Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter mye om og men, frem og tilbake og :D:hmm::):D:shocked::huh::gaah: kan jeg endelig presentere valpen min. Det endte med å bli fra et annet kull enn planlagt, men etter samme far.

DSC_6207.jpg

181402_10151590262868326_1357522457_n.jp

1-1.jpg

Mor, FI CH FIJW-09 Jopan Frida, A/A 0/0. Hun er også mentaltestet.

35281_415229242644_995245_n.jpg

35281_415229237644_5947942_n.jpg

Far, Pasha Daur Don, B/B 0/0

540646_10150976284043326_881706795_n.jpg

317298_10150306073518326_365952266_n.jpg

På mandag reiser jeg til Finland! :blissysmile:

  • Like 19
  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter mye om og men, frem og tilbake og kan jeg endelig presentere valpen min. Det endte med å bli fra et annet kull enn planlagt, men etter samme far. Mo

Vi venter vel ikke med å oppdatere sonen? Farlig, det. Istra begynte reisen ved å skrike og brøle som om hun holdt på å bli drept på vei til flyplassen. Hun hadde veldig vondt i viljen sin og vek

Istra ble fem måneder på søndag og veier 31,5kg. Snart ferdig med tannfelling, det har gått hardt for seg den siste tiden, så det er fint. Tok med kameraet ut på tur på onsdag. Bå

Skrevet

Ååh endelig! :wub: Dette har du virkelig venta lenge på.

Tipper fine Istra har lyst til å leke fotomodell jeg. :aww: *hinte om at argyr må finne frem kameraet*

  • Like 2
Skrevet

Takk for gratulasjoner! :D Istra er selvsagt en kaukasisk ovtcharka. Basenji får evt. bli senere.

Kamerabatteriet ligger til lading! Synes ikke det er så mye gode bilder å skryte av, på det ene ser hun jo ut som om hun er drektig. :P Hun er da kuret som hun skal, så det er vel bare posituren og en uheldig fordeling av pels. :P

Får håpe jeg er heldigere, det blir nok massiv spam når hun kommer hjem. :whistle:

Vi vil forresten gjerne ha besøk av store og små, unge og gamle (både to- og firbeinte) - så lenge de er noenlunde fornuftige og ikke spiser små teddybjørner med krokodilletenner.

  • Like 2
Skrevet

Endelig!!! Gratulerer så utrolig mye med den nydelige lille pelsdrømmen :wub: .

Vi gleder oss ellevilt her :jump: :jump:

  • Like 1
Skrevet

Takketakk! :D

Driver bare og lurer på om jeg har glemt noe viktig jeg nå, jeg har stressa fryktelig lite med å ordne og kjøpe, jeg har jo så mye ting fra før og vet egentlig at så lenge man har mat og bånd, så er det ikke noe å stresse med.

Egentlig litt deilig, for da kan jeg bare glede meg og snart begynne å telle timer. :frantics:

Gratis :-D
Bor du fortsatt på Rena? Ref besøk ;-)

Jepp! Så jeg forventer vel ikke at folk renner ned dørene, akkurat. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...