Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fortsetter bæsjeposeforskningen min jeg! :lol:

Kaster du fra deg bæsjeposer i andres søplekasser når det er langt å gå til nærmeste "lovlige" søplekasse?

Jeg kaster fra meg der det er sånne store felleskontainere for flere husstander, men tør liksom ikke helt å kaste i helt private søplekasser. Jeg har dog ingenting i mot at noen kaster i min egen.

Det er jo veldig fristende å bare kaste fra seg i første og beste søplekasse, men er det greit?

  • Svar 154
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvis ingen ser meg, og det er langt til egen/offentlig søppelkasse... ja, lett. Unngår å bruke samme søppelkasse til stadighet da, deler dem broderlig rundt om i bygda

Seriøst, pga denne tråden sykla jeg i nesten 3 km i går i regnet og bekmørket på en sykkel uten bremser med for en gangs skyld samarbeidsvillige røde farer med bæsjeposen i hånda på styret før jeg inn

Der vi bodde før hadde vi optisk sortering av søpla. Søpla med puttet i en slags sjakt og den ble sugd til et depo. Man måtte ha spesielle poser for det og det var kildesortering. Husker jeg da ble sp

Skrevet

Ja, jeg kaster i nærmeste søplekasse, såklart ikke i de som er godt innenfor tomta :P Men jeg ser ikke problemet? Jeg bryr meg heller ikke når noen kaster i min :) Bedre at de kaster det der, enn at det blir liggende evt at de hiver i veikanten istedet :)

Skrevet

Ja det gjør jeg :) Har heller ingen problemer med å forklare greia om huseierne skulle kommentere det, men det har enda ikke skjedd iløpet av de årene jeg har drevet med hund :) Hadde det vært bedre tilbud av offentlige søppelkasser rundt her så hadde jeg kastet i de offentlige ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg bærer på posen om jeg bare går lillerunden, men om vi er på sykkeltur eller på langtur, så ryker posen der det passer seg sånn (men ikke i grøfta! :lol: ) Her i området er det faktisk flere søplekasser med det klistremerket på som sier "kast din pose her" med bilde av en hund på. Veldig koselig, synes jeg. :)

Skrevet

Jeg gjør det av og til, hvis (1) kassen står ute på veien, og (2) det er rett før tømming. Jeg får meg absolutt ikke til å hive en bæsjepose i en tom eller nesten tom kasse, for jeg er redd for at den kan sprekke når den ligger under masse annet søppel...

Skrevet

Nei, jeg kaster ikke i andres søppelbokser. Kan kaste i felleskasser utenfor skoler etc., men ingen private. Synes det er litt uhøflig, egentlig. Ville aldri falt meg inn å kaste f.eks matsøpla mi i andres kasser.

  • Like 1
Skrevet

Jeg gjør det ikke, får meg ikke til å gjøre det selvom det noen ganger hadde vært kjekt å slippe å bære på de :P men kaster de i offentlige søppelbøtter da. Og bryr meg ikke om andre kaster i våres så lenge de har knyti den godt :)

Skrevet

Ja. Vil folk at dritten skal plukkes opp, så får de tåle at den havner i nærmeste søppelkasse også. Så lenge posen er tilstrekkelig knyttet igjen så det ikke blir lukt, ser jeg ikke helt problemet jeg. Sikkert mange som kaster i vår søppel kasse også :)

  • Like 1
Skrevet

Samme som SEC her. Er det en kort tur, så nei, da tar jeg den med hjem. Er det en lang tur, så gidder jeg ikke å bære rundt på den bæsjen i flere timer, så da låner jeg gjerne litt plass i en fremmed søppelkasse.

Skrevet

Spørs veldig, i kjente folk sine søppelkasser hiver jeg, for der vet jeg at det er ok. Er eierne av søppelkassen ute så spør jeg. Hivers ellers i offentlige søppelkasser så sant jeg har mulighet til det. På lange turer kan jeg finne på å snike til å hive i private søppekasser om jeg ikke har andre muligheter, men det er sjelden. Ellers tar jeg med meg posen hjem. :)

Skrevet

Jeg kaster i felles-søppelkasser for borettslag, ikke hos private. Kun hvis jeg vet at det er greit...

Skrevet

Veldig sjeldent. Bare hvis jeg er helt sikker på at ingen ser meg :lol: Men kaster i slike store fellescontainere for borettslag og sånn da. Hadde ikke hatt noe imot om folk brukte min private søppelkasse (hvis jeg hadde hatt en), så lenge posen blir lukket skikkelig.

  • Like 1
Skrevet

Hvis ingen ser meg, og det er langt til egen/offentlig søppelkasse... ja, lett. Unngår å bruke samme søppelkasse til stadighet da, deler dem broderlig rundt om i bygda :whistle:

  • Like 3
Skrevet

Jepp! Så slem er jeg ^^, Dog, jeg vet hvem som ikke liker det og holder meg unna, men jeg bor i et nabolag med MYE bikkjer og er så slem at jeg kaster hos de jeg vet har hund selv ;)

Søplekassa mi står i tillegg litt innpå tomta mi, så jeg har puttet på sånn hundeposeklistremerke fra NKK på den!

Skrevet

Nja, kommer vel litt ann på. Jeg er av den som ikke syns det gjør noe og har gjort det før. Men da knyter jeg selvsagt posen godt og hiver den pent oppi slik at den ikke skal få noe skader eller noe - søpla skal jo samme sted uansett. Nå bor jeg veldig landelig og alle på det lille området jeg bor på (vil ikke kalle det tettsted/bygd, så aner ikke hva jeg skal kalle det, haha) har hund mer eller mindre. Eller ikke, men vi er godt likt i nabolaget her fordi vi har så stille og rolige hunder, og de eneste som går turer med hundene våres i følge de som ikke har hund :lol: Jeg har dessuten ingenting i mot om folk kaster søppel i våres dunker (alså, hundeposer, hadde de fylt igjen dunkene hadde jeg blitt lite glad..), som står nede ved veien og ikke inne på tomta vår. Men jeg passer som regel på at ingen ser meg, selv om folk har sagt jeg får lov. :P

Når jeg bodde i et mer tettbygd nabolag, og gikk små runder rundt der, tok jeg med posen hjem igjen. Gikk jeg lengre turer f.eks inn til byen (og den byen hadde ikke slike søpplebøtter der når jeg bodde der), kunne jeg låne en. Men gikk aldri inn en port og i hagen og slike ting, det måtte liksom være lett tilgjengelig, og aller helst ingen til stedet så det var å snike den pent inn der. Og jeg bar den heller hjem isteden for å spørre, fordi jeg syns det var skummelt :lol:

  • Like 1
Skrevet

Ja. Vil folk at dritten skal plukkes opp, så får de tåle at den havner i nærmeste søppelkasse også. Så lenge posen er tilstrekkelig knyttet igjen så det ikke blir lukt, ser jeg ikke helt problemet jeg. Sikkert mange som kaster i vår søppel kasse også :)

nei, vi som har hund plukker opp dritten etter vår hobby, slik at vår hobby ikke er til sjenanse for andre, med eller uten hund. Uavhengig av om folk deler sine private søppelkasser.

Sjeldent, men nå er det en del offentlige kasser rundt om kring her i byen. Men moralsk sett så er jeg litt delt,1 pose har jo ikke noe og si, men så er det jo da evt alle de som har vært før meg eller kommer etter. Jeg skjønner at de som bor i områder med mye hund ikke liker det når de ikke har plass til sitt eget søppel en gang fordi det er så fullt av besjeposer fra andre. Eller at folk som ikke har hund selv sitter igjen med et bosspann som stinker dritt i sommervarmen..

  • Like 2
Skrevet

Jeg kaster som regel aldri i private søppelkasser, men det er en lokal barnehage her som har en sånn stor dunk som står utenfor selve gjerdet til barnehagen - den kaster jeg i.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...