Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte det samme ja. De ville jo ikke ligge alene på hvert sitt rom de der, hvorfor tvinge dem?

Ikke sikkert det hadde vært så mye enklere å ha de på samme rom :lol:

  • Like 6
  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Ikke sikkert det hadde vært så mye enklere å ha de på samme rom :lol:

På den opprinnelige posten på facebook (på en av prematurgruppene der tror jeg det var) var det en del som gav det rådet om å ha begge på samme rom. Ifølge mor ble det bare et kaos av krangling og leking og ingen soving.

Guest Michellus
Skrevet

Tror jeg hadde latt de sovet i bur evt låst døra tror jeg :lol: Sånt tåler ikke tålmodigheten min i det hele tatt :P

Skrevet

På den opprinnelige posten på facebook (på en av prematurgruppene der tror jeg det var) var det en del som gav det rådet om å ha begge på samme rom. Ifølge mor ble det bare et kaos av krangling og leking og ingen soving.

Hun er på en gruppe som jeg er på og :P Fikk det rådet der og ja. Mine er bare ett år (i dag!) og allerede er det blitt litt herjing ved leggetid :lol:

  • Like 5
Skrevet

Hun er på en gruppe som jeg er på og :P Fikk det rådet der og ja. Mine er bare ett år (i dag!) og allerede er det blitt litt herjing ved leggetid :lol:

Wow, 1 år alt! Gratulerer med dagen til guttene dine! :flowers:

Skrevet

Tror jeg hadde latt de sovet i bur evt låst døra tror jeg :lol: Sånt tåler ikke tålmodigheten min i det hele tatt :P

Du får en helt ny nerve som tåler alt, når du blir mamma :)

Hun er på en gruppe som jeg er på og :P Fikk det rådet der og ja. Mine er bare ett år (i dag!) og allerede er det blitt litt herjing ved leggetid :lol:

Gratulerer med dagen!! smiley-greet002.gif

Skrevet

Hurra for tvillingene! Tenk at de er ett år allerede O.O

Her har vi febersyk liten babylus :( Liker ikke. 38.9. Fikk en stikkpille nå i samråd med legen, så slipper han å ha det så vondt. Den hjalp veldig raskt, så nå håper jeg han får sove litt. Han er veldig sliten og slapp nå :(

Skrevet

Takk :D :D De har spist kake! Ikke sikker på om det ble mest kake på innsiden eller utsiden av magen, men de koste seg veldig! I presangene var det sparkesykler, og de var pakka inn i veldig fint papir :P

  • Like 5
Skrevet

Takk :D :D De har spist kake! Ikke sikker på om det ble mest kake på innsiden eller utsiden av magen, men de koste seg veldig! I presangene var det sparkesykler, og de var pakka inn i veldig fint papir :P

Gratulerer med dagen, til gutta og mammaen! :D

Skrevet

Nå har vi kommet hjem fra legevakten. De ville ha oss inn da han hadde blod i avføringen. Ikke mye, og sannsynligvis var det nok bare en rift fra en stikkpille han hadde fått en halvtime før. Men de ville sjekke han fordet, og han var så frisk og fin som en baby med 39 i feber kan være. Crp'en var fin, lunger, hjerte og mage var som det skulle, og tilsynelatende i tipp topp form. Tempen var 39.3 på det høyeste. Stakkar liten, det er ikke så greit å ha feber i denne varmen her. Håper på en god natt og at han er frisk igjen i morgen. Og ingen flere blodige bleier.

Skrevet

Ser på et program :P "I do the 1-2-3, I have never got to 3, so I still don't know what happens after 3 " :lol: Er som meg selv, jeg sier ofte "NÅ teller jeg til tre!" også begynner jeg å telle, og heldigvis så fungerer det :lol:

Det har jeg tatt meg i å si til hundene også :icon_redface: og trusselen "må jeg reise meg, eller???" funker godt på de firbeinte her i heimen :innocent:

Jeg er i ferd med å bli min mor :shocked::lol::lol: (ingen fare om det skulle skje, hun er verdens beste mamma :wub: )

Nå har jeg gått amok på Jollyroom, innså at lillegutt kun hadde ett sengesett, og ingenting til vogna. Men nå er det masse gøy på vei i posten :D

Og nevnte lille gutt prøver visst aktivt å bryte seg ut, gjennom ribbeina. Au :icon_cry: Han liker visst å plage meg, akkurat som sin far :huh::lol:

Om 13 dager drar vi til sykehuset, veldig spennende :D

  • Like 5
Skrevet

Ser på et program :P "I do the 1-2-3, I have never got to 3, so I still don't know what happens after 3 " :lol: Er som meg selv, jeg sier ofte "NÅ teller jeg til tre!" også begynner jeg å telle, og heldigvis så fungerer det :lol:

Her også! Noen ganger kommer jeg nesten til tre, så jeg må dra den litt ut. "En, to - oooooooooooo, ooooooooooog treeeeeeeeeee!".

Skrevet

TRE! Sier A og kikker utfordrende på meg.

Jeg kikker rådvill tilbake på ungen.

Jeg har nå alltid en realistisk konsekvens i bakhånd som jeg advarer om på forhånd :P

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...