Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Jeg liker gutter som er litt sånn tjukk" aahahaha priceless .

Det var i hvert fall den kuleste twisten jeg har sett på lenge! Jeg var helt sikker på at det skulle stå "Den ensomme ofrer en gutt for en jente", altså at han fikk sende ut en gutt. Men hvorfor

For å ikke snakke om Harald, Harold eller Halvard!

Skrevet

"Jeg liker gutter som er litt sånn tjukk" aahahaha priceless :lol:

Elin er fantastisk!!

"Det fineste med CF er øyene å...nei hele han er fin da...jeg liker slike ..tjukk...tjukke gutter. Nei men du er ikke veltrent...jeg liker litt sånn ikke for velltrent og litt...jaaa...Nei men jeg liker kroppen din kjempe godt...du må ikke være sint ! :)"

Hahahahah, fy ****. Elsk!!

  • Like 3
Skrevet

De er litt søte ja, Elin og "CP" :lol:

Æsj, Lorden altså.. Han er så kvalm på alle områder, men så er han liksom så selvsikker på sin egen måte at det blir litt hått alikevel av og til. :P Han og Emilie... Hahaha. "Har på følelsn at ho e en veldi stor fæn av mæ, så vi får sjå kor dettan bli å gå." - også ser vi bare Emilie dilte etter han med stjerner i øynene, fnisingen skrudd på 99%... Og Audun bare: "...Godt svart" med verdens mest ironiske tone som allikevel ikke Emilie klarer å plukke opp med sine rosa antenner :fear: når hun sitter og babler bambus når di blir intervjuet samtidig underveis av festen. Og når hun prøver å kline med han å han nekter :lol: Så går han med på en nuss på kinnet, men Emilie vil ha hele kaken så hun prøver å vri det om til litt klinings.. Hahaha. Skjønner hun ikke at Audun er en selverklært Alfa-hund som selv må stå for jakta? :sleep:

Måtte le høyt av det Isabel satt å sa sammen med Harald. :lol: :lol:

-Isabel sier at Pierre gikk bak ryggen hennes mtp på Emilie og at han ikke kan stoles på så hun står med Audun.
-Harald begynte å skulle si at Pierre kan stoles på og at han bare er verdens kjekkeste fyr...

-Isabel himler med øynene (passe dritings) og begynner å si: "Pierre slikte mi ræv som **** tidligere idag... Og han (Harald) e så jævli cocky at han tror at vi andre skal slikke hans ræv!" :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg har en greie for små-arrogante mannebein, tror jeg :lol:

Nå skal jeg rusle på butikken å kjøpe meg snop, også er det gårdagens episode på g! :D Fordelen med å legge seg tidlig er at det blir to episoder på en dag :P

Skrevet

Pierre har jeg begynt å like skikkelig godt! Og CF og Elin er fantastiske haha. Harald ligner veldig mye på en barndomskompos, og jeg synes Harald er kjekk blitt!

Lorden er artig, med de sleske trynet haha

Skrevet

Looool siste episode altså.. Det ble mange latterkuler :lol: "hvåffår er det hønor på stranden?" :lol:

Også paradise-babyen da... :lol: Jeg begynner å like CF, jeg :P han har en koselig personlighet virker det som.

Av jentene er jo Sara herlig :D Hun er liksom bare seg selv, hun :)

  • Like 2
Skrevet

Synes egentlig ikke Martine er særlig maktsyk jeg. Ikke noe mer enn andre.

Hun har prøvd å redde seg og sine som alle andre liksom. Og vært smart nok til å skjønne at hun ikke kunne stole på Harald.

Favoritten der inne er Sara.

  • Like 3
Skrevet

Det var i hvert fall den kuleste twisten jeg har sett på lenge! Jeg var helt sikker på at det skulle stå "Den ensomme ofrer en gutt for en jente", altså at han fikk sende ut en gutt.

Men hvorfor Mathias ikke sa til alle det han sa i intervjuet, det skjønner jeg ikke. "Jeg kunne ikke sende hjem Elin, for jeg hadde jo vært på date med henne. Og Elins eneste ønske var å beholde Emilie, så jeg måtte nesten hedre det. Og så hadde jeg lovet Isabel at hun skulle få en advarsel hvis hun sto i fare, og Sara gav meg jo en fredning så da skylte jeg henne noe, og da var det bare Martine igjen."

Den resonneringen gjorde at han steg en hel del hakk i min bok, altså. At han faktisk var lojal mot jentene også, og ikke bare sendte ut den han likte minst.

Men hva i all VERDEN var den "porno-innspillingen"?! :lol: :lol: :lol: Altså, what the **** :lol:

  • Like 7
Skrevet

Det var i hvert fall den kuleste twisten jeg har sett på lenge! Jeg var helt sikker på at det skulle stå "Den ensomme ofrer en gutt for en jente", altså at han fikk sende ut en gutt.

Men hvorfor Mathias ikke sa til alle det han sa i intervjuet, det skjønner jeg ikke. "Jeg kunne ikke sende hjem Elin, for jeg hadde jo vært på date med henne. Og Elins eneste ønske var å beholde Emilie, så jeg måtte nesten hedre det. Og så hadde jeg lovet Isabel at hun skulle få en advarsel hvis hun sto i fare, og Sara gav meg jo en fredning så da skylte jeg henne noe, og da var det bare Martine igjen."

Han er vel litt smartere enn de andre deltakerne tror, og det er viktig å fortsette å spille dum?

Ellers var jo oppførselen til Mads helt patetisk! Gikk rundt og lukta på den trøya og grein hele natta :blink:

  • Like 3
Skrevet
:lol: Jeg henger litt etter, så ser første episode nå ... og det virker jo som en knall gjeng! Jeg ler!!
Skrevet

Gårsdagens episode - jeg dauer av Pierre som står å ser på puppene til Triana :P Jeg leeer meg ihjel!

Da lo vi HØYT! Hahaha! :lol: :lol: Og det klippet som kommer på slutten: "Murder baklengs er redmud!" - den trekkes lenger ut i dagens episode og blir enda morsommere :lol:

Det er så mange kule tvister i år! Jeg liiiiiker! :D

  • Like 1
Skrevet

Gårsdagens episode - jeg dauer av Pierre som står å ser på puppene til Triana :P Jeg leeer meg ihjel!

Jeg holdte på å ramle av sofaen :lol: De øynene! :lol: De var som magneter imot Trianas magneter... :P

Skrevet

Gårsdagens episode - jeg dauer av Pierre som står å ser på puppene til Triana :P Jeg leeer meg ihjel!

Det var ikke bare jeg som la merlke til det altså! Haha

Bra Mats gikk ut!

Skrevet

Jeg holdte på å ramle av sofaen :lol: De øynene! :lol: De var som magneter imot Trianas magneter... :P

Det var ikke bare jeg som la merlke til det altså! Haha

Bra Mats gikk ut!

Nei, herregud. Jeg lo meg skakk altså. Drit morsomt! Rart de ikke spilte videre på det..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...