Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har/hadde du på brødskiva i dag?


LilleZara
 Share

Recommended Posts

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har man vell!!

Jeg trenger inspirasjon! Har altfor få pålegg ol. jeg roterer med,og er heller ikke flink til å ha tilbehør på annet en majones,agurk eller paprika. Så vis meg din kreasjon! Min frokost :

Tunfisk(fra boks med tomat og basilikum) og egg idag

Jeg hadde makrell i tomat og agurkskiver i dag. Har dilla på det for tiden.

Alternativ til tilbehør - epleskiver og hvitost synes jeg er godt, eller hvitost og druer delt i to. Rødløk på pølsepålegg er godt.

Ulike former for grønn salat gir tyggemotstand og crispyness, og noen av dem har jo litt smak også - ruccola liker jeg. Hjertesalaten har akkurat passe størrelse for ei brødskive.

Der jeg jobbet før, var det mange som brukte avocado på brødskiva i lunsjen. På jobben før det var reddik i skiver en slager.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rundstykke fra igår.

Den ene halvdelen hadde smør, ost og skinke, den andre hadde en smøreost med hvitløk som heter Tartare.

Jeg pleier å ha tomatskiver på hvitløkosten, men siden jeg laget til hele rundstykket så fant jeg ut at det kanskje var lurt å droppe tomaten, jeg spiser ikke så mye og blir kjempe fort mett, heldigvis har jeg en fin sort og hvit "søppelkasse" med blåe øyne :D:P

Ellers så elsker jeg tomatskiver og fetaost terninger på brødskiva.

Tar litt av oljen fra glasset til fetaosten på brødskiva, strør litt hvitløksalt over, så legger jeg på tomatskiver, krydrer dem med salt og pepper, tilslutt har jeg på fetaosten, jummi jummi jum!!!

Jeg ELSKER brødskiver, jeg kan IKKE leve en dag uten å spise brød, da blir jeg ikke kul å ha med å gjøre, så lavkarbo kosthold hadde ikke vært noe for meg, jeg hadde ødelagt alt med brødspisingen min.

Er så glad i brød at jeg kan faktisk ta en brødskive uten noe pålegg og bare kose meg med det, jeg er kanskje litt rar?? :P:|:innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mmmm ferskt brød med masse smør og jordbærsyltetøy er sååå godt, men ikke fullt så sunt da :|

Salami med agurk er utrolig godt, og baconleverpostei med sylteagurk eller rødbeter er også godt.

Det kan være lurt å ha et glass med sylteagurker i skiver og rødbeter i kjøleskapet, det kan brukes sammen myye pålegg og schmacker godt :P

SFX skrev noe om hva som var popis på jobben å spise, på klinikken vår så var det en stund skikkelig populært med havreknekkebrød fra Wasa og enten Salami eller Fårepølse på, noen ganger toppet vi det med agurk, dersom vi hadde det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brød blir aldri kjøpt her, kun godt når det er helt ferskt mener jeg og blir ikke spist opp på en dag, men har halvstekte rundstykker innimellom, som i dag, og det ble rett og slett smeltet smør på en og jordbærsyltetøy på den andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sognemorr er jeg veldig glad i, bare ikke les innholdsfortegnelsen! (Eks-veggis, haha.)

Men favoritten min er philadelphiaost og pålegg av ren kylling eller kalkunfilét. Mm. Vil jeg være litt sunnere tar jeg brelett istedenfor, også veeldig godt, iallefall hvis brødet er varmt. Er også veldig glad i philadelphiaost med grønnsaker (f.eks tomat) på.

I dag blir det brødskiver til middag, da vi har mozzarella igjen fra middagen i går. Da blir det tomat og ost på brødet, inn i ovnen = verdens sunneste og beste "pizza". Nå er mozzarella det beste jeg vet, da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke spist brødmat enda idag, men til kvelds tipper jeg det blir polarbrød extreme med nugatti og peanuttsmør :D Det spiser jeg aldri lengre, men kjøpte Nugatti her om dagen for å ha til kos innimellom :)

Ellers så baker jeg alle brødene selv, og nystekt brød med nyrørt jordbærsyltetøy og brunost er noe av det beste som finnes :drool:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet. 
    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...