Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er det de samme som har funnet ut at de som er vokst opp med kjæledyr har bedre immunsystem?

Ja, litt My slikker på haka og nesa når hun skal være søt og Emma slikker hvor som helst hun finner hud når hun vil ha kos... Om andre spør om å få drikke av vannflaska mi derimot, så merker jeg at

Lar og lar. It's a kelpie.... Tungen går konstant,spesielt på den ene.

Skrevet

Jeg har latt alle slags kjæledyr slikke meg i ansiktet siden jeg var et lite barn, og om det er gode gener eller bare et godt oppbygget immunforsvar vet jeg ikke, men jeg er aldri syk. Ikke engang når mine venninner er dødsforskjøla og vi deler vannflaske osv.

EDIT: Okei, jeg lar ikke Nemi rundsleike meg i hele ansiktet akkurat, men hun får definitivt lov til å gi meg et "suss" på kinnet og jeg er veldig glad i å kysse henne i ansiktet. :icon_redface:

Skrevet

Nei, det får ikke Teo lov til. Med tanke på hvor den snuten/tungen er i løpet av en dag, så synes jeg det ikke er noe særlig å bli slikket i ansiktet.

Skrevet

Ja her får kyr hester sauer hunder slikke meg i fjeset hvis de vil :heart: Men ikke katten med den rue tunga si! Forskjellsbehandling :heart:

Neida altså jeg er ikke sånn veldig fan av slikking men jeg tror nå ikke man dør av det heller :rofl:

Skrevet

Ja, litt :icon_redface: My slikker på haka og nesa når hun skal være søt og Emma slikker hvor som helst hun finner hud når hun vil ha kos... Om andre spør om å få drikke av vannflaska mi derimot, så merker jeg at jeg ikke har så lyst å drikke av den selv etterpå :lol:

Meeeen så er jeg litt sånn her da;

252227_406519279422120_1664918386_n.jpg

  • Like 7
Skrevet

Tja, de får ikke nislikke noen av oss i ansiktet, men en slikk på nesa er lov. Blir ikke engang hysterisk om ungen får en liten "suss" på nesa :P De deler leker (eller ungen rapper lekene til bikkjene) så bikkjebassilusker får vi uansett. Bare sunt, mener jeg.

Skrevet

Bare valper. Ja, og Talli. :lol: Mine er ikke så fæle til å ville slikke, men jeg tror jeg hadde fått litt dilla om jeg hadde hatt en hund som hadde det for vane.
Edit: Og det er altså fordi jeg synes det er irriterende, ikke fordi det nødvendigvis er så ekkelt.

Skrevet

Ja. Men har ingen ekstreme slikkere da. Blir mer et suss ved hilsing :)

Jeg har nedsatt/dårlig immunforsvar, hatt det siden kyssesyken som 13-14 åring. Før det var jeg så og si aldri syk har mine foreldre sakt.

Er ikke noe mer syk nå som jeg har hund. Er mye syk, men altså ingen økning.

Skrevet

Aldri vært sjuk, og født og oppvokst med hund, og har delt mere enn jeg vil huske når jeg var liten. Blir fremdeles noen nuss i ansiktet fra tid til annen. Aldri vært nøie på håndvask når jeg drev med hest og akvarie heller så. Frisk som en fisk, aldri hatt noe særlig med sjukdom opp igjennom :)

Skrevet

Nja, det kan være vanskelig å unngå. Jeg liker å susse Linus i ansiktet og i blant slikker han meg tilbake, men sjeldent mer enn en gang eller to. Bilbo der i mot, han er ustoppelig - hud, samme hvor det er, er til for å slikkes på. Selv om han aldri får lov (gjør det så intenst, ikke som Linus sine ''suss'') går det altså ikke inn, han er meget bestemt. :P

Skrevet

Ja, litt så. Oppfordrer ikke til det, men er ikke superstreng på at det aldri skal skje.

Jeg gidder ikke å gå rundt og være superstressa for basselusker, siden jeg ikke har nedsatt immunforsvar eller omgås noen med det for tiden.

Dessuten, studien er gjort i Canada, og samler sammen forskning derfra (og USA?), ett område som har en ganske annerledes forekomst av diverse smittsomme saker enn vi har her i Norge.

Skrevet

Jepp, innenfor visse rammer, han får ikke gå helt bananas liksom, men en suss nå og da er bare koselig :wub: De fleste hundene som er innom på jobben slikker meg i ansiktet når jeg setter meg ned for å hilse på de, litt lavere toleranse der enn med min egen hund, men de får nå legge igjen et par slikk de også :P

Skrevet

Nei, men det er fordi jeg ikke liker det. Vi kan kose med hodene inntil hverandre uten slikking :wub:

Jeg reagerer også på at studien er gjort i Canada, hva ville utfallet blitt av en lignende studie i Norge? Jeg kommer aldri til å vaske hendene etter å ha kost med kjæledyrene mine.

Skrevet

Nei, men som hos de fleste andre er det fordi jeg ikke liker det selv, det er jo litt ekkelt... Men ingen av mine har vært spesielt interessert i å gjøre det heller. Mopsen kan finne på å ville slikke i ansiktet når hun er glad og kosete, men det er ikke så vanskelig å nekte henne det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...