Gå til innhold
Hundesonen.no

Nebbdyret Apriori Listopad, "Juba Baluba"


Recommended Posts

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har kommet til Norge! Ble 6 måneder på mandag, og er en herlig liten gutt fra Yekaterinburg i Russland. Gjennomført snill og tar verden på strak arm <3

Søstra til Juba, bor i Polen

Så gøy! Hvor traff du på mams? Herregud, nå går det vel rundt i nøtta til a mor Han er en ordentlig fining, har en liten runde med spøkelser nå, normalt sett er han veeeeldig kosete Så kos

Skrevet

Jeg burde jo skjønt at det ikke faktisk VAR et nebbdyr når jeg så at det var du som lagde tråden, men jeg blei litt skuffa likevel, håpa noen hadde fått seg nebbdyr! :teehe:

Han ser kjempefin ut, så innmari søt, a gitt! :wub:

  • Like 3
Skrevet

Helt nydelig :wub: Skulle jeg noen gang hatt plass til en stor hund så troner 'zoien øverst på lista!

Er veldig forelska i han, ja :wub: Plass trenger man ikke, jeg bor på 45 kvm med to borzoier og en dalmis, jeg, går helt fint! :D

Så herlig! Flyturen gikk greit?

Vi kjørte! Han fikk skyss til Helsinki, så vi plukka han opp der. Kjøreturen gikk ikke så greit, da.. Turen fra Russland til Helsinki tok nesten en uke, stakkaren hadde dratt på seg en kraftig øyebetennelse :/ Så nå går han på smertestillende og antibiotika, skal tilbake for sjekk i morgen, siden trykket i begge øynene var for lavt. Helt kurat å dra til dyrlegen med han, da. I Helsinki sovna han mens veterinærene sjekka han og drypping av øyer er faktisk litt kult.

Bilen min stoppa utenfor Stockholm på returen også, så det kunne vel i teorien ha gått litt mer på skinner :P

Jeg burde jo skjønt at det ikke faktisk VAR et nebbdyr når jeg så at det var du som lagde tråden, men jeg blei litt skuffa likevel, håpa noen hadde fått seg nebbdyr! :teehe:

Han ser kjempefin ut, så innmari søt, a gitt! :wub:

Jammen, de har jo lengre nebb enn nebbdyr! :D Og takk, takk :)

Fin farge, blir spennende å se hvordan den blir når han utvikler seg! :)

Ja, veldig spennende! Han var enda mørkere når vi fikk han, men det gikk vekk i vask :P Han var så møkkete at vi dusja han på ferja.

Men tror han blir lys creme når valpepelsen detter av :)

Så fin! Jeg fikk veldig lyst til å ta på pelsen hans.. Hvordan kjennes borzoi pelsen ut egentlig? (ser veldig myk og digg ut hvertfall)

Valpepels er alltid litt unntakstilstand, men det er morsom å kjenne på, ihvertfall :D Spent på mengde pels etterhvert, jeg hater pelsstell, så synes han skal spare seg for noen voldsom afro. Pelsen til borzoien skal være silkemyk og digg. Den bak ørene kaller jeg bare for "englehår", for det er noe ut av en annen verden - mjukeste og diggeste som fins (når jeg blir Cruella DeVille, skal jeg lage en garderobe av den pelsen :P)!

  • Like 3
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...