Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har/hadde du på brødskiva i dag?


LilleZara
 Share

Recommended Posts

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har man vell!!

Jeg trenger inspirasjon! Har altfor få pålegg ol. jeg roterer med,og er heller ikke flink til å ha tilbehør på annet en majones,agurk eller paprika. Så vis meg din kreasjon! Min frokost :

Tunfisk(fra boks med tomat og basilikum) og egg idag

Jeg hadde makrell i tomat og agurkskiver i dag. Har dilla på det for tiden.

Alternativ til tilbehør - epleskiver og hvitost synes jeg er godt, eller hvitost og druer delt i to. Rødløk på pølsepålegg er godt.

Ulike former for grønn salat gir tyggemotstand og crispyness, og noen av dem har jo litt smak også - ruccola liker jeg. Hjertesalaten har akkurat passe størrelse for ei brødskive.

Der jeg jobbet før, var det mange som brukte avocado på brødskiva i lunsjen. På jobben før det var reddik i skiver en slager.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rundstykke fra igår.

Den ene halvdelen hadde smør, ost og skinke, den andre hadde en smøreost med hvitløk som heter Tartare.

Jeg pleier å ha tomatskiver på hvitløkosten, men siden jeg laget til hele rundstykket så fant jeg ut at det kanskje var lurt å droppe tomaten, jeg spiser ikke så mye og blir kjempe fort mett, heldigvis har jeg en fin sort og hvit "søppelkasse" med blåe øyne :D:P

Ellers så elsker jeg tomatskiver og fetaost terninger på brødskiva.

Tar litt av oljen fra glasset til fetaosten på brødskiva, strør litt hvitløksalt over, så legger jeg på tomatskiver, krydrer dem med salt og pepper, tilslutt har jeg på fetaosten, jummi jummi jum!!!

Jeg ELSKER brødskiver, jeg kan IKKE leve en dag uten å spise brød, da blir jeg ikke kul å ha med å gjøre, så lavkarbo kosthold hadde ikke vært noe for meg, jeg hadde ødelagt alt med brødspisingen min.

Er så glad i brød at jeg kan faktisk ta en brødskive uten noe pålegg og bare kose meg med det, jeg er kanskje litt rar?? :P:|:innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mmmm ferskt brød med masse smør og jordbærsyltetøy er sååå godt, men ikke fullt så sunt da :|

Salami med agurk er utrolig godt, og baconleverpostei med sylteagurk eller rødbeter er også godt.

Det kan være lurt å ha et glass med sylteagurker i skiver og rødbeter i kjøleskapet, det kan brukes sammen myye pålegg og schmacker godt :P

SFX skrev noe om hva som var popis på jobben å spise, på klinikken vår så var det en stund skikkelig populært med havreknekkebrød fra Wasa og enten Salami eller Fårepølse på, noen ganger toppet vi det med agurk, dersom vi hadde det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brød blir aldri kjøpt her, kun godt når det er helt ferskt mener jeg og blir ikke spist opp på en dag, men har halvstekte rundstykker innimellom, som i dag, og det ble rett og slett smeltet smør på en og jordbærsyltetøy på den andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sognemorr er jeg veldig glad i, bare ikke les innholdsfortegnelsen! (Eks-veggis, haha.)

Men favoritten min er philadelphiaost og pålegg av ren kylling eller kalkunfilét. Mm. Vil jeg være litt sunnere tar jeg brelett istedenfor, også veeldig godt, iallefall hvis brødet er varmt. Er også veldig glad i philadelphiaost med grønnsaker (f.eks tomat) på.

I dag blir det brødskiver til middag, da vi har mozzarella igjen fra middagen i går. Da blir det tomat og ost på brødet, inn i ovnen = verdens sunneste og beste "pizza". Nå er mozzarella det beste jeg vet, da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke spist brødmat enda idag, men til kvelds tipper jeg det blir polarbrød extreme med nugatti og peanuttsmør :D Det spiser jeg aldri lengre, men kjøpte Nugatti her om dagen for å ha til kos innimellom :)

Ellers så baker jeg alle brødene selv, og nystekt brød med nyrørt jordbærsyltetøy og brunost er noe av det beste som finnes :drool:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...