Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

...vurderer Istra å sove, men er sååå mye spennende å drive med her, spesielt onkel Jäger. Vi ble nemlig kidnappa av Toril sånn plutselig, så min plan om å ikke ha noen plan gikk skikkelig i vasken. Det gjør vondt i kontrollfriken, men den kan holde kjeft. :sleep:

  • Like 2
Skrevet

frostbrent? :huh:

Skade på kjøttet pga kulden, kommer på alt kjøtt som ikke er pakket ordentlig inn. Pleier å skjære det bort på kjøtt som er til oss, er ikke farlig, men smak og konsistens blir litt endret. Men til hundene blåser jeg i det, så da trenger jeg ikke pakke hver bit så innmari nøye.

Totten vil noe. Veldig. Men aner faktisk ikke hva. Det er første gang. Hmh.

  • Like 1
Skrevet

:huh::huh:

Bernerdoodle, faktisk :huh: Jaja, hvorfor ikke. Vi vet jo alle at straks man blander ett eller annet med puddel så blir det automatisk verdens beste hunder :sleep:

Det er så moro å være meg idag!

Gratulerer med meget vel gjennomført eksamen :bananas:

Og så godt å høre at du er i medvind for tiden :ahappy:

Skrevet

Åh angrer på at jeg har sagt jeg kan være med til vet. med Tass. Men kan ikke sende svigerfar alene med han, for han klarer ikke håndtere han lenger, og Bonden skal jobbe. Svigermor er det uansett ikke hjelp i, men hun skal på sykehus. Så da er det meg igjen da. Men sliten og vond og gruer meg til å krangle med han både i bil og hos vet. Fine gamle gubben, liker han jeg altså - men jeg er glad mine er mer håndterbare enn han er.

Forøvrig, man får en hyper basenji av en basenji som ikke har fått til å drite i hele dag, uvisst hvorfor, når han eeeeeeeeeeeendelig får til. :lol: Seriøst så gæern han ble! Han får roe seg litt før jeg legger meg. :aww:

Skrevet

HVORFOR tror så mange dette? Gaaad...

Grunnen til at di fleste sier det ikke er vits å forsikre en blandingshund er fordi di er sjeldent utsatt for arvelige sykdommer da di får det beste fra begge/alle raser som er i dem:)

Noen ganger tar jeg meg selv i å nesten håpe at blandingshundene til de som påstår dette får alt av sykdommer som ligger i rasene som er blandet, men så tenker jeg jo "Nei huff, stakkars hund :cry: Fy å tenke slik!" Men dette begynner å irritere meg grenseløst. Dumme mennesker.

Ellers sitter jeg her lys våken, men uten tiltakslyst til noe. Får sette på en film eller noe tenker jeg. :rolleyes:

Skrevet

Nå angrer jeg skikkelig på at jeg ikke reddet ut den lille fleskebilla fra oppvaskmaskinen før jeg startet opp. Dårlig samvittighet :cry:

Ikke ta dette personlig, men: :lol:

Hadde det vært meg som hadde en fleskebille (hva for et navn er egentlig det?? fysj!) i oppvaskmaskinen, hadde jeg satt den på selv om den var tom ...

  • Like 1
Skrevet

Ikke ta dette personlig, men: :lol:

Hadde det vært meg som hadde en fleskebille (hva for et navn er egentlig det?? fysj!) i oppvaskmaskinen, hadde jeg satt den på selv om den var tom ...

Haha! Det er bare at jeg ser for meg hvordan den svømmer for livet! Jeg burde bare ha knust den med en sko isteden...!

Men apropo fleskebiller (enig, dritekkelt navn! Har kun funnet de i brødpose og i hundefóret før). Er det ikke litt sånn at om man finner en, så er det flere? Jeg har hatt sånne larver i hundefóret før, og det var IKKE greit! Imorgen må jeg skrubbe ned kåken skjønner jeg!

Skrevet

Haha! Det er bare at jeg ser for meg hvordan den svømmer for livet! Jeg burde bare ha knust den med en sko isteden...!

Det blir jo så grisete å gjøre det på den måten.. :sleep: Men uff, ja, jeg skjønner hva du mener. Husker jeg hadde en bitteliten edderkopp i vasken på badet en gang - satte bare krana på full guffe og så den lille krabaten kjempe for livet før den forsvant ned i dragsuget..

Skrevet

...har jeg lyst til å flytte :( nye folk i underetg og det er så lytt at jeg hører de prate. I tillegg har de en unge på fire år som våkner ofte på natta og gråter og dette er noe jeg blir å høre driiiitgodt! Fack!!!

Liker folkene da... Bare ikke at det er så lytt :(

Skrevet

For en utrolig trivelig kveld!! Drikke og kos med gode venner, og et par relativt nye bekjentskaper. Utpå kvelden gikk plutselig opplands store dikter forbi, og han ble invitert på et par øl, og proklamerte dikt for oss med så stor innlevelse at naboene begynte å klage. Bål ble tent, fikk utrolig mange komplimenter på gemyttet og utseendet til Casper, hvor heldig jeg er som har en så bra hund, og *fnis* ikke minst kalte han meg byens vakreste. Selv om det ikke akkurat er sannheten er det jo ikke ubehagelig å få slike komplimenter :lol: uansett, super kveld, fine samtaler (veldig fin fyr), folk som elsker hunden min, bra vær, fantastisk med sommerferie!!

  • Like 8
Guest Belgerpia
Skrevet

På jobb, og jeg er egentlig litt trist og lei meg i dag........... - og skuffa tror jeg ....... - det går sikkert over. Gleder meg til en helg hvor jeg skal gjøre ingenting.

Gjorde unna hage-arbeidet i går - husarbeidet, vel - det får bli på fredag - men helgen - da skal jeg gjøre absolutt ingenting bortsett fra å kanskje kjøre meg en tur å besøke "barnebarna"

Skrevet

Vræl, en dag til jeg skal opp til "eksamen" i salgsfaget.

Kjenner jeg får helt hetta, nesten så jeg blir sjuk bare av å tenke på det! :o

Skrevet

På jobb, og jeg er egentlig litt trist og lei meg i dag..... - og skuffa tror jeg ... - det går sikkert over. Gleder meg til en helg hvor jeg skal gjøre ingenting.

Gjorde unna hage-arbeidet i går - husarbeidet, vel - det får bli på fredag - men helgen - da skal jeg gjøre absolutt ingenting bortsett fra å kanskje kjøre meg en tur å besøke "barnebarna"

:hug::hug:

Skrevet

Da var man på vei hjem etter fire trivelige dager i England. Hjem til rettebunkene..... Snuuuuuuu!

Men også hjem til biskene - dvs de kommer lørdag. Blir godt å komme hjem uansett da :)

Skrevet

Har du meldt på mange? Si du har meldt på mange! Jeg håper du skal inn i hver klasse...

Søndag er det for øvrig en valp og 12 voksne, oppmøte 1000, første rase i ringen.

Jeg satt og stussa på ringsekretær navnet og tenkte at det navnet var kjent :lol: Så koselig! :D Jeg skal inn med 4-6 mnd tispevalp, åpen hannhund og Champion tispe :) Anne Tove Strande er tydeligvis ikke en populær dommer, 12 voksne dagen etter en spesial utstilling :shocked:

Skrevet

På jobb, og jeg er egentlig litt trist og lei meg i dag..... - og skuffa tror jeg ... - det går sikkert over. Gleder meg til en helg hvor jeg skal gjøre ingenting.

Gjorde unna hage-arbeidet i går - husarbeidet, vel - det får bli på fredag - men helgen - da skal jeg gjøre absolutt ingenting bortsett fra å kanskje kjøre meg en tur å besøke "barnebarna"

Håper dagen blir bedre etterhvert :hug:

Skrevet

Er poser jeg har brukt når jeg har kjøpt 1kg pølser. Men synes det er så blodig og ekkelt når jeg tar det frem for å gi Mezzi.

Men, hvordan gjøre det om man ikke har kjøttsag? Og hvor mye skal man gi? jeg gir 1 kg fordelt på 2 måltider pr dag til Mezzi. Men om det er riktig aner jeg jo ikke.

Jeg bruker de 1 kg-pølsene, og de deler jeg bare med en biffkniv, jeg :). Tiner pølsa bittelitt, deler den i to, legger i en isboks og setter øverst i kjøleskapet (der det er kaldest). Da blir det ikke blod i boksen før etter to-tre dager :).

Åhhh, vakker dag - satser på at alt tørker godt i løpet av dagen sånn at jeg får klippet plena mi igjen før helga. Det er viktig å få gjort slikt FØR man reiser bort :aww:.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...