Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest irKaroline
Skrevet

Han med smilet, var vel Kevin det var ment? Han med smilehull som valgte hun som var så pen, men egentlig så valgte han henne fordi hun var minst pen?

Jeg og sambo har tradisjon fra til og med før vi ble sammen for å se første episode av paradise sammen. Er utrolig fasinerende at det finnes sånne mennesker!

Denne sesongen synes jeg ser meget lovende ut, så tror det blir viet litt mer tid til å smugse på episodene enn tidliegre år! Gleder meg!

Jeg heier på han på det hvite laget som ikke flørtet med jenter han ikke er helt sikker på at liker han tilbake, og så vil han spare pengene om han vinner, for en søting (foreløpig), han blir å bli spist levende der inne!

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Jeg liker gutter som er litt sånn tjukk" aahahaha priceless .

Det var i hvert fall den kuleste twisten jeg har sett på lenge! Jeg var helt sikker på at det skulle stå "Den ensomme ofrer en gutt for en jente", altså at han fikk sende ut en gutt. Men hvorfor

For å ikke snakke om Harald, Harold eller Halvard!

Skrevet

Gleder meg alltid til PH. Det er litt sånn småpining av meg selv, fordi jeg blir så flau på deres vegne. Jeg tar meg i å lure på om disse folka er så dumme i virkeligheten...

Og igjen får jeg bekrefta at gutter som er kjekke og som vet det selv, er noen duster. De kan være så pene de vil, men med sånn personlighet så er de ikke mye tiltrekkende.... Ikke for det...jeg syntes ikke noen av guttene stakk seg ut som særlig pene. Kanskje muligens litt småsøt han Stavangerfyren som er bartender. Kanskje. De hvite gutta var ikke pene :P

Skrevet

Ikke alle som har TV-kanaler :P Gøy at episoden kommer på nett samtidig som den går på TV! Før måtte vi jo vente til den var ferdig på TV før den kom på nett mener jeg å huske. :)

Herregud, han der egenutnevnte "sjefen" over det hvite laget.. Han tar kaka. -__- Makan til premiedust.

Skrevet

Følger selvfølgelig med i år ;)

Tina var nemlig bestevenninnen min på barneskolen :P

Ikke hatt noe særlig kontakt de siste årene, men må nesten følge med :D

Håper hun sender Kevin, til pieces ut derfra.. Makan til klyse!

Skrevet

Men. Norske pærra er så mye roligere, eller kjedeligere på en måte? Det har vært to fester, men vi har jo knapt fått sett en dritt av de, så de kan ikke ha vært så sykt bra liksom :P

Skrevet

Seriøst, så utrolig motbydelige de hvite er.

Og seriøst, han ene svarte? :lol: "Nei, jeg vet ikke om jeg har en plan jeg, det kan være jeg hadde en, men så måtte jeg bæsje, og så måtte jeg jo tørke meg, så da glemte jeg den." :lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med!:o

Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med!:o

Har ikke sett selv, men leser det som at det er et svart og et hvitt lag, jeg?!

Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med! :o

Hahahaha, morsomt. For en som ikke har sett så høres det faktisk veldig rasistisk ut ja :P Det er hvitt og svart lag, og de går kledd i disse fargene også ;)

Skrevet

@Maria @antonia Det kom først inn en guttegjeng i svarte skjorter, og så kom det inn en ny guttegjeng i hvite. :lol: 

Nettopp. Var sånn jeg tolket det som ble skrevet :) Folk her inne har ikke for vane å være spesielt rasistiske synes jeg ;)
Skrevet

Nettopp. Var sånn jeg tolket det som ble skrevet :) Folk her inne har ikke for vane å være spesielt rasistiske synes jeg ;)

Skjønte raskt at det var lag det var snakk om, og fikk meg da en god latter;D

Skrevet

"Jag har fått nok av baijs" (svensken) hahahah. Herregud for en gjeng. Med en gang damene folater hotellet løper alle på do.. haha

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...