Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uten å være innlogget så ser jeg stort set utdatert og ganske gammel aktivitet på facebooksiden til sonen. Er dette planlagt endret?

Hvilke koblinger vil det være direkte mellom sonen og facbook?

Jeg er ikke på facebook og er ikke spesielt interessert i å være det heller. Dersom det blir direktekoblinger mellom innlegg på forumet og fb kommer jeg til å vurdere å droppe forumet. Ja, forumet er offentlig tilgjengelig, men har langt fra de samme brukeravtalene som facebook. Dersom medlemskap på sonen kommer til å medføre at jeg i praksis også godtar brukeravtalen til fb så er det slutt. :/

  • Like 1
  • Svar 156
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

guri mall... snakk om å fantasere om problemer som aldri kommer til å skje

For min del er det så enkelt som at veldig mye av livet mitt dreier seg ikke om hund, og det er hovedgrunnen til at jeg vil holde de foraene separert. Uansett hvordan hundesonen på facebook blir i fra

Jeg "liker" ikke Hundesonen på FB, og kommer nok ikke til å gjøre det heller. Liker å ha skilt de to foraene slik som JeanetteH. Som et sted for å vasle om nedetider og slike generell informasjon har

Skrevet

Uten å være innlogget så ser jeg stort set utdatert og ganske gammel aktivitet på facebooksiden til sonen. Er dette planlagt endret?

Hvilke koblinger vil det være direkte mellom sonen og facbook?

Jeg er ikke på facebook og er ikke spesielt interessert i å være det heller. Dersom det blir direktekoblinger mellom innlegg på forumet og fb kommer jeg til å vurdere å droppe forumet. Ja, forumet er offentlig tilgjengelig, men har langt fra de samme brukeravtalene som facebook. Dersom medlemskap på sonen kommer til å medføre at jeg i praksis også godtar brukeravtalen til fb så er det slutt. :/

Du vil ikke ha noen kobling til facebooksiden til sonen med mindre du faktisk er medlem på facebook og har trykket "liker" på den siden du selv omtaler ;) Så ingen fare!

Skrevet

Det kommer aldri til å bli noen kobling mellom en bruker TIL Facebook herfra bare fordi man har registrert seg på forumet. Ikke ta sorgene på forskudd :D . Vi (eiere, admins, moderatorer) har dialog om hva vi ønsker (eller ikke) av Facebooksiden nå.

Hva ønsker DERE? :)

Admin IW

  • Like 1
Skrevet

For min del behøver ikke det være noen sammenheng mellom sonen og fb. Jeg personlig har ikke noe behov for å bruke sonen på hundesonen og på fb.

Men det er vel en måte for å øke antall brukere å være tilgjenglig på fb. Selvom jeg ikke helt ser grunnen til at et forum trenger en facebook side men.

  • Like 2
Skrevet

Jeg skjønner ikke problemstillingen i det hele tatt jeg? Det sier seg da selv at man ikke tvinges inn på facebook om man ikke vil det, er ikke sånn det fungerer.

At facebooksiden linker til diskusjoner her inne er vel helt legitimt, så lenge det ikke blir hentet ut enkeltsitater osv.

Skrevet

Jeg skjønner ikke problemstillingen i det hele tatt jeg? Det sier seg da selv at man ikke tvinges inn på facebook om man ikke vil det, er ikke sånn det fungerer.

At facebooksiden linker til diskusjoner her inne er vel helt legitimt, så lenge det ikke blir hentet ut enkeltsitater osv.

Det ble trukket ut enkeltsitat. Fra @Ozzy tror jeg?
Skrevet

Jeg håper det ikke blir slik at man "må" være aktiv på facebooksiden for å få med seg alt skjer, og skjønner egentlig ikke helt hvorfor hundeforumet skal trenge å være på facebook i det hele tatt. Men nå prøver jeg å holde facebooken min litt hundefri, også kan jeg heller få utløp for hunderiet mitt her inne. :P

  • Like 6
Skrevet

Jeg har valgt å ikke like hundesonen på FB for jeg er ikke så veldig intressert i å blande de to foraene.

Skrevet

Kan jeg spørre om hvorfor det skal være en fb side for hundesonen? Hvorfor er det behov for det? Er bare nysgjerrig på årsakene bak, da jeg, og flere tydeligvis ikke helt ser at det er noe behov og poeng med det. Forumet er jo skravling og bilde og diskusjoner på samme måte som man gjør på fb, bare enda mer anonym på forumet om man vil.

Skrevet

Jeg oppdaget den i fjor når sonen var nede :lol: Men greit å kunne få beskjeder der når man ikke kommer inn på sonen. Så slipper man å sjekke her hele tiden om ting er oppe ved å prøve å logge på.

  • Like 2
Skrevet

Men facebook siden har eksisert siden 2009 :)

Og har vel mer eller mindre vært i bruk for å forklare brå nedetider o.l.? Ikke som en aktiv del av forumet (ja har tittet inn uten å "like" for å se om det står noe der om når sonen er nede o.l. )

Skrevet

Enig med flere andre her, ser ikke noe vits i en facebookside utenom for oppdateringer når sonen er nede/man ikke kommer seg inn på sonen etc for oss som allerede er medlemmer.

Som en reklamasjonsvei skjønner jeg dog at den er ønsket mer aktiv fra forumets ledelse.

Skrevet

Jeg "liker" ikke Hundesonen på FB, og kommer nok ikke til å gjøre det heller. Liker å ha skilt de to foraene slik som JeanetteH. Som et sted for å vasle om nedetider og slike generell informasjon har jeg ikke noe i mot det, men jeg håper ikke det skal linkes for mye opp mot sonen, legges ut sitater fra brukerne etc.

Og nei, det er ikke den vante :frantics: ovenfor endringer, men rett og slett fordi at noen av oss skiller mellom sonen og FB også pga hvem vi har på lista der.

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...