Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det hadde vært morsomt å ha en tråd som ikke gjelder hundeutstyr osv. :)

Du kan forsåvitt legge ut det du vil,men kanskje ikke vits med bilder av maten du kjøpte på Rimi ol. :lol:

Så,hva har du handla? :D

  • Svar 613
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Årets beste kjøp så langt! Låsbar "kakeboks" med timerfunksjon - nå kan jeg ha sjokolade i huset uten at den forsvinner på mystisk vis  https://www.coolstuff.no/Kitchen-Safe  

Jeg har kjøpt meg nye sko:

Posted Images

Skrevet

I posten i dag:

4 par polvotter (Bergans og Didrikson)

2 par små ullvotter (Devold)

3 sett ullundertøy str 4 år (Iris Sport)

1 vinterlue str 56 (Didrikson)

6 par ullsokker str 27 (Helly Hansen)

2 ulltrøyer str medium (Iris Sport)

1 ulllongs str medium (Iris Sport)

Så kjedelige ting å bruke bli blakk på. FLM :(

  • Like 1
Skrevet

0683306731.jpg

Surgeons color atlas of large animal anatomy. Vurderer også å kjøpe den til small animals. Hjelp? Skal/skal ikke? :P

d85c67b8ae73a0ba9187f8cfacbfac3f-image.j

Skrevet

Ooooooooh, jeg bestilte et fint lass med bøker fra adlibris igår, bla de første syv bøkene av Dark-serien til Christine Feehan og den siste i Black Dagger Brotherhood - serien.

  • Like 2
Skrevet

Ditto. Dette er bøker du vil kunne lære av, ha som referanse og mimre til resten av ditt liv :)

Da bestiller jeg den også! :)

Skrevet

Mine siste kjøp: (ja, jeg ER shoppinggal og veldig interessert i klær... Kjøper MYE klær, for å si det sånn)

- Skinnskjørt i skinnimitasjon

- Hvit bluse med skinn på skuldrene (ja, også liker jeg skinn..!)

- Svarte skinn ankelstøvletter. Eeeeeeelsker dem :heart:

- IKEA hvit skjenk med vitrinedører, til vi skal flytte

  • Like 1
Skrevet

Julegavehandelen er i gang så har da blitt litt shopping.

2 stk skjorter fra Håkki, julegave til broderen.

2 eksemplarer av barfotdronningen, kjøpt og betalt, men de er ikke utgitt helt enda så må vel vente et par uker til. En til meg og en blir julegave til mamma.

4 forskjellige smaker av Harney & sons te, noen av de blir antagelig julegave/tilleggsgave og noen må nok få bli igjen her :)

4 pack med neglelakk i spreke farger fra head2toe blir julegave til stesøster, også 2 til meg, en herlig mørk lilla og en oransje :)

Vinterparkas og jogge/skidress.

  • Like 1
Skrevet

Bruker alle pengene mine på hus og hund, så all shoppingen jeg gjør for tiden er på ebay... :lol: Det siste jeg har fått hjem derfra er denne luen:

7673_W-G-VE4A.jpg?rt=nc

...dette hårstrikket med sølv-dings:

$T2eC16NHJH8E9qSEU5gGBRiyQC85Zg~~60_3.JP

...og bokstaver som disse (I, A og &):

$(KGrHqZHJFUFGh!!YLk!BRsJLWq4-g~~60_3.JP

Skrevet

På lørdag var vi en shoppingrunde i byen, men vi kjøpte ikke så mye spennende selv om pengene fikk bein å gå på. I tillegg til ukehandel på rema og en kjellerreol, kjøpte vi panelovn til H sitt rom;

sak-03.jpg

Veldig fin til panelovn å være da, med glassfront.

Votter (til over 450 spenn! 2 par av hver) til samme lille frøkna fra Polarn & Pyret:

7310012434339_1.jpg
60091711_1.jpg

  • Like 1
Skrevet

Jeg er damper. Det vil si jeg bruker elektroniske sigaretter. Mitt siste kjøp er denne her:

pink+18350+sid+smok+battery.jpg

På tanken har jeg for øyeblikket mentolsmak.

Så har jeg bestilling inne på disse:

13620.jpg

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Var på Oslo Horseshow i helga, der kjøpte jeg (totalt unødvendig da jeg har flere fra før, men det var fiiiiiiiiint!!) brunt skinnhodelag med bling-pannereim. To par ullstrømper, absolutt nødvendig. I dag betalte jeg for en rundball med sauefor...

Skrevet

En veske fra H&M som jeg ikke får lov til å legge inn bilde fra, så da får dere link :P

92931m_l.jpg

Morsomt nok så kosta veska 20 kr mindre enn kremen, og jeg bruker vesker mye oftere enn krem :P

Skrevet

Poteter og Dent på butikken! Vet alle hvordan de tingene ser ut, eller burde jeg poste bilde?

Kjenner jeg ikke aner hva du har handlet ut i fra hva du har skrevet her. Hvilken type poteter var det? Og ikke minst,hvilken smak var det på Denten?! :icon_confused::gaah:

Jeg kjøpte meg en ny maskara i dag, gjelds det?

Det gjelder! :yes:

En veske fra H&M som jeg ikke får lov til å legge inn bilde fra, så da får dere link :P

92931m_l.jpg

Morsomt nok så kosta veska 20 kr mindre enn kremen, og jeg bruker vesker mye oftere enn krem :P

Pen veske! Liker veskene på H&M jeg,billige og gode! Selv om jeg det siste året har røket 3stk :fear: Men det er min feil som har alt for mye stæsj oppi :icon_redface:

Skrevet

Nå kom jeg akkurat inn fra Kiwi etter å ha handlet fiskekaker og kjøttboller som skal bli godbiter, men det er jo ikke noe stas.

Så det siste jeg kjøpte som ikke skal spises, er denne:

Glee_Season_4_DVD.jpg

Og fem minutter før kjøpte jeg en slik, for jeg er så innmari lei av å lete etter den jeg har et eller annet sted i huset, og jeg forventer at den dukker opp hvert øyeblikk nå som jeg har kjøpt ny:

945283-jpg.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...