Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dyrepeleier Sykepleier Elektriker Veterinær Hovslager Saueklipper Stalljente Rørlegger Hestetemmer Hundekjører Rytter Gjeter Husmor Økonom Vaskehjelp Mekaniker Snekker Jordmor +++ A

Utdannet intensivsykepleier og hygienesykepleier; holder for tiden på med utdanning til brannkonstabel. Har jobbet 20 år innen akuttmedisin, 15 år i brannvesenet på deltid og er på sjette året fu

Hjemmeværende husmor

Skrevet

Akkurat nå er jeg stress-slave :lol::frantics:

Jeg er ferdig med prosjekt stress-slave og kom meg igjennom det! Woho! Nå er jeg ute i min 1 uke i et møle elendig arbeidsmarked hvor stort sett alle sliter med å få jobber. Med mindre jeg ville jobba offshore. Men det vil jeg ikke :P

Skrevet

Jeg har jobbet som teamleder på innkjøps/fakturaavdelingen nå, men har min siste dag på fredag. Skal begynne i ny jobb som innkjøper i oljebransjen - gleder meg veldig!

Glemte å ta med utdannelsen. Har master i religion, etikk og samfunn. Ikke helt relatert til min jobb som innkjøper i oljebransjen. :lol:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

Skrevet

Jeg har hatt ganske mange jobber, alt fra vaskedame til sekretær til fjøsnisse. Lenge gikk jeg uten jobb også, og "utdannet" meg på egenhånd til hundefrisør, så nå jobber jeg som nettopp det på en dyreklinikk, hvor jeg også fungerer som assistent :)

Skrevet

Et år med apotektekniker, andreåret nå med naturbruk med hovedfag i hund. Har instruktør 1 og 2 kurs i svømming for barn, samt kurs for godkjenning av livredningsprøve (badevakt, instruktør, trener og lærer), noe jeg har jobbet med siden jeg var 13 år gammel, altså 6 år. Har vært innom renholder innimellom. Akkurat avsluttet jobb som instruktør og badevakt.

Utplassert på kennel gjennom skole og hundeskole som assisterende instruktør gjennom OT pga. helsemessige årsaker. Skal begynne instruktørutdannelsen på nyåret :)

Vet ikke hva jeg skal bli når jeg blir stor! :icon_confused:

Skrevet

Snart ferdig utdannet psykolog ved UiB. Sånn på si jobber jeg i et bofellesskap for voksne døvblinde med tilleggsproblematikk, kjekk jobb :)

  • Like 1
Skrevet

Utdannet grafisk designer med fordypning i kulisser.

Jobber med innkjøp ( og ufattelig mye annet) i byggevare.

Kort fortalt driver jeg med alt innen varehandel utenom salg. Vi er 4 stk som jobber i samme stilling , men vi har forskjellige avdelinger og forskjellige arbeidsoppgaver deretter. Ekstremt høyt tempo, mye ansvar og jeg jobber selvstendig, men har kollegaer rundt som jeg kan sparre med om det trengs.

Elsker jobben min!

Skrevet

I høst har jeg jobbet i barnehage og nå over nyttår begynner jeg på masteroppgaven som skal inn i mai. Forhåpentlig er jeg landskapsarkitekt i juni :D

Skrevet

I høst har jeg jobbet i barnehage og nå over nyttår begynner jeg på masteroppgaven som skal inn i mai. Forhåpentlig er jeg landskapsarkitekt i juni :D

Litt OT, jobbet ikke du i dyrebutikk? Slutta du? Har hørt mye rart om den butikken i det siste nemlig :P

Skrevet
Litt OT, jobbet ikke du i dyrebutikk? Slutta du? Har hørt mye rart om den butikken i det siste nemlig :P
Sluttet i dyrebutikk før sommeren. Det er en snål bransje, ikke noe for meg. Hvilken av butikkene forresten?
Skrevet
Sluttet i dyrebutikk før sommeren. Det er en snål bransje, ikke noe for meg. Hvilken av butikkene forresten?
Det kan man trygt si :P Tenker på Ski.
Skrevet

Student, barnevernspedagog :) blir forhåpentligvis ferdi nå i juni :o:D

Tjohooo, nå er jeg jo barnevernspedagog ! Jobber 100% i barnevernstjenesten :)

  • Like 2
Skrevet

Sosialarbeider (velferdsviter er vel den korrekte betegnelsen, men det høres ikke helt riktig ut - er omtrent0 det samme som sosionom), tar master innenfor sosiologi/sosialt arbeid og jobber pr i dag som daglig leder på en frivilligsentral.

Skrevet

Er faktisk en av de som her heldig nok til å være student på fulltid. Fra og med neste sommer blir det forhåpentligvis arbeid som veterinær med midlertidig lisens.. det får tida vise.

  • Like 1
Skrevet

Studerer administrasjon og organisasjonsvitenskap (= byråkratifag), har litt mediefag og økonomi fra tidligere. Har ikke fast jobb, men freelancer litt i avis.

Skrevet

Per dags dato jobber jeg med bilutleie hos Avis som en såkalt RSA, rental sales agent. Jobben består av utleie, kundeservice, skadesaker, viderefakturering av bøter, mottak av nye biler osv. altså vi gjør nesten alt. Planen er derimot å bli kjørelærer, så om alt går som det skal så begynner jeg den 2-årige utdannelsen til høsten 2014 :)

Grunnen er at jeg kunne tenke meg å være lærer, og liker bil veldig godt. Samt er jeg veldig interessert i trafikk så jeg tror det blir veldig bra!

Endel endringer siden sist.

Det vil si, jeg har fått en høyere stilling i Avis, og jobber nå på hovedkontoret med hovedsaklig kundeservice (som innebærer alt fra kundebehandling til litt økonomi). Jeg er også så heldig at jeg får være med på kursing av og til som medlærer.

Trives veldig godt, og føler at dette er et sted jeg kan vokse å komme lenger etterhvert. Dermed er kjørelærer på vei litt ut av bildet for nå, med en visshet om at jeg alltids kan begynne studiet når jeg måtte ønske (om fem år, om ti år f.eks.)

Skrevet

Jobber på ridesenter med hundehotell, og er stallmedarbeider, hundehotellmedarbeider, hundefrisør og rideinstruktør. Ved siden av tar jeg instruktørutdannelse (hund) og er dommerelev i eksteriør. Nok å henge fingrene i, med andre ord. :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...