Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenji 101. Vi invaderes av valper til vinteren.


Recommended Posts

  • Svar 335
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han har jevnt store kull ja, 5-7. I natt fikk Emma valpene sine! Dag 59/ 60 i drektigheten. Fødselen forløp ganske udramatisk og gikk veldig fint for seg. Første kom 23.07, og siste 01.20. Så da k

Wohooo! 5 valper så vi på UL av Emma i dag! (dag 25)

Nyyyyydelig brindle JENTE!!!! Ååååå, sååå glad!!

Skrevet

Her skjedde ting kjapt ja!
Startet tempingen i går, og den var litt lav. 36,5. Ny temp i dag tidlig viste 35,8.
Den måtte da være feil tenkte jeg, og kontrollerte meg selv 30 min senere. Da var den 36,5. En halvtime etter det igjen var den 37.3 grader, og jeg antok at jeg måtte ha gjort en feil-måling, siden hun ikke hadde noen andre tegn.

En halvtime etter dette igjen starter hun å klynke og grave og etter 15 min. er første valp ute! Snakk om styrt-fødsel!
Innen første tegn på at blokking var igang og til alle 6 (!) valpene var ute gikk det under 3 timer!

Resultatet ble 2 x brindle jenter 2 x røde gutter 1 x sort gutt 1 x brindle gutt.

Resultat for alle tre kull ble da 16 valper!
Alle jentene er "spoken for".
Har også solgt rundt halvparten av gutta, men søker ett del-eier hjem til en gutt, og hjem til noen av gutta. Ta gjerne kontakt ved interesse!
10887647_10152418210632693_7795186675571


Stamtavlenavn på O (måne-tema?) og P settes pris på!

  • Like 8
Skrevet

- Day of the Moon (Doctor who episode 2, sesong 6 i nye seriene)
- Kill the Moon (Doctor who episode 7, sesong 8 i nye serien)
- Eternal Moonwalk (A tribute to Michael http://www.eternalmoonwalk.com/ )
- Howling Moon
- Moon Moon. :lol:
- Once in a blue moon (Allerede nevnt av noen andre her)
- Promise the Moon (Som i et stort løfte, jeg lover deg månen)
- Asking/Crying for the Moon (Som i å be om noe uoppnåelig eller vanvittig)
- Hanging the Moon (Som i å synes at noen er perfekte: Joe won't listen to any complaints about Mary. He thinks she hung the moon and stars. )
- Over the Moon. (Som i å være fra seg av glede for noe)
- Reach for the Moon. (Strekke seg etter noe man vil ha eller oppnå)

Skrevet

Siden P-kullet kom så raskt må du jo ha en Peek-A-Boo :teehe:

Helt enig! Den er bankers og står på "lista" ! :)

- Day of the Moon (Doctor who episode 2, sesong 6 i nye seriene)

- Kill the Moon (Doctor who episode 7, sesong 8 i nye serien)

- Eternal Moonwalk (A tribute to Michael http://www.eternalmoonwalk.com/ )

- Howling Moon

- Moon Moon. :lol:

- Once in a blue moon (Allerede nevnt av noen andre her)

- Promise the Moon (Som i et stort løfte, jeg lover deg månen)

- Asking/Crying for the Moon (Som i å be om noe uoppnåelig eller vanvittig)

- Hanging the Moon (Som i å synes at noen er perfekte: Joe won't listen to any complaints about Mary. He thinks she hung the moon and stars. )

- Over the Moon. (Som i å være fra seg av glede for noe)

- Reach for the Moon. (Strekke seg etter noe man vil ha eller oppnå)

Over The Moon har jeg- resten var fine, men jeg er så sær at de også må starte på O! Straks vanskeligere.

Noen fine O-ord jeg kan sette foran f.eks. Moonwalk, Moonshine etc?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...