Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

11072523_10204311048079823_6644807008463

Fant ikke noe bedre bilde for øyeblikket. 5cm bredt halvstrup fra CM design, i skinn. Er veldig fornøyd så langt. Synes det er vanskelig å finne vanlige halsbånd til min som passer skikkelig, og synes halvstrup føles litt mer solid.

Skrevet

Bruker mye forskjellig, og det jeg bruker er jeg såklart fornøyd med :) Går stort sett i sele fra rogz eller diverse halsbånd fra collarmania. Favoritt leiebåndet er faktisk kjøpt på coop, med feste i begge ender, og akkurat passe lengde.




Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-
Favoritthalsbåndet tror jeg er dette, et bredt halvstrup.

Lofoten-2014-2014-07-07-274.jpg

Sele fra rogz.

Han har sinnsykt mange halsbånd, seler og bånd, så det ville blitt å kuppe tråden totalt å legge bilder ut av alt.

Skrevet

Å legge ut alle gidder jeg ikke, han har jo to knagger bare med lærhalsbånd. :P

Men er veldig glad i retriverkobbelet fra ruffwear, det bruker jeg daglig. Ellers foretrekker jeg halvstrup fra ruffwear og et kort kobbel fra Trines hundeartikler.

post-10791-0-29488900-1434102345_thumb.j

post-10791-0-82789900-1434102354_thumb.j

Skrevet

Mine går aldri med halsbånd utenom når de har på leiebånd. Har ikke noe fancy bånd til noen, bare enkle flate, litt brede uten strup. Sånne som de fra CM-design står på ønskelisten til de tre store, men vanskelig å finne uten strup. Whippetene har vanlige myndebånd i polstret lær, sånne som er bredere på midten.

Bruker lenke når vi trener/starter, men bare fordi det er påbudt på prøver.

Har bare fettlær eller gummierte liner, med og uten hank, alt etter hva vi gjør. Hater å ha tjukke leiebånd!

Skrevet

Mocca har så mye utstyr og bruker forskjellig til hva slags tur vi skal på. Favoritthalsbåndet må være den brede halsstrupen fra CM design. Ellers bruker vi mest rukka selen eller zero dc ute på tur, i tillegg til baggen kobbler:

11297748_10205684180917518_1457340954_n.

11210322_10205541081420120_2049080616_n.

Skrevet

Har fryktelig mye utstyr jeg også så vi varierer veldig. Det eneste som er fast er skinnbånd på 3 meter :) Jeg får helt fnatt av de korte standard 1.80 båndene!

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Bruker rødt,nylon halvstrup eller sort lærhalsbånd med steiner på,og en enkel nylonsele fra Trixie til lappen. Kobbel er tre meter med refleks,farge lilla og sort fra Arivo.no. Mr chihuahua bruker ikke halsbånd,han bruker en lærsele,eller selevest fra Puppia,og tre meter flexibånd.

Skrevet

Nonstop camo halsbånd og brunt lærkobbel som er kjempemykt er det det går i for det meste. Ellers er det Hurtta sele fra limited serien med rosa foring og turkis tekst sammen med enten sitt turkise strikkobbel eller flexibånd fra refleksserien med langt gult bånd :) Edit: æsj bildene kom ikke med, skal se om jeg får ordnet noen mindre bilder.

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m.

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs. For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)
10801945_10152715800060423_4096988495991

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.
10534094_10152487056605423_6953860698204

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m. 

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs.  For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)

Postet bilde

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.

Postet bilde

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.
  • Like 1
Skrevet

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.

Ja det er noe dritt xD Min er jo et evig prosjekt å finne ting som passer til, ikke en gang Zero DC selen passer optimalt, men bedre enn alt annet jeg har prøvd på ham.

Hurrta selen passer flott på svigermor sin hund da i det minste. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...