så deilig at hundene kan få løpe løs igjen :D Jeg hadde glemt hvor møkkete Isak bruker å bli og hvor mye som setter seg i pelsen hans og blir med hjem. Men, men, det gjør ikke noe når man ser hvor mye hundene koser seg :D

20576384030_ba3d87a393_z.jpg

20143288683_a3b963aee0_z.jpg

Isak sin versjon av å drikke vann, å legge seg ned i gjørmedammer mens han drikker...

20754957852_5c0b94a3eb_z.jpg

  • Like 4
  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Guest Christine
Skrevet

Moteshowet gikk bra, og jeg har en kul hund :ahappy: Ble stående litt på scenen mens de snakket om rase, hund og produkt, og flinkeste settervimsen stilte seg opp selv, samt gikk ut på scenekanten og skuet utover publikum mens han så fornøyd og stolt ut. Dette var gøy :)

Nettopp kommet hjem nå, og skal straks ut å kjøre igjen for å sette opp telt på stevneplassen. For denne helgas stevne har jeg null forventninger eller mål for hundene pga varmen. Godt det fins gode muligheter for å kjøle ned hundene, hvis ikke hadde jeg droppet stevneplaner.

Skrevet

Lani har hatt et EP anfall og fått hjernerystelse :hmm: får henne hjem nå snart. takk for alle klemmer.

Det viste ikke jeg heller du :aww::P hun tumlet over meg inatt og braket i bakken ut av senga og begynte å riste/krampe, skumme, tømme seg etc.. de har tatt alt mulig av prøver og hatt hun der i hele dag og vi vet ikke om hun falt og slo seg såpass at hun pådro seg hjernrystelse OG et anfall (lite sannsynelig ) så da fikk hun nok et anfall og deiset ut.

Huff, masse masse god bedring til Lani :hug: :hug:

Skrevet

Bittelitt misunnelig på dere som ikke har båndtvang lenger. Her er det fremdeles sau i marka, og båndtvangen er vel til 15. oktober eller "naturlig beiteslutt". Hurra for inngjerdet jorde. :lol:

Skrevet

Bittelitt misunnelig på dere som ikke har båndtvang lenger. Her er det fremdeles sau i marka, og båndtvangen er vel til 15. oktober eller "naturlig beiteslutt". Hurra for inngjerdet jorde. :lol:

Her har vi til 31. Okt. :(

.....burde jeg egentlig ha sovet. Lykke har jobbet hardt med å skremme vekk alle spøkelsene som banket på døren i 18.30-19 tiden.... Juhu.

  • Like 1
Skrevet

Fetter har fått sei, poteter og hundefôr til middag. Namnam, det var godt, synes Fetter. Men nå er skålen tom. :cry:

image.jpg1_zpsfpzlnx5r.jpg

Vi har vært på tur. :ahappy:

  • Like 7
Skrevet

Her har vi til 31. Okt. :(

....burde jeg egentlig ha sovet. Lykke har jobbet hardt med å skremme vekk alle spøkelsene som banket på døren i 18.30-19 tiden.... Juhu.

Missery loves company - eller noe sånt. :aww:

Jeg skal fryse ned kyllingfilleter, kan jeg helle marinade på før jeg fryser dem? Eller er det waste?

  • Like 1
Skrevet

Den årlige Hundhammerfesten er i gang på stranda nedenfor huset mitt. Sikkert mange kjente der, blant annet bror og svigerinne, men jeg orker plutselig ikke. Har hatt masse folk rundt meg hele dagen på tur med elever og kolleger. Sitte på verandaen og lese i stedet tror jeg. Einstøingen meg.

  • Like 3
Skrevet

Lani har hatt et EP anfall og fått hjernerystelse :hmm: får henne hjem nå snart. takk for alle klemmer.

Skitt altså, får håpe det bare er et engangstilfelle (hender det og), EP er noe SKIKKELIG dritt! God bedring ihvertfall. Hva gjør man med en hund med hjernerystelse - bortsett fra at den ikke får lese eller se på TV?

Skrevet

Neida, bare der husdyr beiter. I områder det ikke beiter dyr eller som ikke er nevnt i båndtvangsforskriften, er den over nå.

Jeg husket feil ja. Blandet sammen med helårsbåndtvangen på endel steder i kommunen.

Ikke at det ble så mye bedre :lol:

Skrevet

Er borte og langt til veterinær. Har en hund som halter. Finnes det noe jeg kan gi som kan minske smertene? Eller må jeg innom veterinær&apotek i morgen. Han klarer ikke stå på beinet

Skrevet

Lani har hatt et EP anfall og fått hjernerystelse :hmm: får henne hjem nå snart. takk for alle klemmer.

Å nei, så dette først nå jeg. Så utrolig leit! Masse god bedring til Lani :console::no::flowers::heart:

Skrevet

Er borte og langt til veterinær. Har en hund som halter. Finnes det noe jeg kan gi som kan minske smertene? Eller må jeg innom veterinær&apotek i morgen. Han klarer ikke stå på beinet

Har du rimadyl ol. Så kan du antakeligvis gi det.
Skrevet

Lani har hatt et EP anfall og fått hjernerystelse :hmm: får henne hjem nå snart. takk for alle klemmer.

:hug:

Det er ikke rettferdig at noen skal ha så mye tull med bikkjene sine :(

Skrevet

Skitt altså, får håpe det bare er et engangstilfelle (hender det og), EP er noe SKIKKELIG dritt! God bedring ihvertfall. Hva gjør man med en hund med hjernerystelse - bortsett fra at den ikke får lese eller se på TV?

Den får fri fra leking,tur,og alt :P

Pasienten

11895938_10155930507180464_6349898792150

Blir passet på :)

11873451_10153508178690180_7430967771463

Skrevet

:hug: til de som trenger og vil ha :console:


_____

Endelig helg! Har parkert på terrasen i sofagruppa vår, herlig :D Fikk oppdrag på sykehuset i dag med Thorvald, to ungdommer på kreftavdelinga med familier som kom ut og hilste på oss. Thorvald sovna i fanget på den ene :wub: Godt å bli klødd bak øret i varmen :) I morgen blir det teltttur :D :D

11899810_10156002410880341_1013242835530:heart:

  • Like 4
Skrevet

Krible krible krible... Det kribler i magen allerede.. Robert og jeg skal på agility-stevne i Fredrikstad i morgen og søndag... Jeg kjenner allerede nervene... Kjære vene..

Vi kjører til Fredrikstad i kveld og skal bo i lille campingvognen! Det blir gøy :)

Du kjørte ikke tilfeldigvis Slemmestadveien isted? Passerte en bil med identisk vogn nemlig!

Postet bilde

Fineste. :wub:

I dag skal jeg ha sei til middag. Fikk flere fine sei på stang i går nemlig. :) Ikke helt sikker på hva jeg skal ha av tilbehør da, hmmm...

Er det Nordland dere har havnet i?

Er borte og langt til veterinær. Har en hund som halter. Finnes det noe jeg kan gi som kan minske smertene? Eller må jeg innom veterinær&apotek i morgen. Han klarer ikke stå på beinet

Uff håper det ikke er noe alvorlig!

Endelig er kjøkkenet vårt helt ferdig, vel vi skal bytte sånn vifte da, men ellers kom siste plate på idag og vi var egentlig ferdig ifjor...

Skrevet

Oioi håper det ordner seg!

Hvor skal de gifte seg?

Håpet det ordner seg til bryllup for både @SFX og brudeparet! :o

AN ble jeg veldig glad for at jeg ikke trenger å bekymre meg for ting som forsvunnet organist neste sommer. Vi skal jo ikke ha noen kirke, prest eller organist.

Håper virkelig han dukker opp og at alt blir som det er planlagt @SFX

Tusen takk, folkens, jeg håper det løser seg. Det er jo over syv døgn igjen...

Vielsen er i Varteig kirke i Østfold.

Skrevet

Trodde liksom jeg skulle ha en sliten Talli i kveld. Men neida, bare "helt ok". Den hunden er for utholden.....

Skrevet

Jeg og hundene har vært på en slitsom tur i terrenget. Trodde jeg skulle ta en snarvei, men selv om man kan se langt avgårde til dit man skulle gått, så kan det være MYE terreng, små daler og sånt imellom. At jeg aldri lærer...Så vi fikk kjørt oss i dag, måtte klatre litt også. Og spist multer for å få mer energi :P

På jobb i dag hadde jeg hørselstest av ei pittelita jente som var for tidlig født. Som ei dukke og så søt! Spennende å ha folk i absolutt alle aldre innom :)

Nå skal jeg og samboern se GOT. Vi måtte finne oss en serie som begge kunne tenke seg å se og da ble det den.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Etter å ha kranglet med vår golden retriever hanhund nesten hver dag i ett år så oppdaget jeg dette forumet! Skal prøve å gjøre en lang historie kort. Vi har en golden gutt på 14 mnd som vi plages med. Han er en nydelig hund på alle mulige måter men siden vi fikk han har vi slitt med et og samme problem. Han klikker totalt på tur. Å ikke sånn "han biter i båndet å bjeffer på hunder osv" men ut av det blå så ser han totalt svart å flyr på oss i full kraft. Vi kan gå en kort tur, lang tur, sent eller tidlig, spiller ingen rolle. Ca 85% av turene våre ender i ganske heftige basketak. Vi har vært på valpekurs og grunnkurs og i tillegg hatt 3 ulike hundetrenere hjemme hos oss for å prøve å hjelpe oss. Ingen av de har klart det. Instruktørene på hundekursene fikk også sett noe av adferden hans å mente de kjente det igjen men at han ville vokse det av seg. Trenerne vi har hatt på hjemmebesøk har hatt forskjellige teorier om hvorfor og hvordan det kan løses men ikke noe som har løst problemet.  Vi har forsøkt en hver korrigering vi kan komme over. Vi har avledet, flyttet fokus, godbit søk, distrahere han med leker for å få han til å snappe ut av det. You name it, we've tried it. Vi har også forsøkt å "ta han" ved å fysisk sette han mellom beina våre å holde han fast, men han legger seg ned å biter oppover. Vi har tatt han i nakken, vi har nesten satt oss på han. Ikke for å skvise han men for å få kontroll på han. Vi ser at alle fysiske metoder gjør bare vondt verre. Han eskalerer å blir verre. Problemet er at vi ser ingen mønster i angrepene hans, vi kan gå på fine turer å tro at dette blir en vellykket tur men på 0,5 sekunder så snur han å flyr på oss. Han er 40kg å biter oss i armer, bein, hetten på jakken oppi nakken. Vi har prøvd å stå på båndet men til ingen nytte, han hugger tak i legger og ankler. Den eneste metoden som "funker" er å få bindt han i en lyktestolpe og skape avstand melllom oss å bli stående. Der kan vi bli stående lenge. Til vi tror han har roet seg, forsøker å gå videre å så begynner han igjen å vi binder han på nytt. Har vi ikke en stolpe tilgjengelig så har vi et større problem. Vi har tatt opp dette med flere og de fleste svarer at han vil vokse det av seg å vi må være tålmodige osv, og det kan jeg forstå og være enig i til en viss grad. Men ingen har egentlig sett hvor ille det er til tider. Kan forstå at mye av tullet en unghund gjør er pga alder og umodenhet, men dette er et ekstremt nivå. Å vi kan nesten ikke forstå at dette skal gå over med alderen da det ikke har blitt noe endring i oppførselen hans på ett år, det har bare blitt verre etterhvert som han har blitt eldre. Vi får nye blåmerker å skader på hud og klær hver dag å har ikke "tid" til å vente han ut mer - vi er desperate etter noe som funker kvikt. Det eneste "verktøyet" vi har som faktisk snapper han ut av anfallet er en kompostgrind som han fikk respekt for da han var liten, fordi den veltet. Så om han klikker inne så trengs ikke mer enn å ta i den før han snapper ut av det. Men kan naturligvis ikke gå rundt med den på tur..   Nå ble dette veldig langt, å jeg vet at det er mange ting og detaljer som kunne vært med, men da blir dette en liten novelle. Det vi lurer på er om noen har opplevd lignende å har råd å komme med? Eller eventuelle adferdskonsulenter å anbefale som har ordentlige metoder og erfaringer med denne typen oppførsel? Det er helt tydelig at positiv forsterkning ol. ikke har noen effekt i dette tilfellet. Her må det til en metode som trenger igjennom utbruddet hans.  Håper med dette at noen har kan dele erfaringer eller råd, eller bare en dialog. Å spørr gjerne om noen tenker at detaljer som ikke er med i teksten min er relevant 🙂 Som sagt kunne teksten vært x5 så lang, men frykter at folk ikke gidder å lese da   Legger til at han har vært til flere vetrinærtimer, både kontrolltimer og øvrig, ingenting å bemerke. Vi har begge vokst opp med Golden Retriever og ingen av oss (eller familiene våre) har vært borti den samme adferden. Ikke i denne graden i hvertfall. 
    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...