Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uten å være innlogget så ser jeg stort set utdatert og ganske gammel aktivitet på facebooksiden til sonen. Er dette planlagt endret?

Hvilke koblinger vil det være direkte mellom sonen og facbook?

Jeg er ikke på facebook og er ikke spesielt interessert i å være det heller. Dersom det blir direktekoblinger mellom innlegg på forumet og fb kommer jeg til å vurdere å droppe forumet. Ja, forumet er offentlig tilgjengelig, men har langt fra de samme brukeravtalene som facebook. Dersom medlemskap på sonen kommer til å medføre at jeg i praksis også godtar brukeravtalen til fb så er det slutt. :/

  • Like 1
  • Svar 156
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

guri mall... snakk om å fantasere om problemer som aldri kommer til å skje

For min del er det så enkelt som at veldig mye av livet mitt dreier seg ikke om hund, og det er hovedgrunnen til at jeg vil holde de foraene separert. Uansett hvordan hundesonen på facebook blir i fra

Jeg "liker" ikke Hundesonen på FB, og kommer nok ikke til å gjøre det heller. Liker å ha skilt de to foraene slik som JeanetteH. Som et sted for å vasle om nedetider og slike generell informasjon har

Skrevet

Uten å være innlogget så ser jeg stort set utdatert og ganske gammel aktivitet på facebooksiden til sonen. Er dette planlagt endret?

Hvilke koblinger vil det være direkte mellom sonen og facbook?

Jeg er ikke på facebook og er ikke spesielt interessert i å være det heller. Dersom det blir direktekoblinger mellom innlegg på forumet og fb kommer jeg til å vurdere å droppe forumet. Ja, forumet er offentlig tilgjengelig, men har langt fra de samme brukeravtalene som facebook. Dersom medlemskap på sonen kommer til å medføre at jeg i praksis også godtar brukeravtalen til fb så er det slutt. :/

Du vil ikke ha noen kobling til facebooksiden til sonen med mindre du faktisk er medlem på facebook og har trykket "liker" på den siden du selv omtaler ;) Så ingen fare!

Skrevet

Det kommer aldri til å bli noen kobling mellom en bruker TIL Facebook herfra bare fordi man har registrert seg på forumet. Ikke ta sorgene på forskudd :D . Vi (eiere, admins, moderatorer) har dialog om hva vi ønsker (eller ikke) av Facebooksiden nå.

Hva ønsker DERE? :)

Admin IW

  • Like 1
Skrevet

For min del behøver ikke det være noen sammenheng mellom sonen og fb. Jeg personlig har ikke noe behov for å bruke sonen på hundesonen og på fb.

Men det er vel en måte for å øke antall brukere å være tilgjenglig på fb. Selvom jeg ikke helt ser grunnen til at et forum trenger en facebook side men.

  • Like 2
Skrevet

Jeg skjønner ikke problemstillingen i det hele tatt jeg? Det sier seg da selv at man ikke tvinges inn på facebook om man ikke vil det, er ikke sånn det fungerer.

At facebooksiden linker til diskusjoner her inne er vel helt legitimt, så lenge det ikke blir hentet ut enkeltsitater osv.

Skrevet

Jeg skjønner ikke problemstillingen i det hele tatt jeg? Det sier seg da selv at man ikke tvinges inn på facebook om man ikke vil det, er ikke sånn det fungerer.

At facebooksiden linker til diskusjoner her inne er vel helt legitimt, så lenge det ikke blir hentet ut enkeltsitater osv.

Det ble trukket ut enkeltsitat. Fra @Ozzy tror jeg?
Skrevet

Jeg håper det ikke blir slik at man "må" være aktiv på facebooksiden for å få med seg alt skjer, og skjønner egentlig ikke helt hvorfor hundeforumet skal trenge å være på facebook i det hele tatt. Men nå prøver jeg å holde facebooken min litt hundefri, også kan jeg heller få utløp for hunderiet mitt her inne. :P

  • Like 6
Skrevet

Jeg har valgt å ikke like hundesonen på FB for jeg er ikke så veldig intressert i å blande de to foraene.

Skrevet

Kan jeg spørre om hvorfor det skal være en fb side for hundesonen? Hvorfor er det behov for det? Er bare nysgjerrig på årsakene bak, da jeg, og flere tydeligvis ikke helt ser at det er noe behov og poeng med det. Forumet er jo skravling og bilde og diskusjoner på samme måte som man gjør på fb, bare enda mer anonym på forumet om man vil.

Skrevet

Jeg oppdaget den i fjor når sonen var nede :lol: Men greit å kunne få beskjeder der når man ikke kommer inn på sonen. Så slipper man å sjekke her hele tiden om ting er oppe ved å prøve å logge på.

  • Like 2
Skrevet

Men facebook siden har eksisert siden 2009 :)

Og har vel mer eller mindre vært i bruk for å forklare brå nedetider o.l.? Ikke som en aktiv del av forumet (ja har tittet inn uten å "like" for å se om det står noe der om når sonen er nede o.l. )

Skrevet

Enig med flere andre her, ser ikke noe vits i en facebookside utenom for oppdateringer når sonen er nede/man ikke kommer seg inn på sonen etc for oss som allerede er medlemmer.

Som en reklamasjonsvei skjønner jeg dog at den er ønsket mer aktiv fra forumets ledelse.

Skrevet

Jeg "liker" ikke Hundesonen på FB, og kommer nok ikke til å gjøre det heller. Liker å ha skilt de to foraene slik som JeanetteH. Som et sted for å vasle om nedetider og slike generell informasjon har jeg ikke noe i mot det, men jeg håper ikke det skal linkes for mye opp mot sonen, legges ut sitater fra brukerne etc.

Og nei, det er ikke den vante :frantics: ovenfor endringer, men rett og slett fordi at noen av oss skiller mellom sonen og FB også pga hvem vi har på lista der.

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...