Gå til innhold
Hundesonen.no

Jaktgolden Poecilias Pretty in Pink


Recommended Posts

Skrevet

Dette er min hund, en jaktgolden. Det ble sånn helt plutselig utav tilfeldighet, jeg skulle ha jaktlabrador, og vips så satt jeg med verdens søteste jaktgolden :wub:

Her er lille Prima, og navnet ble gitt av en sonis :D

1378184_10153385413030174_534141514_n.jp

  • Like 17
  • Svar 167
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er min hund, en jaktgolden. Det ble sånn helt plutselig utav tilfeldighet, jeg skulle ha jaktlabrador, og vips så satt jeg med verdens søteste jaktgolden Her er lille Prima, og navnet bl

Vi har lekt med en irsk setter valp på 10 uker, det var gøy PS: Hun veier nå 7kg :wub:

Fineste Prima har bikket 16 uker, og er stor jente. Vekten er nå 12 kg, og lengden 45. Der røyk de dekkena jeg kjøpte for to uker siden..

Posted Images

Skrevet

Aldeles bedårende :).

Men altså... her krever vi full stamtavle i minst 5 ledd også azz :aww:.

okei det kommer etter hvert.

Og tusen takk for navnforslaget :D

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk alle sammen :D

Plan 1 er å lære hverandre å kjenne og kose oss sammen.

Hun skal være en aktiv turhund, vi skal prøve blodspor og lydighet skal også inn. Hvor vi går fra der er usikkert. Men et aktiv og godt liv skal hun få :)

Skrevet

1394316_10201173319510189_1166079476_n.j1391850_10201173317270133_568722970_n.jp

Disse bildene er tatt av Heide.T.Vigerstøl, tante til Prima:)

1378164_10153389250595174_237018003_n.jp

Man blir sliten av å ha valp, og være valp. Og matmor må lære seg selvkontroll for å ikke tafse på valpen når den sover :wub:

1382031_423197084469181_325365143_n.jpg

Sosialisering med fine voksne hunder er viktig og gøy :jump:

1380127_10153385413530174_651684653_n.jp

Ho er jo utrolig søøøøøøt :heart:

1385354_10153385414815174_1570143951_n.j

Men katten Basta er ikke like begeistret :blink:

Ho virker som ei herlig, trygg jente med litt meninger :heart:

  • Like 8
Skrevet

Åååå hun er jo bare den vakreste golden valpen jeg har sett :wub::wub::wub: Og så herlige bilder av hun og setter-valpen, skulle stått en advarsel på de slik at ikke alle som ser de blir så valpesyk som jeg ble :D Og jeg har allerede valp :lol:

Og det navnet passet bare så bra til henne :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...